Kaip gerai praleisti laiką stovykloje?

Mano manymu, stovykla yra vienas iš geriausių dalykų, kurie vyksta vasarą, jose visuomet pilna vasariškos energijos, niekada netrūksta nuotykių, gausu laimingų šūksnių ir neužmirštamų akimirkų su nepamirštamais draugais! Trumpiau tariant tai tikras rojus norintiems linksmai praleisti laiką paaugliams. Tačiau tenka pripažinti, kad kartais jas aptemdo principai, užsispyrimas, vienatvės jausmas ir dar daugybė kitų nemalonių dalykų, kurių mieliau išvengtumėm. Tam, kad jūsų neaplankytų šie ne itin linksmi svečiai Teenage Dreams pažeria jums patarimų, kaip išnaudoti visas galimybes ir džiaugtis nuostabiai praleistu laiku stovykloje!

1. Nesivežk į stovyklą ausinukų - nors tai ir gali nuskambėti truputį beprotiškai, tačiau pasiėmusi juos greičiausiai daug laiko praleisi klausydama muzikos, o ne bendraudama su kitais. Užsidarysi savyje, savo jausmuose ir prisiminimuose, kuriuos suteiks muzika. Pasistenk atsiriboti nuo muzikos bent toms kelioms dienoms, kurias praleisi stovykloje, ją pakeisk bendravimu!

2. Mesk principus lauk - nebūk ta mergina, kuri dėl principų praleis daugybę šaunių dalykų, tad jei tave kviečia, eik kartu, neatsisakinėk ir nelauk kol pakvies dar kartą. Jei kompanijoje yra žmogus, kurio nemėgsti, nekreipk į jį dėmesio, nesivadovauk principais ir vien dėl to žmogaus negalvok atsisakyti visos kompanijos.

3. Imkis iniciatyvos pati - jei tavęs neužkalbino, užkalbink pati! Juk pasaulis nesisuka vien aplink tave, todėl tavo orumas nenukentės jei kažką pakviesi ar pakalbinsi pati. Eik, daryk, kviesk, kalbink, už tai tave tikrai vertins ir mėgs.

4. Išnaudok visas galimybes - daryk viską ką gali, tokios galimybės daugiau gali ir nepasitaikyti, todėl naudokis, kad vėliau netektų gailėtis, jog praleidai tai. Aktyviai dalyvauk visoje stovyklos programoje. Ne veltui sako, geriau gailėtis to, ką padarei, nei to, ko nepadarei. Prisimink tai ir vadovaukis tuo! 

5. Nenusiteik prieš stovyklą - nenusiteik, kad ji bus gera ar bloga, ji bus ir viskas. Jei nusiteiksi, kad ji bus gera, tikėsiesi to ir galbūt nusivilsi, nes tavo tikimybė prasilenkė su realybe. Na, o jei nusiteiksi priešingai, bus taip pat ne į gerą, būsi paniurusi ir prastos nuotaikos. Žinok, kad ji bus, o kokia ji bus sužinosi tik ten nuvykusi!

6. Pamiršk baimes - jei stovyklos programoje (jei tokia yra) įrašyta kažkas ko bijai, būtinai turi išbandyti tai! Jei tarkim bijai tamsos, o į stovyklos programą įtrauktas naktinis žygis, žinai ką turi padaryti? Ogi eiti į jį ir užmiršti visas savo baimes! Visgi ten bus vadovai, o jie atsako už tavo saugumą, todėl ko bijoti tikrai nėra. Ir galiausiai po žygio galėsi savimi didžiuotis, jog pagaliau nors trumpam įveikei savo baimes!

7. Nesmerk ir būk draugiška - nesmerk žmogaus pagal jo išvaizdą, drabužius, kalbos manieras ir panašius dalykėlius. Bendrauk su visais ir stenkis būt draugiška. Kaip šauksi taip atsišauks, todėl jei elgsiesi draugiškai su kitais, tai ir kiti taip elgsis su tavimi, o ar ne to tu ir nori?

8. Nesureikšmink smulkmenų - nesinervink dėl menkų ir nereikšmingų dalykų, neleisk jiems sugadinti tau nuotaikos ir pačios stovyklos. Na ir kas, kad batai nutrynė, kad oras nekoks, kad mėgstamiausią palaidinę sutepei pačią pirmą dieną - tai tik maži nesklandumai, kurie tikrai nėra verti tavo nervų ir dėmesio!

9. Paleisk telefoną iš rankų - ar viskas ką nori prisiminti po stovyklos yra tu su telefonu rankose, naršanti facebook'e ir instagram'e? Abejoju. Taigi, paleisk telefoną toms kelioms dienoms, pamiršk facebook'ą ir ten egzistuojančius draugus, metas susipažinti su naujais!

10. Atvykai čia ne tam, kad pamiegotum - taip, truputis poilsio reikalingas kiekvienam, bet stovyklos skirtos tikrai ne tam, išsimiegoti galėsi ir namuose. Ilgiau pakalbėk su visais, pasėdėk prie laužo, jei toks ten yra, pasijuok, papasakok apie save ir nebijok panaktinėti nors truputėlį ilgiau, pamatysi, tikrai bus verta! 

Tikimės, kad mūsų patarimai pravers dar šių metų vasarą ir stovykloje praleisi nepamirštamai nuostabų laiką, o jei ne - galbūt išliks atmintyje ir panaudosi kitų metų vasaros stovyklose!

9 Komentarai

 1. Labai labai šaunus straipsnis, Agne! Išdėstymas ypač patiko, o ir patys patarimai tikrai naudingi. Nesenai buvau stovykloje, tad daugeliu punktu teko vadovautis :)
  Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. O jetus, ačiū labai! Tikrai labai malonu girdėti, kad patiko ;) Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šaunuolė. Tikrai puikiai parašei, parinkai tinkančius paveikslėlius. O ir tema - naudinga. :)) Sėkmės rašant!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Neseniai grįžau iš stovyklos. Galbūt, jei vykčiau tik dabar, ką nors daryčiau kitaip. Bet nepaisant visko, manau, kad daugelį dalykų dariau teisingai. :D Iš tiesų, nuostabūs patarimai! O dėl to pirmo punkto.. aš, pavyzdžiui, juos vežiausi, nes kelionė truko penkias valandas ir vėl gi, tiek pat teko grįžti. Na, bet stovykloje nė karto jų neišsiėmiau, tiesiog... nereikėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Neseniai grįžau iš stovyklos. Galbūt, jei vykčiau tik dabar, ką nors daryčiau kitaip. Bet nepaisant visko, manau, kad daugelį dalykų dariau teisingai. :D Iš tiesų, nuostabūs patarimai! O dėl to pirmo punkto.. aš, pavyzdžiui, juos vežiausi, nes kelionė truko penkias valandas ir vėl gi, tiek pat teko grįžti. Na, bet stovykloje nė karto jų neišsiėmiau, tiesiog... nereikėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Smagu, kad patarimai patiko, o dėl pirmo punkto sutinku, jei jau kelionė trunka penkias valandas sunkoka išsiversti be jų :D Ačiū už nuomonę!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Fainas straipsnis ir žiauriai lengvai skaitėsi. Dėkoju tau!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tai tau ačiū už tokį širdžiai mielą komentarą!

  AtsakytiPanaikinti