Motyvacija ir tikslo siekimas

Prisipažinkit, kad ne viena esate pasvajojusios apie vienaip ar kitaip geresnį gyvenimą, tačiau dažnai pritrūkstate noro ir motyvacijos siekti savo tikslų. Pastuksenus į laikrodį, kuris rodo 11:11, norai patys neišsipildys. Tuomet kaip pasiekti tikslą?

Tikslas
Ne rytoj, o šiandien
Dažnai nukeliame darbus į kitą dieną, taip juos atidėdami vis vėlesniam laikui. Jeigu nori siekti kokio nors tikslo, geriausia pradėti jau nuo šios dienos – taip nustosi atidėlioti „rytojui“ ir iš tiesų žengsi pirmąjį žingsnį savo svajonės link.
Kas man padės pasikeisti?
Pradėk nuo minčių, kokiais būdais galėtum pasiekti savo tikslą. Pavyzdžiui, jeigu nori lavinti savo iškalbą, pats laikas pradėti lankyti debatų klubo būrelį savo mokykloje, o jei nori numesti svorio – sveikiau maitintis bei sportuoti. Žinoma, įsitikink, kad tavo tikslas bei siekimo būdai yra protingi ir realistiški.
Pozityvus mąstymas
Niekada negalvok apie savo tikslą kaip apie sunkų darbą, kurio padaryti tau nepavyks. Labai svarbus dalykas yra pripildyti savo galvą pozityviomis mintimis bei tikėti savo jėgomis. Viskas yra įmanoma!
Siekimas palaipsniui
Nenorėk iš karto gauti geriausią rezultatą – savo tikslo teks siekti po truputį. Per vieną dieną neįmanoma visko nuveikti, kad ir kokia motyvuota būtum. Teks susitaikyti su mintimi, jog prireiks nemažai laiko bei pastangų. Įvertink savo galimybes ir pradėk nuo mažiausios užduoties.  Pradžioje nenorėk iš savęs daug – jeigu tikėsiesi ko nors ypatingo, tik nusivilsi. 
Mokykis iš klaidų
Nebijok klaidų, jas daro visi. Geriau iš jų pasimokyk – kitą kartą žinosi, ką darei neteisingai ir kur dar reikia patobulėti. 
Tu gali tai padaryti
Iš aplinkinių gali sulaukti daug žodžių, dėl kurių prarasi motyvaciją siekti savo tikslo – „tu negali“, „tau nelemta tai padaryti“. Atsimink, kad tik tu pati gali nuspręsti, ar tai sugebi. Stengiesi ne dėl kitų žmonių, o dėl savęs.
Nesustok vienoje vietoje
Svarbu yra visuomet tobulėti ir nesustoti vienoje vietoje. Plėsk savo galimybių ribas, išklausyk pagrįstą kitų žmonių kritiką ir gerink savo įgūdžius. Žinok, kad visada gali ką nors padaryti dar geriau.
Motyvacija
 Apie tikslo siekimą jau papasakojau, tačiau iš kur gauti motyvacijos jam pasiekti? Čia aptarsiu kelis būdus, kaip galima motyvuoti save ir nesustoti viduryje kelio, nes praradai norą ką nors daryti.
Citatos
Internete gali rasti daugybę motyvuojančių citatų. Atsispausdink labiausiai patikusias ir pakabink matomoje vietoje. Kai pritrūks motyvacijos ir noro – paskaityk jas, šie žodžiai įkvėps ir neleis pasiduoti.


Užrašai
Kai pradėsi siekti savo tikslo, į užrašų knygutę ar ant lapo parašyk, kodėl nusprendei pradėti to siekti. Kaip tavo gyvenimas pagerės, kai padarysi tai, ką nori? Kai nebenorėsi nieko siekti, atsiversk savo užrašus ir garsiai perskaityk. Tokiu būdu pati save motyvuosi nesustoti.
Programėlės
Į savo telefoną parsisiųsk programėlę, kuri nuolat tave motyvuos – pasirinkimų yra tikrai nemažai, telieka tik išsirinkti ją pagal savo norimą tikslą. Štai kelios mano žinomos motyvuojančios programėlės:
 • ·        Fabulous – gali pasirinkti vieną iš keturių tikslų (išmokti susikoncentruoti, geriau miegoti, būti energingesniam bei numesti svorio). Programėlė padės formuoti gerus ir naudingus įpročius.
 •       HabitBull – ši programėlė padės būti organizuotesnei, formuoti gerus įpročius bei įvykdyti savo išsikeltas užduotis.
 •       MyFitnessPal – padės numesti svorio ir pradėti sportuoti.
Apdovanok save
Dar vienas puikus būdas gauti motyvacijos – apdovanoti save. Kai būsi keliais žingsneliais arčiau savo tikslo ar įvykdysi kokią nors užduotį, leisk sau pačiai ką nors padovanoti. Svarbu tai, kad dovana turėtų būti susijusi su tavo tikslu. Gal tai bus nauji sportbačiai bėgiojimui, o gal išsikepsi nuostabaus skonio veganiškų sausainių? Šie dalykai padės tau lengviau siekti tikslo, nes tai siesis su malonumu, o ne su kančia.  

Tikiuosi, kad šie patarimai padės siekti savo tikslų ir motyvuos nepasiduoti. Svarbiausia tikėti savo jėgomis!

10 Komentarai

 1. Straipsnis pusė bėdos, bet TD jau yra buvę ir geresnių straipsnių šia tema. Visgi, tu stengeisi, tad tai yra labai pagirtina ir niekada nenuleisk rankų, tik kitą kartą pasidairyk nerašytų ir ne tokių banalių temų, jeigu daug kas kartojasi.
  Sėkmės.
  P.s tas rožinis tekstas labai bado akis, tad galėjai parinkti kažkokią kitą spalvą, kuri derėtų su kremine spalva arba imtis juodos.
  Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis labai geras. Tikrai gali padėti pasiekti savo tikslo. Šaunuolė ir sėkmės !!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man straipsnis labai patiko:)As labai noriu numesti svorio,taigi reikia sulaukti savo sutaisyto telefono parsisiųsti programėlę Fabulous ir pradėti siekti tikslo:)Labai dėkoju už straipsnį;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai ačiū visoms už nuomones! Smagu, kad padėjau. Skirmante, kitą kartą būtinai atsižvelgsiu į tavo kritiką, dėkui:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Rusne labai ačiū už tavo patarimus jie man labai padės tobulėti ir siekti tai ko aš noriu. AČIŪ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū Tau! Man labai svarbi skaitytojų nuomonė. Džiaugiuosi, kad mano patarimai buvo naudingi:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Pats straipsnis ir jame išdėstyti patarimai asmeniškai man nepadėjo - visas tokias fazes aš jau perėjau, o citatos išvis niekada nemotyvavo. :) Mano manymu, tikslą pasieksi tik su noru ir kartais - kitų pagalba, tik tiek ir tereikia. O kalbant apie tavo straipsnį, dar šiek tiek trūksta įgūdžių, tačiau TIKRAI visko išmoksi. Ir sekantį kartą suvienodink šriftą. Super! :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puikus straipsnis motyvacijai ir tikslo siekimui!Bet noreciau paklausti ar cia tikrai toks tos pirmos programeles pavadinimas ar kazkas cia ne taip?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Brigita, pilnas programėlės pavadinimas - "Fabulous - Motivate Me!". Jei reikia, nuoroda, kur gali parsisiųsti programėlę iš Google Play, čia

  AtsakytiPanaikinti