"Pokemon Go": pokemoniška naujovė

Šių dienų technologijos yra tiesiog stulbinančios. Pats naujausias ir šiuo metu daugiausiai dėmesio sulaukiantis pavyzdys - "Pokemon Go" programėlė. Esi apie tai girdėjusi, bet tiksliai nežinai, kas ir kaip? Skaityk!


Kas tai?

"Pokemon Go" - tai naujas, 2016-ųjų liepos mėnesį išleistas žaidimas, skirtas visiems išmaniesiems įrenginiams, kuriuos paprastai tariant galima nešiotis su savimi. Ką ten reikia daryti? Ogi paprasčiausiai visur ieškoti pokemonų ir juos suradus pagauti. Tai vadinama "papildoma realybe" - tarkim, eidama gatve, žaidime matysi ją ir joje esančius pokemonus!

Kaip žaidžiamas "Pokemon Go"?
Žaidime rasi žemėlapį, paremtą realiąja tavo buvimo vieta. Viso šio esmė - rasti ir pagrobti kuo daugiau visur besislepiančių pokemonų ir konkuruoti su kitais žaidėjais. Pokemonai slepiasi visur: galbūt tavo spintoje, kieme, žaidimų aikštelėje, ligoninėje, bibliotekoje ar kino teatro salėje...

Kuomet kažkur netoliese yra pokemonas, tavo įrenginys suvibruos ir jį pagavus, bus pridėtas į tavo kolekciją, kur bus galima tai personalizuoti. Ilgiau pažaidus, galėsi lankytis vietinėje "sporto salėje" (realią vietą mieste) ir kautis su kitų "Pokemon Go" žaidėjų pokemonais. Dar vienas privalumas, atsirandantis po ilgesnio laiko žaidžiant žaidimą - galimybė prisijungti ir žaisti kartu su draugais. Taip pat žaidimo kūrėjai sukūrė "PokeStops" - realias vietas mieste, kur gali susirinkti žaidimui reikalingus objektus!

Ar už žaidimą reikia mokėti? Ne. Tačiau jei tau pritrūksta "PokeBalls" (naudojami pagauti pokemonus; juos galima rasti lygiai taip pat, kaip ir geltonąsias būtybes) ir jų neieškai, už tikrus pinigus gali nusipirkti "PokeCoins".

Kaip pradėti?
Jei susižavėjai šiuo žaidimu, tiesiog atsisiųsk šį žaidimą (iOS - "App Store", Android - "Google Play")! Jokių papildomų mokesčių ir užslėptų neaiškumų. Atsidariusi žaidimą, turėsi susikurti savo personažą-antrininką: turėsi pasirinkti odos spalvą, šukuoseną ir drabužius... O toliau - pirmyn į trasą ieškoti įvairiausių būtybių iš pokemonų pasaulio!

Kodėl tai yra taip populiaru?
Šis žaidimas vos per keliolika dienų išplito visame pasaulyje. Bet kodėl?

 • Pokemonai - nėra kažkas naujo. Jie buvo populiarūs jau praeitame dešimtmetyje tarp žaislų ir kitokių žaidimų, todėl kai kuriems suaugusiems šis žaidimas sukelia malonią nostalgiją.
 • Šį žaidimą žaisti ypač lengva - tereikia telefono, bevielio interneto/duomenų ir GPS... bei noro pavaikščioti!
 • Žaidimas įdomus tame, kad veiksmas vyksta realiose vietose - kur žaidimai ir realybė susiduria.
 • Ar tai ne būdas užmegzti naujas pažintis, bekovojant "sporto salėje" su kitais žaidėjais?
Įspėjimai
Galbūt tai gali skambėti kiek keistai ar net juokingai, tačiau turėtum išlikti budri. JAV šalyse yra užfiksuota jau dešimtis apiplėšimo atvejų, kai vagišiai laukė aukų nurodytose "PokeStop" vietose! O gal nusijuoksi sužinojusi, kad jau yra žmonių, patyrusių traumų, kai užsižiūrėję į telefono ekranus jie susižeidė?

Taip pat, kaip ir visur kitur, yra abejojama dėl tavo asmeninės informacijos saugumo (kur, kiek ir kada keliauji - ši informacija perduodama kūrėjams).


Ką manome mes?
Paulina: šio žaidimo neturiu ir net nesisiunčiau, nes iš karto suprantu, kad tai surytų mano laiką, kurį galėčiau išnaudoti dvigubai naudingiau. Neprieštarauju tiems, kurie tai žaidžia ir tuo mėgaujasi, bet šis žaidimas - ne man.

Dovilė: neturiu, laiko švaistymas kaip ir visi kiti žaidimai. Turiu daug įdomesnės ir naudingesnės veiklos nei pokemonų gaudymas. Per visus reikalus ir taip "neišlendu" iš telefono, o jei dar prisidėtų pokemonai, tai realiam pasauliui tarčiau "sudie".

Simona Š.: manau, tai labai geras dalykas tiems, kurie nuolat sėdi namie ir neturi veiklos. Čia juk ieškot, judėt, vaikščiot reikia, tad ir iš namų proga išeit, ir pasportuot. Bet man asmeniškai, kai esu apsivertus žymiai naudingesne veikla, tai būtų laiko švaistymas, tad kol kas neturiu ir nebandžiau.

O kiek pokemonų pagavai Tu?
P.S. Kas pirmasis suskaičiuos, kiek kartų šiame straipsnyje buvo paminėtas žodis "pokemonas"?!


13 Komentarai

 1. Stebėjausi, kodėl tinklaraščiuose nerandu straipsnio šia tema. Pagaliau radau. :) Hmmm, aš šiuo žaidimu visiškai nesusižavėjau. O straipsnis naudingas, aiškiai parašytas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kiek maačiau, tai "Pokemon Go" jau kelias dienas yra "Google Play" parduotuvėje Lietuvoje. Asmeniškai aš šiuo žaidimu taip pat nesusižavėjau bei greitu metu nežadu atsiųsti ir gaudyti pokemonų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pokemon Go Google Play jau yra,aš iš ten ir parsisiunčiau,bet turbūt tu šį straipsnį jau rašei kai dar nebuvo Google PLay.O aplamai straipsnis puikus:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Atsiprašau už klaidą, internete rašė, kad nėra, o aš ne Lietuvoje. Ačiū, pataisysiu! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai aiškus straipsnis tiems, kas dar neabai nutuokia apie pokemonus:) Asmeniškai aš labai susidomėjau šiuo žaidimu ir nors žaidžiu dar tik kokias 4 dienas, man tikraai patinka. Plius tie, kurie galvoja, kad žaidžiant Pokemon Go nebeliks laiko niekam naudingam, turiu paprieštarauti - pati jau išnaudojau visus šio mėnesio mobiliuosius duomenis dar prieš atsisiųsdama šį žaidimą, todėl net norėdama negalėčiau žaisti jo visą savo laisvą laiką, bet to ir nereikia - jei būni kur mieste, pasigauni wi-fi (jei tik yra, žinoma), to pilnai užtenka. Namie, jei irgi turi wi-fi, taip pat gali sugauti nemažai pokemonų panaudodamas specialų priedą. Kur nors prekybcentry belaidis internetas irgi būna. Žodžiu, specialiai laiko skirti šiam žaidimui tikrai nebūtina, gali žaisti kai randi tam progą. Visiškai užtenka to, kad būdamas kokioj kavinėj įsijungi wi-fi tikrinadamas, pvz, feisbuką, o tuo pačiu dar pasižiūri ar nėra kur šalia pokemonų. Niekad specialiai nebuvau išėjusi į pokemonų "medžioklę", ir per 4 dienas radau kokius ~50 pokemonų. Nesakau, kad kažkas ypatingo, tik, mano nuomone, pakankamai, kad galėtum normaliai žaisti :D Apibendrinimas - nebūtina visąlaik "gyventi" tame žaidime, kad galėtum pilnavertiškai žaisti, nors kartais, prisipažinsiu, knieti :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Smalsumas nugalėjo ir, žinoma, atsisiunčiau pažiūrėti kas čia per topų topas. Iš pradžių tikrai sudomino, bet po dviejų dienų ištryniau, nes tiesiog atsibodo, plius nežinau ar čia man jis kokybiškai neveikia, ar čia internetas kaltas, bet priėjus prie reikiamos vietos sugauti pokemonui, jo vis tiek nerodydavo. Žodžiu, ši pokemonų manija praeis kaip ir visi kiti žaidimai. :) Tik mane šokiruoja, kaip žmonės gali taip įklipti, kad ten meta darbą, jog galėtų visą dieną gaudyti tuos mažus padarėlius.... Beprotystė... Straipsnis labai patiko, informatyvus, bet neapkrautas. Skaniai susiskaitė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tik vieną kartą ,,Pokemonas'' paminėtas pagal mane :D.Bei ačiū, naudingas straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Paulina tavo straipsnis labai įdomus ir puikiai parašytas,bet radau kalaida buvo parašyta kad šis žaidimas tinka visiema įrenginiamas bet mano įrenginiui šis žaidimas netinka.

  AtsakytiPanaikinti
 9. 8 Žodžiai ,,Pokemonas'' (kaikuriais linksniais )
  Aš asmeniškai , jau esu užsikrėtusi pokemonų liga :) Kadangi dabar vasara , o jau buvau prie jūtos ir Druskininkuose , tai dabar sedžiu namie . Pokemonų gaudymas man išvaro iš namų :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gitana, koks tavo įrenginys? :) Netiksliai apibūdinau.

  Rūta, jei tik žaidimas netrukdo tavo gyvenimui o kaip tik - skatina išeiti - super!! :)

  AtsakytiPanaikinti