Priklausomybė nuo žmonių

Nors mes tiesiogine prasme nepriklausome nuo jokio kito žmogaus, tačiau labai dažnai prisirišame prie jų nuomonės, patarimų ir galiausiai tai tampa milžiniška kliūtimi tolimesniame gyvenime. Blogiausia tai, jog mes nesuprantam, kad esam tokie priklausomi, tol, kol skaudžiai nenudegame, kaip gražios plaštakės - iš pradžių šildomės prie ugnies, kuri atrodo kerinti ir gera, o vėliau priskrendame per arti ir sudegame. Šį kartą portalas Teenage Dreams labai nori jums padėti atsitraukti nuo šios priklausomybės ir pasistengs išgelbėti nuo galimai skaudaus nudegimo ateityje.

Kas yra priklausomybė

Taigi, priklausomybė nuo žmonių, kaip ir bet kokia kita priklausomybė po truputį priverčia mąstyti, kad nebegali be to gyventi ir galiausiai net neįsivaizduoji kaip atrodytų tavo gyvenimas be šių dalykų ar įpročių. Tai, nuo ko tu priklausomas, tampa kaip deguonis, vanduo ir maistas, be kurio tu negalėtum išgyventi. Šiuo atveju, jei esi priklausoma nuo kitų žmonių, gyvenimas, jiems kažkokiu būdu pasitraukus nuo tavęs, tau taps pragaru.

Kaip suprasti, kad esi priklausoma

Jei kiekviename žingsnyje tu klausi kitų nuomonės, o išgirdusi ją ir jai nesutapus su tavąja tu pereini į kitą barikados pusę ir kito nuomonę pradedi gerbti labiau nei savo, tai vienas iš ženklų, kad esi priklausoma. Dar vienas priklausomybės simptomas, jei jokių sprendimų negali priimti pati, visad prašai patarimų ir paisai jų, nors tu galbūt norėjai priimti priešingą sprendimą. Negali būti laiminga be kitų ir tavo nuotaika priklauso nuo jų - kitas požymis patvirtinantis, kad esi priklausoma. Jei situacijos tau gerai pažįstamos ir dažnai su jomis susiduri, tuomet diagnozę manau jau žinai pati - esi priklausoma nuo aplinkinių.

Kodėl mes tampame priklausomi

(angl. Aš matau žmones, bet ne žmogiškumą)
Priklausomybė išsivysto palaipsniui, po truputį to nejaučiant. O tampame priklausomi dėl daug skirtingų priežasčių. Labai dažnai dėl to, jog nepaklausius "draugų" patarimų ar nuomonės jie įsižeidžia ir pyksta, o tu bijai juos prarasti, todėl ir paklūsti jiems. Deja tokie žmonės nenori draugų, jie nori marionečių, kurias galėtų tampyti už virvelių, dėl to pajaustų pasitenkinimą savimi ir saldų vadovavimo malonumą. Siūlyčiau labai gerai pagalvoti ar tokie žmonės turėtų likti tavo draugų rate. Dar viena priežastis - nepasitikėjimas savimi. Manai, kad kiti (kurie greičiausiai nė velnio nieko nenusimano) geriau žino ką daryti, jie labiau patyrę gyvenime bei tau visada patars tai, kas tau geriausia. Nuostabu jei žmogus, kuris tau pataria iš tikrųjų nori tau gero, tačiau turėtum pagalvoti ir apie tai, kad pasaulyje nemažai savanaudžių žmonių, kurie patardami tau priims sau palankius sprendimus, kol tu aklai pasitikėsi jais.

Kodėl tai blogai

Gan daug priežasčių, kodėl ši priklausomybė yra bloga. Viena paprasčiausių priežasčių - ką darysi, kai žmonės, kurie priiminėdavo sprendimus už tave, iškeliaus ar išsikraustys? Ogi sėdėsi ir nebežinosi ką daryti. Nepasitikėsi savimi ir nenorėsi priimti jokio lemtingo ar nieko per daug nereiškiančio sprendimo. Nežinosi kas tau geriausia, nes visad manydavai, kad tie žmonės žinodavo geriau. Taip pat kaip jau ir sakiau tavimi gali pasinaudoti, kad padarytum tai, ko jie nori ir priimtum jiems naudingus ir palankius sprendimus. Skaudžiai nudegsi kai tai suprasi ir atrodys, jog viskas kuo tikėjai ir pasitikėjai tebuvo melas, o tai bus sunku suvokti ir su tuo susitaikyti. Klausydama kitų nieko neišmoksi ir gali būti, kad praleisi šaunių galimybių ir neišpildysi savo svajonių tik todėl, kad kiti to nenori. Ar tikrai to nori? Jei atsakymas "ne", tada turi kažko imtis, jog tai neįvyktų ar nepasikartotų, 

Kaip atsikratyti tokio priklausomumo

Čia ir prasideda tūkstančio žingsnių kelionė, kurioje viskas padalinta mažais žingsneliais, o jos pradžia - pats pirmasis žingsnis. Turi jį žengti drąsiai ir pilna koja, nesigręždama atgal. Pats pirmas žingsnis, tai suvokimas, kad tau nereikia nieko kito, kad būtum laiminga, nereikia jokios kitos nuomonės, nereikia kitų patarimų, viskas ko tau iš tiesų reikia esi TU pati. Viskas ko tau reikia, tai TU ir tik TU. Turi tai suprasti ir pasitikėti savimi, nes tu pati žinai, kas tau geriausia, tu pažįsti save geriau nei bet kas kitas. Kitas žingsnelis - apgink ir pagrįsk savo nuomonę, nepulk ir nepataikauk kitiems bijodama prarasti draugus, nes jei jie tikri draugai, jie supras ir tikrai neįsižeis, kad nešoki pagal jų dūdelę, jei įvyks priešingai dar kartą siūlau gerai pagalvoti, ar nori pasilikti tą žmogų kaip savo draugą. Dar vienas žingsnis paliekant priklausomybę nuošaly - priimk sprendimą pati, be bet kokio žmogaus įsikišimo ir patarimo. Ir taip keliauk savo tūkstančio žingsnių kelionę, kad ir negreit, bet drąsiai ir užtikrintai!

O tu pati ar susidūrei su priklausomybe kitiems? Jei taip, tuomet tikimės, kad padėjome keliauti tolyn, tapti savarankiškesne ir įtikinome, kad viskas ko tau reikia, esi tik TU!


6 Komentarai

 1. Agne, suuuper. Pastebėjau, kad beveik visuomet pasirenki originalias, nenuvalkiotas temas. Su tuo ir sveikinu. Tik reikėtų padirbėti su straipsnio išdėstymu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū labai! Dėl temų - stengsiuosi ir toliau daryti tą patį, o išdėstymas kol kas vis dar yra mano silpnoji vieta, todėl sekantį kartą manau prie jo pasėdėsiu ilgiau ;) Dar kartelį ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ech, visiems nutinka... Bet manau tik pamačiusi problemą galėsi ją išspręsti! Didžiausios sėkmytės bandant su tuo kovoti ir tikiu, kad tau pavyks ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man labai patiko tavo straipsnis. Tokios priklausomybės neturiu, bet vis tiek buvo įdomu perskaityti. Super

  AtsakytiPanaikinti