ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

Rankdarbių rūšys

Visos esame patenkintos kai už lango šviečia saulė. Tada bėgame į lauką, maudomės ar deginamės. Na, bet Lietuvoje  neišvengiamas ir lietus. Nors ir lyjant lietui galima sugalvoti dešimtis veiklų namuose. Viena iš populiariausių - skaitymas, o dauguma mūsų susigalvojame išskirtinių, priklausančių tik tau veikų. Na, o dar vienas merginų būdas lyjant lietui tiesiog vartytis lovoje. o šiandien aš jums pasiūlysiu dar vieną būdą kaip praleisti laiką, kai lyja lietus. Tai - rankdarbiai. Neįmanoma patikėti, kiek veiklų telpa į vieną vienintelį žodelį. O visas jas išmokti labai sunku. Taigi, kviečiu išsirinkti pačią mėgstamiausią.


Mezgimas


Atrodo mezgimas turėtų būti pati seniausia rankdarbių rūšis, nes ir mamos, ir močiutės, ir močiučių močiutės, ir taip toliau, moka megzti. Tačiau iš tikrųjų mezgimas, palyginus su visa žmonijos istorija, yra tikrai neseniausias. Žinoma, labiausiai jį lenkia audimas ir verpimas. Jie minėti net mitologiniais laikais. O žodis "megzti" į žodyną įtrauktas tik penkioliktame amžiuje. Nors, seniausias rastas mezginys, tačiau megztas vienu virbalu, buvo numegztas ketvirtame amžiuje. O pirmasis mezginys su dviem virbalais, buvo numegztas maždaug dešimtame amžiuje.
O tu ar moki megzti? Ne? Iš tiesų, tai nėra sunku, tačiau tikrai sunku bus pasirinkti siūlus, kuriais megsi, nes jų pasirinkimas tiesiog stebinantis. Pradedant vilna ir medvilne, o baigiant - kupranugario vilna (kurios siūlai yra tuščiaviduriai). 
Mano patarimas: pradedant megzti, nešok aukščiau bambos. Noriu pasakyti, kad pačioje pradžioje, pradėk megzti paprasčiausią šaliką, vėliau kojines ar kepurę. O gal išmoksi taip gerai megzti, kad nusimegsi sau mielą ir šiltą megztuką? 

Nėrimas

Nėrimo vąšeliu techniką žmonės žinojo jau ketvirtame amžiuje prieš mūsų erą. Nors, tiesą sakant, vąšelį pakeisdavo žuvies kaulai ar odos atraižėlės. Nėrimo technika labiausiai paplito Italijoje, keturioliktame amžiuje.
Tau dabar gal ir atrodo, kad neria tik senos moterytės, kurios nori stalą ir televizorių padengti servetėlėmis, tačiau nerdama gali nusinerti ir drabužių, ir visokių mielų dovanėlių draugams ar šeimai. Aš pati pradėjau nerti pirmoje klasėje. Dabar kartais, kai nėra ką veikti, nuneriu kokią mažą kojinytę ar kepuraitę žiemai, kurią pakabinsiu ant Kalėdinės eglutės. 
Jei kyla abejonių ar nerti, ar ne, nevejok. Nerti išmokti visai paprasta, o ir siūlų gali rinktis kokius tik nori. Taigi, griebk vąšelį į rankas ir pradėk nerti. 

Skiautiniai ir kimštiniai rankdarbiai

Nors skiautinių istorija prasideda faraonų laikais, Lietuvoje šio žodžio, prieš keletą metų nebuvo. Daugelyje šalių skiautiniai ir kimštiniai darbai yra populiaresni nei Lietuvoje. Žodis „skiautiniai“ reiškia - iš medžiagos skiaučių pasiūtas vientisas rankdarbis. Šie rankdarbiai Europoje labiausiai paplitę Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose.
Skiautiniais užsiimti gana paprasta, nes tu nesi įsprausta į rėmus. Gali kurti savo raštus arba pasikliauti jau sukurtais. Jeigu siūtum jau esančius raštus, tavo darbas vis tiek išeis unikalus, nes naudosi savo medžiagą.

Pasidaryk pati

Jeigu nei vienas tradicinis rankdarbių būdas tau nepatiko, gali pasigaminti visokių niekučių savo kambariui ar daiktams papuošti. Štai kelios idėjos.

                      Telefono dėkliukas


Na, telefono dėkliuką papuošti labai lengva. Griebk spalvotą lipnią juostą, nagų laką ar įvairius dažus ir pasitelk savo fantaziją. Ant dėkliuko rašyk žodžius, piešk ir klijuok raštus.


                   Kambario dekoracijos iš kutųPaprastas būdas praskaidrinti savo kambarį - kutai. Padaryk jų kiek tik nori ir kurk įvairias dekoracijos. Kabink ant sienų, dėk ant stalo ar palangės.

O tu ar darai rankdarbius? Kokius? Ar darysi? Kokia tavo nuomonė apie rankdarbius? 
DALINTIS:

4 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Straipsnis neinformatyvus ir tuščias. Kitaip sakant - neįdomus ir niekam tikęs. Buvo galima įterpti papuošalų gamybą,siuvimą ir dar begales rankdarbių formų...

Kamilė Skurdenytė rašė...

Pradžioje radau klaidą - veikų.Dar ypač didelė klaida - žodžių kartojimasis .PVZ : Pirmame sakinyje buvo toks žodis, antrame irgi toks pats.Reikėtų naudoti sinonimus.Nors galėjai ieškoti dar nepopuliaresnių būdų rankdarbius daryti, nes nerimas ir mezgimas - manau tai kiekviena žino.Yra ko pasimokyti rašant straipsnius ;).

Gitana H rašė...

Labai geras straipsnis,bet nei viena rankdarbių rušis man netiko aš mezgu jauseniai taip pat kaip ir neriu skiautinių nemėgstu o telefono dėkliukų nenaudoju tai dtraipsnis puikus ,bet nevisoms tinkantis.

Gitana H rašė...

Labai geras straipsnis,bet nei viena rankdarbių rušis man netiko aš mezgu jauseniai taip pat kaip ir neriu skiautinių nemėgstu o telefono dėkliukų nenaudoju tai dtraipsnis puikus ,bet nevisoms tinkantis.

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google