Stephanie Perkins ,,Lola ir vaikinas iš gretimo namo''

Vasara įsibėgėjo. Praėjo mėnesis atostogų, o mums vis atrodo, kad jos tik prasidėjo. Į mokyklą eiti nereikia, bet vis tiek mes visada užsiėmusios. Ne mokslais. Ne visokiais uždaviniais. Vasarą pačios randame tiek veiklos, kad laiko nelieka niekam kitam. Dažnai skaitome, būname lauke, žiūrime filmus, vaikštome po parduotuves ir maudomės. Kartais būna labai sunku išsirinkti kokią knygą skaityti, tad šiandien mes jums papasakosime apie knygą, kurią perskaitę norėsite skaityti ir kitas šios autorės knygas. Taigi, dabar apie knygą „Lola ir vaikinas iš gretimo namo“.


Stephanie Perkins - knygos autorė

Apie knygą

"Lola ir vaikinas iš gretimo namo" antroji šios autorės knyga ( apie pirmąją knygą ir jos autorę skaitykite ČIA). Ši knyga Lietuvoje išleista 2014 metais. Ją išleido leidykla „Alma littera“ .

Siužetas

Lola ramiai gyvena San Franciske. Turi vaikiną Maksą ir du tėčius (kas knygose neįprasta ).
Lola eina į Makso koncertus ( Maksas turi grupę ), o Maksas dainas skiria Lolai. Lola labai myli Maksą, bet tėvams jis nepatinka. Gal dėl to, kad Maksas penkiais metais vyresnis už Lolą? Bet juk Lola tiki, kad Maksas tas tikrasis.

Lietuviškas knygos viršelis
Lola mėgsta kalbėtis su mėnuliu. Jam gali pasakyti visas savo paslaptis ir norus. Jam pasakoja apie savo tris norus. Pirmasis, kad tėvai pamėgtų Maksą, antras - pasiūti didingą suknelę ir trečias - niekada daugiau nesusitikti su dvyniais Belais. Kriketas ir Kaliopė anksčiau gyveno kaimyniniame name. Lola su Kriketu vienas kitą paslapčia buvo įsimylėję, bet to žingsnio, kuris skiria draugus nuo kai ko daugiau taip ir nežengė, nes Belų šeima išsikraustė. Savaime suprantama, kad Lola nenori jo prisiminti. Jai nereikėjo turėti tokio stipraus noro, nes kitą rytą į Belų namą atsikrausto šeima. Ir ne kas kitas, o vėl Belai. Lola susitaiko su Kriketu, o ir tėvai neprieštarauja, kai Kriketas įsibrauna į namus (jų visai kitoks požiūris į Maksą ). Kriketas visais būdais stengiasi įtikti Lolai, o Maksas pradeda pavyduliauti. Ir pati Lola nebesupranta savo jausmų. Maksas vis daugiau keliauja ir su Lola nebendrauja, o Kriketas visą laiką Lolai geras. 

lola_and_the_boy-next_door_cover_germany
Vokiškas knygos viršelis
Vėliau Belas prisipažįsta Lolą mylįs. Lola nežino ką daryti, juk vis dar myli Maksą. Tačiau ar Maksas myli Lolą? O ar Kriketas nemeluoja dėl savo jausmų? Kurį pasirinks Lola? Koks bus jos aprendimas ?Kuris iš jų tas tikrasis?

Mano nuomonė

Knyga labai patiko. Perskaičiau greitai. Ši, kaip ir pirmoji autorės knyga, lengvai skaitoma ir nereikalauja didelio susikaupimo. Siūlau skaityti šią knygą karštą vasaros dieną, kai nesinori nieko galvoti ar judėti. Ši knygą jus įtrauks į romantikos sūkurį, kuriame praleisite visą dieną.

lola_and_the_boy-next_door_cover_bulgaria
Bulgariškas knygos viršelis
Ši knyga yra parašyta pirmu asmeniu ir joje tikrai nestinga dialogų. Abi autorės knygos yra panašios - pradedant rašymo stiliumi, baigiant turiniu. Atrodo pateikta panaši istorija, tik visiškai pakeisti veikėjai, jų charakteriai ir vieta. Kaip sakiau, abiejose knygose galima rasti daug panašumų, tačiau pirmoji autorės patiko šiek tiek labiau, tad labai apsidžiaugiau, kai šioje knygoje Lola dirbo kine kartu su pasiilgtais Ana ir Senkleru.

Angliškas knygos viršelis
Skaitydamos šią knygą turbūt visos pastebėsite, o gal jau pastebėjote knygos siužete, kad Lolos tėvai homoseksualai. Kas yra absoliučiai prieš tokius dalykus, tiems gali būti sunku skaityti šią knygą.

Knygą siūlyčiau skaityti 13 - 16 metų merginoms. Ypač toms, kurioms kuo daugiau romantikos knygoje, tuo geriau.

O tu ar skaitei šią knygą? Ar skaitysi? Kokia tavo nuomonė apie šią knygą? Ar žinai knygą, kurią pati patartum perskaityti?


1 Komentarai

  1. Skaičiau ir patiko laaaaaaaaabai! Nuostabi knyga. Atrodo skaitai ir pati įsitrauki į veiksmą. Super. Viena geriausių knygų <3

    AtsakytiPanaikinti