Back to school: 8 patarimai būsimam abiturientui

Rugsėjis jau greitai visiškai pakeis moksleivių gyvenimo rutiną - jie bus priversti vėl varstyti mokyklos duris už nugaros palikdami vasarą ir atostogas. Daugeliui mokinių tai bus tik dar vienų mokslo metų pradžia, tačiau kai kuriems širdis daužysis daug dažniau ir stipriau. Abiturientų laukia paskutiniai metai mokykloje. Tai yra svarbus gyvenimo etapas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Jeigu ateinantys mokslo metai yra tavo kelio mokykloje pabaiga, o šiuo metu viskas, ko trokšti, yra kuo sėkmingiau ir paprasčiau tai užbaigti, naudokis šiais asmeniniais jau mokyklą baigusiųjų abiturientų patarimais. Jie padės užbaigti mokyklą ir netgi sėkmingai išlaikyti egzaminus.


1. Pirmoji ir svarbiausia, turbūt pati sunkiausia taisyklė - susiformuok požiūrį. Kentėjai vienuolika metų, liko tik vieneri - ar tikrai negali susiimti ir būti geriausiu mokiniu, kokiu tik gali? Suprask - ne, tu nepradėsi mokytis nuo naujų metų ar nuo šimtadienio.  Tai tik savęs apgaudinėjimas ir darbų atidėliojimas. Pradėk nuo rugsėjo ir net jeigu visus metus nebuvai pavyzdingas mokinys, vis dar turi šansą gerai pasiruošti lemiamam išbandymui. 

2. Geriausia motyvacija siekti savo tikslų - suprasti, kodėl tai darai. Jau pirmaisiais abitūros mėnesiais pasistenk išsirinkti mokymo įstaigas ir studijų programas, kurios atrodo tau įdomios. Pažiūrėk, kokių egzaminų tau reikia. Taip suprasi, kokius dalykus turi pradėti mokytis JAU DABAR, o su kurių dalykų mokytojais gali palaikyti draugiškus santykius ir tik lankyti jų pamokas, tačiau tam didelio dėmesio namuose neskirti. Susikoncentruok - tai bus tavo raktas į sėkmę!

3. Nustok galvoti apie pažymius ir iš galvos išmesk bet kokias mintis apie tai ,,ką pagalvos draugai''. Per šiuos metus tu stataisi savo ateitį ir sėkmės atveju galėsi būti tuo, kuo nori. Drąsiai dirbk pamokoje ir klausk tau vis dar neaiškių dalykų - jeigu atskleisi savo rimtą požiūrį, mokytojas tą patį dalyką tau aiškins nors ir 10 kartų. Naudokis tuo, kol gali!4. Turi suprasti, jog mokytojai šiuos metus bus tavo draugai. Pamiršk visus kažkada jus supykdžiusius barnius ir viską pradėk iš naujo. Klausyk, ką jie sako, nes labai dažnai jie nemeluoja ir nori tau nuoširdžiai padėti. 

5. Nereikia galvoti, jog kuo daugiau knygų tėvai tau nupirks, tuo geriau išlaikysi egzaminus. Liko tik metai, tad geriau pradėk mokytis koncentruotai - labiausiai gilinkis į egzaminų programą (ją rasi nec.lt), pagal kurią rengiami egzaminai. Atsirask savo mokymosi būdą - iš bibliotekos pasiimk mažesnių klasių knygas, kuriose viskas surašyta labai paprastai (istorija, geografija), spręsk senus egzaminus (ypač chemija, matematika), rašyk rašinius ir juos taisyti nešk mokytojai (lietuvių kalba, užsienio kalbos), naudokis egzaminatorius.lt, priesegzamina.lt arba gohisto.lt (istorija), žiūrėk filmus ta kalba, kurios egzaminą planuoji laikyti. Privalai suprasti - jeigu nori gerai išlaikyti egzaminus, darbo tik klasėje nebeužteks, 

6. Į viską pradėk žiūrėt pozityviai - blogas nusiteikimas ir amžinas sakymas ,,aš nieko neišlaikysiu'' tik dar labiau apsunkins situaciją. Pamiršk stresą, vaistus ir kalimą naktimis (ypač paskutinį mėnesį prieš egzaminus) - tai yra trejetas, kuris sugriaus tavo visas svajones. Geriau susitvarkyk savo miego režimą (užtektinai ilsėkis) ir maisto racioną, po mokslų išeik pabėgioti ar pasivaikščioti. 

7. Neleisk, jog mintys apie egzaminus sugriautų tavo paskutinius metus mokykloje - džiaukis jais! Leisk laiką su bendraklasiais, įsidėmėk visas akimirkas, daug fotografuok, padaryk taip, kad šie metai taptų tikrai įsimintini. Aišku, viskas su saiku, nes kitaip gerus egzaminų rezultatus tikrai teks pamiršti.

8. Ir galiausiai visuomet prisimink, jog jeigu tave aplankys nesėkmė, tai ne pasaulio pabaiga. Stenkis tiek, kiek gali, kad vėliau ramia širdimi žinotum, jog padarei viską, tačiau jeigu situacija karts nuo karto slys tau iš rankų,  nepamesk dėl to galvos. Viskas išmokstama, pažymiai ištaisomi, egzaminai perlaikomi ir nėra nieko, kas būtų neįveikiama abiturientui!

Tai bus geriausi ir tikrai nepamirštami metai mokykloje, jeigu tik tinkamai su jais susidorosi!
Sėkmės!


4 Komentarai

 1. O Dieve, Vilija... Kaip man reikėjo šito straipsnio! Šie mokslo metai man paskutiniai ir jau dabar drebu vos pagalvojus apie beprotiškus mokslo metus bei laukiančius egzaminus...
  Ačiū, kad padrąsini, įkvėpi ir padedi. Tikrai be galo naudingas straipsnis!
  Laikau kumščius už visus mano bendraamžius, laikysiančius šiais mokslo metais egzaminus. Viskas bus gerai. Viskas bus GERAI. :) Kaip ir Tu sakei: "Tai bus geriausi ir tikrai nepamirštami metai mokykloje, jeigu tik tinkamei su jais susidorosime".

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū labai!!! Labai naudingas ir motyvuojantis straipsnis. Tikiu, kad šie metai gali būti geriausi :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. AČIŪ tau už šitą gėrį! Kadangi aš esu ta, kuri pradeda dėl egzaminų panikuoti dar nė neprasidėjus rugsėjui, tai tikrai padėjai šiek tiek labiau susikoncentruoti, susikaupti ir puikiai nusiteikti. :>

  AtsakytiPanaikinti
 4. KAAAAIP smagu skaityti jūsų tokius gerus komentarus! Tikrai pakėlėt nuotaiką ir aš supratau, jog tokio motyvuojančio ir tinkamai nuteikiančio straipsnio tikrai reikėjo. :) Man net nekyla abejonės, jog būsit nuostabios abiturientės ir išpildysit visas savo svajones!

  Jeigu kuriai reiks pagalbos ruošiantis egzaminams ar patarimų - kreipkitės. Daugumą jų išlaikiau visai neblogai, tad turiu šiokių tokių gudrybių. :D Tad jei kažkas tikrai nesiseks, susisiekit ir pakalbėsim dar. ;)

  AtsakytiPanaikinti