Back to school: nuostabiems darbams - nuostabi knygelė!

Rugpjūčio mėnesį mums ims pūsti visai kiti vėjai. Tiesioginė ir perkeltinė šių žodžių reikšmė yra kaip diena ir naktis. Juk būtent rugpjūti prasideda vadinamasis sujudimas, kada visi pradeda ieškoti, skubėti, daryti ir planuoti. Planai mokyklai, universitetui, koledžui. Mintyse planai suskamba taip didžiai ir gardžiai, tačiau po kurio laiko mes tiesiog negalime atkurti detalių, tad skonis dingsta. Gyvenime dažnai būna, kad šaunūs planai pasimiršta. Kad taip nenutiktų TeenageDreams skuba į pagalbą ir siūlo nuostabią planų knygelę, kurioje nepasimes nei vienas sumanymas, planas ar įkvėpimas!

Kam ji reikalinga?
Jeigu esi iš tiesų užimta mergina, tai ši knygelė tau itin reikalinga! Ji gali tapti tikru išsigelbėjimo inkaru, kai nieko nebespėji ar pamiršti savo planus. Esmė tokia, kad knygelėje yra rašomi sąrašai, ką reikia padaryti, susitikimų datos, gimtadieniai, kontroliniai, atsiskaitymai, namų darbai ir panašiai. 
Knygelėje galėsi rašyti viską, ką tau reikia užsirašyti, jog nepamirštum. Ją gali nešiotis visur, nes ji puikiai tilps rankinėje ar kuprinėje, todėl pirkinių sąrašas taipogi galės glaustis tavo knygelėje! Čia gali pildyti net ir knygų sąrašą, kurį tau reikia perskaityti ir galėsi pažymėti, kurias knygas jau įveikei. O kaipgi pažymiai? Nusibraižiusi lentelę pačioje knygelėje galėsi fiksuoti savo pažymius už kontrolinius, atsiskaitymus ir diktantus, taip stebėdama progresą. Ši knygelė ypač naudinga mokykloje, nes galėsi užsirašinėti namų darbus, atsiskaitymų datas, mokytojų pastebėjimus ir įvairius dalykus. 
Taipogi šią darbų knygelę gali panaudoti ir kitokiais būdais. Jeigu rašai tinklaraštį, kuri istorijas ar panašiai, tai gali rašyti įvairias idėjas, kad jų nepamirštum, nes jos įplaukia ir išplaukia... Be to, gali pildyti įvairius sąrašus, kaip: „Laimingasis sąrašas“ (sąrašas, kuriame surašomi dalykai tave džiugina), „Rudens privalumai“, „Ką šiandien valgiau pusryčiams, pietus ir vakarienei“, „Kiek stiklinių vandens išgėriau“ ir panašiai. 
Žodžiu, knygelės turinys priklauso tik nuo tavęs pačios. Tavo vaizduotės galia gali kurti neįtikėtinus dalykus, tad neapsiribok "Padaryti" sąrašų pildymų , o imkis kažko daugiau, kad tavo planų knyga būtų jauki, graži ir miela pildyti kiekvieną dieną. 

Kaip pildyti planų knygelę?
Tai labai priklauso nuo tavęs pačios. Gali rasti savo kelią arba paieškoti idėjų, kurias pasisavintum ir interpretuotum savaip! Pirmiausiai pasidairyk idėjų Pinterest ir Tumblr portaluose, su raktažodžiais "planner" ir "agenda". Gali pasisemti įkvėpimo iš kitų žmonių arba visko imtis pačiai. Tavo darbų knygelė gali atrodyti įvairiai. 
Gali imtis tokios, kuriose vienas puslapis - viena diena. Vienadienė knygelė yra skirta toms smulkmeniškoms asmenybėms, kurioms yra privalu užfiksuoti kiekvieną momentą ir kurios gali daugiau laiko skirti planavimo veiklai. Vienadienėje knygelėje kiekvienos dienos puslapyje gali rašyti dalykus, kuriuos reikia padaryti, dienos pasiekimus, įvykius, iššūkius, užfiksuoti frazes, užsirašinėti įvairias smulkmenas, namų darbus, receptus ir panašiai. Žodžiu, ši knygelė skirta tikrai turinčioms laiko merginoms, kurios gali ir nori ilgiau pasėdėti prie šios knygelės, nes vienadienė knygelė reikalauja daugiau rašymo ir pastangų nei kitos, nes šioji yra gana išplėsta, tačiau tu joje galėsi jaustis laisvai, nes turėsi daug vietos. 

Savaitės kalendorius yra skirtas toms, kurios nėra itin smulkmeniškos. Čia savu stiliumi nusipiešusi savaitės dienas galėsi pradėti pildyti kiekvieną dieną. Du puslapiai atstos savaitę, tad čia itin vargti nereikės. Jeigu kurioje nors dienoje lieka vietos, ją puikiai užpildyti gali piešinukas, citata, lipdukai, iškarpos, spalvota lipni juostelė ir panašiai. 
Mėnesio kalendorius yra tikrai abstrakčioms merginoms, kurios ne itin pildo "Padaryti" sąrašus, tačiau nori pasižymėti atsiskaitymų, gimtadienių susitikimų datas. Šis yra lengviausiai pildomas, nes tereikia nusibraižyti mėnesio dienas ir viską pildyti. 
Dviejų tipų knygelė yra tobuliausias variantas toms, kurios laiko turi ir neturi. Paprasčiau pasakius, tai toms merginoms, kurios stačia galva skuba ir neapsiriboja tik vienu kalendoriaus tipu. Šiam tipui yra priskiriami du kalendoriai - mėnesio ir 4 savaičių. Pirmiausiai mėnesis pradedamas nuo mėnesio kalendoriaus, o tada savaičių. Tobula kombinacija, nes įmanoma pildyti atsiskaitymus ir pnš. bei įvairius sąrašus, savaičių kalendorius ir t.t. 

Dar vienas dalykas, kuris privalėtų sublizgėti pirmajame kalendoriaus puslapyje, tai legenda. Ji reikalinga, jog geriau atskirtum informaciją ir tiesiog viską tvarkingai grupuotum. Simbolius ir spalvas gali sugalvoti ir pasirinkti pati arba idėjų paieškoti internete. Be to, simboliai, spalvos ir įvairios dekoracijos darbų knygelę daro malonią pildyti, tad ir pildyk taip, kad būtų malonu grįžti ir rašyti dar, ir dar... 

Kaip pildysi knygelę, ką rašysi - tavo ir tavo fantazijos reikalas. Gali ir nieko nedaryti, tik rašyti sąrašus, ką turi daryti arba bandyti kurti ir viską interpretuoti savaip. Pildyti knygelę gali būti smagu ir naudinga, nes, kaip jau ir sakiau, neužsimirš planai, idėjos, citatos, o papildomai skirti laiko dekoruojant knygelę gali tapti širdžiai malonus užsiėmimas. Daryk viską taip, kad tai netaptų prievole, o liktų malonus užsiėmimas.

6 Komentarai

 1. Kaip tik siandien maximoj pamaciau tokia knygele ,o tu dar ir ideju prisemiai man i galva.Tobulas straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jau pasidariau vienadienė knygelė,nes esu tokia išskirtinė kuri vasarą amžninai neturi ką veikt:D.Labai ačiū už tokią nuistabią idėja:)Straipsnis tikrai labai pavykęs:D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnyje sau neradau nieko naujo, nes tokias knygeles ruošiu kiekvienais metais jau tikriausiai nuo pradinės laikų. :D radau vieną gramatinę klaidelę, tačiau šiaip - straipsnis neblogas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Brigita ir Eliza, labai dėkoju merginos už jūsų nuomones! Semkitės idėjų ir tobulėkit!
  Paulina, džiaugiuosi, kad ir tu tai darai. Aplink mane iš tiesų mažai planuojančių žmonių, tačiau jeigu nieko neradai naujo, tai nieko. O apie gramatines klaidas visada pranešk. Ne tik man, bet ir kitoms rašytojoms, jeigu rasi. Juk visada yra geriau pranešti nei pilstyti iš tuščio į kiaurą, kad radai. :)
  Sėkmės planuojant, merginos!

  AtsakytiPanaikinti
 5. o buna pirkti knygeliu su jau suzymetomis dienomis, nes labai nera laiko paciai braizyti ir dekoruoti visko...
  zianu kad buna tos ,,2016,, knygeles bet jos prasideda nuo sausio 1 o ne nuo rugsejo 1

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonime, mačiau maximoje labai gražias, nedideles ir pigias ;) Taip pat ieškok knygynuose.

  AtsakytiPanaikinti