Jodi Picoult ,,Kitas gyvenimas''

Šiuo metu naujausios leidžiamos knygos Lietuvoje dažniausiai rašo apie fantastikos pasaulį - ne paslaptis, jog distopinę platformą renkasi itin dažnas rašytojas, tad skaitytojai yra tam tikra prasme priversti taikstytis su šių dienų tendencijomis. Nežinau, mielosios skaitytojos, ar taip būna ir Jums, tačiau aš dažnai pavargstu nuo tokių knygų ir tada nevalingai imu ieškoti kažko kitokio, kažko tikro, įtraukiančio ir nepasimirštančio. Dėka tokių norų šiandien galiu Jums pristatyti Jodi Picoult romaną ,,Kitas gyvenimas''.

Manau nėra žmogaus, dievinančio knygas ir skaitymą, kuris nežinotų tokios autorės kaip Jodi Picoult. Moteris yra išleidus jau 23 knygas, didelė dalis jų išversta į lietuvių kalbą. Kiekviena iš jų vienu ar kitu būdu padėjo Jodi Picoult tapti tokia rašytoja, kokia ji yra dabar ir pelnyti milžinišką skaičių apdovanojimų.  Ši rašytoja išsiskiria tuo, jog itin intymiai, atvirai nagrinėja šeimos, draugysčių, darbo problemas, į visų jų sūkurį įtraukdama itin realius personažus. Jos kūryba ne tik provokuoja skaitytojo mintis, teigia Boston Globe, bet ir paliečia sielą. Turbūt todėl ši rašytoja turi tokią didžiulę gerbėjų armiją, einančią iš proto dėl jos romanų. 

,,KITAS GYVENIMAS''

Ar mūsų praeitis daro kažkokią įtaką ateičiai? Ar kuriamas gyvenimas priklauso nuo mūsų pačių, o galbūt jį pakeisti gali ir kiti žmonės? Būtent tokius filosofinius klausimus užduoda rašytoja kiekvienam žmogui, paėmusiam šį romaną į savo rankas. Atsakymų radimui autorė pasitelkia jaunus žmones. Pagrindinė knygos veikėja Peidžė visą gyvenimą jautė tam tikrą trūkumą savo gyvenime, kadangi kai ji buvo visai mažytė, jos mama nusprendė palikti namus ir nieko niekam nesakiusi tiesiog dingti iš jų gyvenimų. Nuo to laiko merginą kankina amžinas klausimas - KODĖL? Neretai dėl to ji kaltina save, taip Peidžei darosi vis sunkiau ir sunkiau suprasti, kas ji ir ko ji nori iš gyvenimo. Galbūt dėl šios priežasties vos tik baigusi mokyklą ji nusprendžia keliauti ten, kur mato akys (o gal tiksliau ten, kur veža pirmas pasitaikęs autobusas). Vedama vidinio noro rasti savo gyvenimo kelią, ji pati palieka tėtį, pabėga iš namų ir laimės ima ieškoti kitame mieste. 

Aplinkybėms susiklosčius ji susipažįsta su jaunu, ambicingu vaikinu, kilusiu iš turtingos šeimos, ir, kaip nesunku atspėti, turėjusį visai kitokį gyvenimą negu Peidžė. Tai buvo tiesiog skirtingų žmonių trauka arba likimo staigmena, tad Peidžė ir Nikolas greitai susidraugauja ir ima kurti gyvenimą kartu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog meilė gali įveikti viską, tačiau Jodi Picoult drąsiai teigia, jog kiekvieno žmogaus gyvenime, nesvarbu, koks sėkmingas jis bebūtų, pasitaiko pakylimų ir nuosmukių, todėl reikia mokėti juos įveikti. 

Sunku trumpai ir glaustai pasakyti apie ką yra ši knyga, nes ji talpina tiek daug šiame gyvenime svarbių vertybių! Visų pirmiausia, ji yra apie šeimą. Autorė drąsiai ir tiesiai šviesiai įrodo, jog žmonės, kurie yra aplink mus, turi didelę reikšmę mūsų vystymuisi. Tai, koks tu tampi tėvų dėka, yra raktas į gyvenimo sėkmę arba dugną. Štai kodėl kiekvienas turi gerbti žmones, kurie davė jiems gyvybę - dažnai jie paaukoja viską, ką tik gali. Ir būtent tuomet, kai reikia pereiti ne tik per smagius dalykus, bet ir per skaudžias situacijas, žmonės, šiuo atveju ir Jodi Picoult romano veikėjai, kaip paskutinio šiaudo griebiasi šeimos. Ji tampa ramsčiu, pagrindiniu gelbėtoju, todėl rašytoja moko - būk atsakingas, būk mylintis, rūpestingas žmogus ir vertink savo šeimą.

Jodi Picoult įrodo - vidinė laisvė daro mus laimingais žmonėmis. Būtent tada, kai kiekvieną rytą prabundame šalia to, ką norime matyti, darome tai, kas mus džiugina ir nesijaučiame surišti ar įsprausti į kampą, galime iškelta galva džiaugtis gyvenimu. Priešingu atveju žmonės visada lieka nuo kažko priklausomi, kažkieno pamiršti - visai kaip ,,Kitas gyvenimas'' pagrindinė veikėja Peidžė. Tai skaudina. Tai žlugdo savivertę, būtent iš tokių situacijų išauga nepasitikėjimas savimi, kuris griauna gyvenimus.

Ši knyga tikrai palieka tam tikrą atspaudą skaitytojo galvoje. Autorė motyvuotai skatina nepamiršti savo svajonių ir siekti to, ko nori. Svarbiausia, jog siužetas nėra itin atsibodęs, vietomis galbūt ir nuspėjamas, tačiau tikrai prikaustantis prie knygos. Dėl to knyga neišgaruoja iš galvos jau kitą dieną - nežinia kaip, tačiau rašytoja priverčia tave galvoti tiek apie veikėjus, tiek ypač apie save. Mano rekomendacijos visiems, kas nori šiek tiek rimtesnio, ne tokio nuobodaus romano - ,,Kitas gyvenimas'' tikrai nukels jus į kitą gyvenimą. Visgi turiu paminėti, jog šią knygą į rankas imti rekomenduočiau vyresniems žmonėms arba brandiems paaugliams, nes daugelio dalykų knygoje jaunas žmogus nesupras. Pripažįstu, dar daug ko nesupratau ir aš, todėl neskubėkite, jeigu nenorite apsisunkinti savo minčių. Tačiau jeigu vasaros vėjai ištuštino jus ir dabar jums reikia to papildymo, kurį suteikti gali tik knyga - ieškokit, pirkit, skaitykit.

O gal jūs jau skaitėte šią knygą?
Galbūt esate skaitę kitus Jodi Picoult romanus? Kokį perskaityti rekomenduotumėte man?8 Komentarai

 1. Sveika, Vilija:)
  Puiki knygos apžvalga! Tikrai sudominai ją perskaityti:) Kalbant apie kitas Jodi Picoult knygas, skaičiau jų gana daug, nes tai viena iš mėgstamiausių mano rašytojų. Esu skaičiusi: "Dešimtasis ratas", "Mano sesers globėjas", "Neprarask vilties", "Kita širdis", "Nykstantys pavidalai", "Kai tu išeini"- lyg ir viskas... Iš šio mano sąrašo rekomenduočiau Tau perskaityti "Kai tu išeini" bei "Neprarask vilties". Tai labiausiai mane paveikusios ir pakerėjusios šios autorės knygos:)
  P.S. su nekantrumu lauksiu daugiau Tavo perskaitytų knygų recenzijų!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip visada puikiai :) O knygą būtinai perskaitysiu!

  AtsakytiPanaikinti
 3. labai sudominai, būtinai perskaitysiu šią knygą!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Merginos! Nežinau kaip tinkamai jums pasakyti AČIŪ, bet tikrai labai pradžiuginot savo komentarais. Nerealiai smagu, kad mano knygų apžvalgos vis dar sulaukia daug dėmesio ir, kas svarbiausia, yra jums įdomios ir naudingos. :) Pažadu, jog apžvalgų bus dar daug daug daug, nes knygas dievinu, o ir knygų eilė, kurias noriu perskaityti, vis didėja ir didėja.. Laukit! :D

  Janina, sveika ir ačiū tau už pasiūlymus. :) Pagal knygą ,,Dešimtasis ratas'' esame statę spektaklį, tai tą romaną plius minus žinau, bet skaičiusi nesu - dabar kai priminei, tai labai įsinorėjau paskaityti. :D O tavo siūlomų knygų būtinai paieškosiu savo bibliotekoje. Kiek teko matyti, joje yra daaaug Jodi Picoult romanų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. apie šią rašytoją esu girdėjusi labai daug ir kuo toliau, tuo liūdniau darosi, kad negaliu tiesiog imt ir gaut knygų. ;( norėjau paklausti - kokio amžiaus rekomenduoji skaityti jos knygas?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Paulina, kaip ir minėjau straipsnyje, bent jau šį romaną (galiu kalbėti tik apie jį, nes tai kol kas vienintelė šios autorės knyga, kurią esu perskaičiusi) rekomenduočiau vyresnėms merginoms - ko gero jau pilnametėms arba brandžioms paauglėms. Knygoje nėra nieko, ko negalėtų skaityti jaunas žmogus, nesupraskit klaidingai - kaip tik joje yra daug dalykų, kuriuos mažai gyvenimo matę žmonės sunkiai suprastų.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Visiškai su tavimi sutinku, Vilija. Knygynuose gausu fantastinių knygų, tačiau kažko tokio realaus, paliekančio neišdildomą įspūdį rasti iš ties sunku. Deja, nors ir daug skaitau, tačiau vis dar neteko susipažinti su šia rašytoja ar jos knygomis, tačiau, manau reikės išbandyti. Šiaip, nežinau, ar verta išbandyti būtent šią knygą, nes ji iš ties mane sudomino, tačiau baigi mane įtikinti, jog aš jai esu per jauna. Na,.ir linkėjimai tau toliau rašant, Vilija. ^^

  AtsakytiPanaikinti