Kaip išmokti puikiai fotografuoti?

Aplinkui matome daugybę nuostabių ir ypatingų vaizdų, akimirkas, kurias verta įamžinti ir prisiminti. Tačiau bandant tai užfiksuoti, nuotrauka visiškai neprilygsta realiam vaizdui... Ką daryti? Teenage Dreams portalas tuo pasirūpino - čia rasite patarimus, kaip kokybiškai ir gražiai nufotografuoti norimus momentus.

Fotoaparatas
Norint profesionaliai fotografuoti, teks įsigyti gerą fotoaparatą, su kuriuo galėsi užfiksuoti kokybiškus kadrus. Jeigu fotografija užsiimi mėgėjiškai arba esi tik pradedančioji, užteks telefono, turinčio gerą kamerą arba paprasto, nebrangaus skaitmeninio fotoaparato.
Jei neplanuoji fotografuoti profesionaliai, neverta į šį hobį investuoti daug pinigų.

Apšvietimas
Vienas iš svarbiausių dalykų pradedant fotografuoti - nutaikyti tinkamą apšvietimą. Stenkis, kad objektyvas būtų nukreiptas į priešingą pusę apšvietimo šaltiniui, kitaip per šviesą galimai nesimatys fotografuojamo objekto - ypač jei kamera nėra labai gera. Pastebėk, iš kurios pusės fotografuojant šešėliai krenta gražiausiai ir kadras atrodo geriausiai bei profesionaliausiai. Taip pat gali pabandyti pažaisti su šešėliais ir apšvietimu - tokiu būdu gausi įdomias, unikalias nuotraukas.

Blykstė
Geriausios nuotraukos gaunasi fotografuojant su natūraliu apšvietimu, tačiau tamsiuoju paros metu gali naudoti ir blykstę. Nepamiršk stebėti, ar šviesa pasiekia ir gražiai apšviečia fotografuojamą objektą - su blykste fotografuoti sudėtingiau, nuotraukos ne visada gaunasi tokios, kokių norėtųsi, todėl teks pasipraktikuoti.

Fokusavimas
Jei nuotraukoje yra ne vienas objektas ir nežinai, ką nori išryškinti, pabandyk sufokusuoti skirtingus dalykus ir stebėk, kokia nuotrauka atrodo gražiausiai. Norint atkreipti dėmesį į vieną objektą, įsitikink, kad jo visos dalys sufokusuotos taip, kaip norisi - pavyzdžiui, jeigu iš arti fotografuoji žmogaus veidą ir sufokusuoji nosį, akys ir lūpos nebus tokios ryškios.

Fotografavimo kampas
Išbandyk įvairius netikėtus fotografavimo kampus -  iš viršaus, iš apačios ar iš šonų. Tokiu būdu nufotografuosi įdomesnes, gražesnes nuotraukas. Beje, jeigu nuotraukoje matosi horizonto linija, fotografuodama fotoaparatą laikyk arba visiškai vertikaliai, arba visiškai horizontaliai.


Priartinimas
Geriausia priartinimo funkcijos nenaudoti visai - geriau prieik arčiau fotografuojamo objekto arba nufotografuok jį iš toliau, o vėliau nuotrauką apkarpyk. Tokiu būdu nenukentės nuotraukos kokybė. 

Neutralus fonas
Fotografuodama nevenk tuščios, neutralios vietos - ji dar labiau išryškins tavo fotografuojamą objektą ir sukurs gražesnę kompoziciją, nuotraukos bus tvarkingesnės ir neatrodys perkrautos. Dažniausiai neutrali vieta gali būti dangus, vanduo arba paprasčiausiai didelė siena.


Spalvos
Spalvos nuotraukoje vaidina labai svarbų vaidmenį, padeda sukurti norimą nuotaiką. Jas pasitelkusi, gali į fotoaparato ekraną sutalpinti įvairias emocijas. Jei nori nuotaikingesnio, linksmesnio kadro, aplinkoje paieškok ryškių ir sodrių spalvų. Šaltesnės spalvos, tokios kaip mėlyna, pilka ar juoda, sukuria ne tokį nuotaikingą ir emocionalų įvaizdį. Įdomiai atrodo ryškus akcentas neutraliame fone - tai labai padeda išryškinti tai, į ką nori atkreipti dėmesį. Paeksperimentuok su spalvomis - tokiu būdu greitai perprasi jų sukuriamą nuotaiką.
  
Kompozicija
Savo aplinkoje paieškok paprastų, tačiau įdomių objektų fotografavimui - sakyk "taip" minimalizmui. Jei vis dėl to nori sukurti šurmulio, netvarkos įspūdį, paprastumas nepadės - kadre turės būti kuo daugiau objektų. Nuotraukose taip pat gražiai atrodo pasikartojantys elementai, raštai, spalvos - pastebėk juos savo aplinkoje. Fotografuok ir simetriškus objektus - tai suteiks nuotraukai tam tikro tvarkingumo ir balanso. Išbandyk įvairias kompozicijas, stebėk, kokį įvaizdį jos sukuria nuotraukai.

Nustebink!
Fotografuok neįprastus, išskirtinius, gal net juokingus dalykus. Naudok unikalias, netikėtas idėjas - nuotraukos kartais gali pasakyti daugiau, nei žodžiai. Pabandyk užfiksuotomis akimirkomis ką nors pasakyti, išreikšti tos akimirkos emociją. Savo nuotraukomis skatink mąstyti, o gal priversk nusišypsoti - viskas tik tavo valioje, leisk pasireikšti vaizduotei ir kūrybingumui!

Tai - tik pagrindiniai patarimai pradedant fotografuoti. Tikiuosi, kad jie padės patobulėti šioje srityje ir užfiksuoti norimus gyvenimo momentus. Galbūt turite savo patarimų, kurie padeda fotografuojant? Pasidalinkite jais komentaruose!

3 Komentarai

 1. Man šis straipsnis patiko, o kadangi aš irgi esu fotografuojanti, jaučiu turinti teisę pakomentuoti šį straipsnelį ;)
  Šie patarimai yra būtent pradedančiosioms, nesiveliama į jokias detales (va ten toks ir toks filtras yra tam ir tam...), o surašytos pagrindinės taisyklės ir pasiūlymai. Pavyzdžiui, man labai patiko, kad tu paminėjai, jog negalima naudoti priartinimo funkcijos (sugadina nuotrauką) arba tai, jog negalima fotografuoti prieš saulę, ypač karštą ir saulėtą dieną (nebent ją kažkas uždengia).
  Ai dar jei kam įdomu, patarimas fotografuojant žmones - niekada jų nefotografuoti iš viršaus (viso kūno). Nes tada gaunasi trumpų kojų vaizdas ir žmogus iš šono (jo figūra) atrodo tikrai nekaip. ;)
  Man patiko šis straipsniukas, gana sudomino, o dabar kadangi fotografija pasidarė labai populiaru (pastebėjau, kiek daug atsirado visokiausių tinklalapių, facebook puslapių susijusių su fotografija) kaip hobis ir kaip pinigų gavimo šaltinis, manau, šis straipsnis bus daug kam aktualus.


  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis man nepatiko. Esu lankiusi fotografijos būrelį ketverius metus ir šiame straipsnyje radau begalę klaidų. Pradėkime nuo blykstės, ar pati kada nors bandei fotografuoti naktį su blykste? Iš šio straipsnio manau kad nebandei. Nes tikrai nesigauna taip kaip norisi. Kitas dalykas priartinimo funkciją tikrai galima naudoti, tik tai stipriai priklauso nuo fotoaparato.Kam tada iš vis būtų tas priartinimas, jei jo pasak Tavęs nebūtų galima naudoti, nes tai sugadina kokybę? Kaip tik pats apkarpymas labiau viską sugadintų. Ir aplamai straipsnis šiek tiek banalokas, galėjai aprašyti plačiau ar įdėti daugiau nuotraukų. Na žodžiu, sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonime, straipsnį rašiau remdamasi patikimais šaltiniais - atsiprašau, jei radai klaidų.

  AtsakytiPanaikinti