Lookbook. Stiliaus knyga merginoms


Domėtis stiliumi ir mada gali virsti hobiu arba tiesiog užsiėmimu dėl savęs. Juk kokia įdomi jos istorija, prasidėjimas ir evoliucija. Kada labiausiai imame domėtis mada ir jos subtilybėmis? Tada, kuomet imamės ieškoti savo stiliaus, norime jį kurti arba bent nedaryti pagrindinių stiliaus klaidų ir atrodyti nepriekaištingai bei stilingai. Šiandien noriu apžvelgti naują baltų lankų knygą „Lookbook. Stiliaus knyga merginoms“. Kas ji, apie ką ji ir ar ji naudinga? Kviečiu skaityti toliau ir sužinoti!


Ši, kiek daugiau nei devynis eurus kainuojanti knyga yra tikras lobis toms, kurios vis dar ieško savęs stiliuje. Pirmiausia, skaitytoją knyga pasitinka labai gražiu viršeliu, o knygos vidaus iliustracijos taip pat labai įdomios ir traukiančios akį. Toliau - 32 puslapiai mados istorijos. Kam nepatinka sausi istorijos faktai, iš karto galiu nuraminti, kadangi čia tokių nėra. Atrinkta tik pati įdomiausia ir esmę nusakanti informacija. Apie pirmuosius dizainerius, subkultūrų susiformavimą, muzikos poveikį madai, garsiuosius dizainerius, pačius įžymiausius daiktus, kurie madingi iki šiol ir yra pripažinti visame pasaulyje. Pažinkite iš arčiau Coco Chanel, Christian Dior, Yves Saint Laurent ir kitus dizainerius! 

Taip pat knygoje galite rasti gausų kiekį įvairiausių patarimų ir mitų paneigimų. Internete, įvairiausių portalų straipsniuose sklando ne tik teisinga, bet ir klaidinga informacija. Išgalvota ir nepagrįsta. Todėl pasitikėti knyga yra žymiai teisingiau, ypač, kuomet ją rašė Maud Gabrielson (mados žurnalo Grazia mados žurnalistė) kartu su Alix de Moussac (iliustratorė ir stilistė, karjerą pradėjusi Vogue žurnale). Knygoje sudėti tik profesionalūs ir objektyvūs patarimai! 

Knygoje taip pat rasite visas profesijas, kurios bent kiek rišasi su mada ir stiliumi: dizainerė, vyriausioji meistrė, gaminių rinkodaros vadovė, mados redaktorė, mados žurnalistė, spaudos atstovė, pristatymų prodiuseris, mados fotografas, manekenė ir kt. Be to, knygos gale galima rasti mokyklų adresus, kur šias profesijas galima įgyti! 

Ši knyga paranki ir toms, kurios nori artimiau susipažinti su mados subkultūromis (rokerė, hipė, bobo, lolita, gatvės stilius ir preppy). Kiekvienai subkultūrai skiriami du puslapiai, aiški informacija ir nuostabios, daug pasakančios iliustracijos tikrai pagilins jūsų žinias apie kiekvieną iš subkultūrų. Beje, yra net gi testas, kurį išsprendus sužinosite, kokiai subkultūrai priklausote jūs pačios!

Knygoje yra ir pačių reikalingiausių drabužių sąrašas. Tokių, kuriuos turi turėti kiekviena iš mūsų savo spintoje, kuriuos lengva derinti ir sukurti daugybę derinių variacijų. Paminėtos ir draugiškos spalvos, motyvai ir raštai, medžiagos, kurias verta pamėgti. 

Šiais dalykais knyga tik įpusėja. Toliau joje galima rasti dar daugiau naudingų dalykų, o vienas iš jų - patarimai ir gudrybės, kad jaustumeisi graži. Be to, 10 stiliaus taisyklių, geri deriniai, mados kalendorius ir viskas apie kiekvieną metų laiką: ką rinktis ir ko ne. Labiausiai patiko tai, kad yra nemenkai informacijos apie aprangos kodus: ką vilkėti per pasimatymą, egzaminą ar iškylą gamtoje? O jeigu dar nežinojai, kaip reikia krautis lagaminą, kokius daiktus gali nugvelbti iš mamos ar močiutės spintos, kuo svarbūs aksesuarai ir kaip išsirinkti akinius nuo saulės - ši knyga tau yra must-have! Knygos temos net nukrypsta prie tokių dalykų kaip apatinis trikotažas, grožio priemonės, graži veido oda, ryškus žvilgsnis ir šukuosena (juk tai  irgi stiliaus detalės!). 

Knygos pabaigoje -  viskas apie apsipirkinėjimą. Kaip pasiruošti jam, kaip surengti apsipirkimo vakarėlį, kaip pirkti kitaip. Taip pat šiek tiek apie mados biudžetą. Kaip lengviau jį tvarkyti ir nepersistengti ar nenuskriausti savęs. Kas yra šioje knygoje paminėjau tikrai ne viską. Kur dar tema kaip vilkėti vintažinius drabužius, priežiūros patarimai, dar vienas testas, kuris padės sužinoti, kokia mados sekėja esi... Be to, visiškai pamiršau paminėti, kad po kiekvieno knygos skyriaus - vieta užrašams! Liniuotas popierius su žaismingomis iliustracijomis, kad galėtumėte pasižymėti kilusias idėjas ir užrašyti įkvėpimą, kad niekur nepabėgtų. 

Knyga sužavėjo ne tik plačiu ir įdomiu turiniu. Patiko ir rašymo stilius, kuris yra paprastas, greitai skaitomas ir lengvai suprantamas. Nėra kažkokių sunkių sąvokų ir terminų, kurių negali suprasti kiekviena mergina. Be to, nėra daugžodžiaujama, pasakoma esmė ir reikalingiausi dalykai, todėl skaitymas neprailgsta ir nereikia praleidinėti pastraipų. 

Nesvarbu, ar ieškai savo stiliaus ar ne, ši knyga vistiek turi kažko tau, kas bus tikrai naudinga ir pravers ne vieną kartą. Išmok apsipirkti, valdyti biudžetą ir rengtis stilingai! 


8 Komentarai

 1. Liuks straipsnis ! Tikrai mane sudominai su šia knyga ir ji keliauja į mano norų sąrašą ! Taip ir toliau, sėkmes ;) .

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vau, labai patiko straipsnis, sudomino knyga, kai pamačiau įžangą, pamaniau knyga bus apie paprastą eilinę knygą mergaitėms kaip rengtis, tačiau straipsnis tikrai labai geras, ir manau būtinai įsigysiu šią knygą!:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Super!!! Laaabai sudomino, buvau anksčiau skaičius šios knygos aprašymą ir galvojau- eilinė knyga, bet dabar... Dabar keliausiu į knygyną :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. https://issuu.com/knygos.lt/docs/lookbook_reklaminis čia yra knygos pirmieji puslapiai

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėkoju, merginos! Verta verta tikrai, nepasigailėsit įsigijusios!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puiki knyga, kuri, manau, pravers kiekvienai. Pranoksta net "Teen. Spintologija." ,kurios taip norėjau. Būtinai išbandysiu. ;) Be to, didžiausios sėkmės toliau rašat. :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. gal ka zino kiek joje yra puslapiu? ir kiek puslapiu spintologija teen? neapsisprendziu kuria pirkti :)

  AtsakytiPanaikinti