Twenty Øne Piløts

Nors Twenty One Pilots visai neseniai užkariavo top'ų viršūnes, tačiau jų muziką jau spėjo pamilti daugybė žmonių, o hitą 'Stressed Out' turbūt girdėjęs kiekvienas. Manau, kad kiekvienam skaitančiajam jau iškilo klausimai: kas jie tokie, kaip susikūrė ir kodėl jie tokie išskirtiniai? Taigi, nieko nelaukę spustelėkite "tęsti skaitymą" ir sužinosite.
Nariai

Tyler Joseph, pagrindinis vokalistas, pianistas  
,,Kai pradėjau kurti muziką, net neįsivaizdavau, kad kas nors išgirs tai, ką kuriu, neturėjau ketinimų, kad žmonės tai išgirstų. Taigi, muzika buvo tarsi dienoraštis."  

x Gimė 1988 m. gruodžio 1d. Columbus, Ohajuje.
x Būdamas vaikas mokėsi namuose.
x Tyler turi trijų dalių tatuiruotę, simbolizuojančią ,,kai ką, kas išgelbėjo jo gyvenimą". Jums tikriausiai kyla klausimas, ką ji būtent galėtų reikšti? Deja, atlikėjas tikslios tatuiruotės reikšmės atskleisti nenori.
x Atlikėjas nuo pat vaikystės mėgo žaisti krepšinį.
x Nors Tyler nėra didelis vaizdo žaidimų mėgėjas, jis prisipažino, kad kai turo metu turi laisvo laiko, kartu su savo geriausiu draugu ir grupės partneriu Josh Dun žaidžia Mario Kart 64.
x Būdamas tik septyniolikos Tyler išleido solinį albumą No Phun Intended!
x Tyler labiausiai patikęs koncerto momentas buvo tada, kai jie grojo, bet visiškai niekas iš auditorijos jų nesiklausė, nes visi stebėjo vyruką, apsirengusį imbierinio sausainio kostiumu ir besiskinantį kelią per minią (atlikėjas sako, kad jo nekaltina).


Josh Dun, pritariantis vokalistas, būgnininkas
,,Visada norėjau groti būgnais, o dabar aš tai galiu daryti beveik kiekvieną naktį. Štai kas man labiausiai patinka: būti su kitais žmonėmis vienoje patalpoje ir leisti muzikai mus suvienyti - žinau, kad tai skamba labai dramatiškai, bet tai yra nuostabus potyris ir kažkas, kas man dar ilgai 
neatsibos."

 
x Gimė 1988 m. liepos 18d. Columbus, Ohajuje.
x Būgnais groja nuo 12 metų ir tai daryti išmoko savarankiškai!
x Josh Dun ant savo dešinės rankos yra išsitatuiravęs medį, kuris reiškia tai, kuo jis tiki. Vis dėl to Josh, kaip ir Tyler, nenori atskleisti tikslios savo tatuiruotės reikšmės.
x Pasak Josh, kai jis buvo vaikas, jam neleisdavo klausyti daug muzikos, tačiau jis slapta vaikščiodavo į muzikos prekių parduotuvę ir prašydavo ten esančių žmonių parekomenduoti albumų.
x Josh Dun yra grojęs ne tik dabartinėje grupėje - jis yra buvęs grupės House of Heroes būgnininkas.
x Iš viso Blurryface albumo Josh labiausiai patinka dainos The Judge ir Lane Boy.
x Josh'o svajonių burrito (meksikietišką patiekalą, kurio pagrindas yra tortilija) sudaro sūris, vištiena, aštrus salsa padažas, kukurūzai, salotos ir grietinė.

Įdomūs faktai apie grupę
x Abu atlikėjai negali pakęsti bananų!
x Josh ir Tyler turi vienodas "X" tatuiruotes, simbolizuojančias atsidavimą fanams iš gimtojo miesto - jie atlikėjams tikrai daug reiškia ir yra prisidėję prie dabartinio populiarumo.
x Abu grupės nariai yra krikščionys, bet jie nėra krikščioniška grupė, t. y. nenori įrodinėti fanams savo tikėjimo tiesų.
x Dainos House of Gold klipas buvo filmuojamas prie namo, priklausančio Will Smith!
x Nesmagiausia situacija grupės nariams buvo tuomet, kai juos fanas atpažino būnant tualeto kambaryje - tikrai nemalonu...
x Atlikėjai sako, kad šiek tiek pasiilgo ne tokių didelių koncertų, nes mažesniuose pasirodymuose jie turėjo galimybę lengviau bendrauti su fanais.

Grupės pavadinimas
Tyler sugalvojo grupės pavadinimą pagal vaidinimo scenarijų, kurį mokėsi. Vaidinimas buvo apie meistrą, kuris antrojo pasaulinio karo metu turėjo pasirinkti, ar sutaisyti lėktuvų variklius nupirkus naujas detales, ar sugedusius nusiųsti armijai tam, kad galėtų išmaitinti savo šeimą. Vis dėl to jis nusprendė variklius išsiųsti nesutaisytus ir tai buvo 21 piloto mirties priežastis. Žmogus, kuris išsiuntė variklius, bandė išteisinti savo poelgį, tačiau istorijos pabaigoje jis nusižudė. ,,Kiekvieną naktį, kai mes koncertuojame, tai būna tarsi nuolatinis priminimas, kad turi priimti teisingą sprendimą, net jeigu jis gali būti sudėtingas. Nustebtumėt sužinoję, kiek kartų mes tai buvome pritaikę savo gyvenime." - sako Tyler Joseph.


Logotipas
Pasak Tyler, grupės logotipas yra labai susijęs su grupės daina "Kitchen Sink",,Pastebėjau, kad žmonėms visada sunku rasti tikslą, suprasti tikslo prasmę, paaiškinti savo egzistavimą". Atlikėjas sako, kad jų grupės logotipas reiškia paskatinimą kurti. ,,Logotipas man kažką reiškia todėl, nes aš nusprendžiau, kad jis man ką nors reikštų. Man tikslo reikšmė yra ką nors sukurti, išreikšti save per meną. Tai nebūtinai turi būti meniška, bet jeigu tu ką nors sukuri ir tik tu vienas žinai to dalyko prasmę, tai yra tavo tikslo pradžia. Kai esi vienas savo kambaryje ir bandai nuspręsti, ar gyventi toliau, ar ne, pasakyk sau ,,tikriausiai turėčiau gyventi toliau, nes esu vienintelis, kuris žino šio dalyko prasmę". 

Istorija
2009 m. Tyler Joseph su savo mokyklos draugais Chris Salih ir Nick Thomas sukūrė grupę ir pavadino ją Twenty One Pilots. Tų pačių metų gruodžio 29d. jie išleido savo pirmąjį albumą, pavadintą grupės vardu -  Twenty One Pilots ir pradėjo turą Ohajuje. 2011 metais Nick Thomas bei Chris Salih paliko grupę, nes nebeturėjo jai laiko. Tuomet prie Tyler Joseph prisijungė buvęs grupės House Of Heroes būgnininkas Josh Dun. Kaip būgnininkas susipažino su Tyler Joseph? O gi grupės vokalistas pirmą kartą pamatė Josh Dun grojantį koncerte ir pasakė, kad jam labai patiko jo pasirodymas - taip prasidėjo abiejų grupės narių draugystė. Persikūrusi grupė tais pačiais metais išleido antrąjį albumą Regional at Best bei pasirašė kontraktą su Atlantic Records. Po metų išleidę albumą Vessel susilaukė didelės sėkmės, o neseniai išleistas albumas Blurryface užkariavo top'ų viršūnes, todėl Twenty One Pilots šiandien gali mėgautis dideliu populiarumu!

Albumai
Twenty One Pilots
Pirmasis grupės albumas, išleistas 2009 metais. Jis kiek skiriasi nuo neseniai išleistų albumų - jame vyrauja švelnesnė, kiek ramesnė melodija. Beje, albumas taip pat išsiskiria ir savo įdomiu bei prasmingu viršeliu - kiekvienas žmogus jį gali interpretuoti skirtingai. Aš manau, kad jis simbolizuoja turtingas žmogaus mintis ar netgi kitą pasaulį, kurį susikuriame savo svajonėse, kai tikrasis dūžta į šipulius.


Regional at Best
Tai - pirmasis persikūrusios grupės su Tyler ir Josh albumas. Jo stilius - indie pop. Regional at Best buvo nustotas platinti, kai Twenty One Pilots pasirašė kontraktą su Fueled by Ramen (Atlantic records), todėl sunku jį rasti prekyboje, tačiau bet kada jo galite pasiklausyti internete.


Vessel
Joseph albumą sukūrė nežinodamas, ar žmonės jį išgirs. Puiku, kad vis dėl to turime galimybę jo pasiklausyti, nes būtent išleidę Vessel, Twenty One Pilots sulaukė didelės sėkmės ir populiarumo. Man šis albumas patinka tuo, kad dauguma dainų turi linksmą melodiją, bet kartu ir gilius bei prasmingus žodžius - tokia muzika suteikia vilties ir padeda jaustis ne tokiam vienišam, kai liūdi. Kodėl pavadinimas būtent Vessel? Pasak grupės narių, vessel (mūsų kūnas) yra objektas, turintis kažką žymiai svarbesnio, nei išorė. Kai mirštame, jis išsilaisvina ir gyvena toliau. Įdomu tai, kad ant albumo viršelio - abiejų grupės narių seneliai!

Blurryface
Praeitais metais išleistas ir pats populiariausias Twenty One Pilots albumas, sulaukęs daugybės liaupsių iš muzikos kritikų. Blurryface - grupės narių sugalvotas charakteris, ,,gyvenantis" Tyler viduje ir simbolizuojantis atlikėjo blogąją pusę - netobulumus, nepasitikėjimą savimi. Albumo dainos atskleidžia tai, ko neparodome kitiems ir bandome nuslėpti. Kiekvienas skritulys ant albumo viršelio simbolizuoja vis kitą dainą - visos jos skirtingos, tačiau kartu ir dera tarpusavyje bei pasakoja istorijas.
Stilius scenoje - kaukės ir juodos rankos?
Į akis krenta įdomus vyrukų stilius. Ką jis simbolizuoja? Kai vaikinai grodavo baruose, norėdavo, kad nebūtų taip lengvai užmirštami, ir kad ten dirbantys  žmonės bent trumpam pakeltų akis į sceną. Taip kilo kaukių idėja, o ilgainiui jos tapo šios grupės skiriamuoju simboliu. Atlikėjai, dėdamiesi kaukes, nori priminti, kad žmonės labiau kreiptų dėmesį ne į veidus, o į jų kuriamą muziką.

Juodos rankos ir kaklas simbolizuoja Blurryface charakterį ir nepasitikėjimą savimi. Kodėl būtent šios kūno dalys nudažomos juodai? ,,Kai pagalvoju apie nepasitikėjimą savimi ir savo netobulumus, pirmi dalykai, kurie šauna į galvą, būna tartum smaugimo jausmas ir viskas, ką kuriu su savo rankomis." - pasakoja Tyler Joseph. Raudona spalva, kurią dažnai galime pamatyti aprangoje, taip pat simbolizuoja Blurryface veikėją.


    Verta paklausyti


Twenty One Pilots - įdomi grupė, žavinti savo muzikos stiliumi ir atlikėjų originalumu. Jie savo dainomis pasakoja istorijas ir vengia banalumo. Šią grupę drąsiai galėčiau pavadinti vienu iš didžiausių savo atradimu muzikoje. O ką apie šią grupę manote jūs?

6 Komentarai

 1. Ooo, PAGALIAU kažkas apie įžymybes :) Visai neseniai atradau šią grupę, tad buvo įdomu apie juos sužinoti daugiau. Vertėtų daugiau padirbėti ties straipsnio išvaizda. Visų pirma, mano nuomone, per daug paveikslėlių. Antra, labai ,,neskaniai" žiūrisi taip nuolat keičiama šrifto spalva. Jei nori papildomo paryškinimo, pasirink vieną spalvą. Ir ryškink tik svarbiausius žodžius, o ne ištisus sakinius :)

  Sėkmės, nenustok rašyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu Gabijos pastebėjimams ir pridėsiu tik vieną - pakeisk kortelę į naują.
  Go girl, nes tu TIKRAI tobulėji!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Daug naudingos informacijos, visos reikšmės, kurių anksčiau patingėjau ieškoti.. Gerai padirbėjai, šaunus straipsnis!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šitos grupės klausau neseniai, bet ji visiškai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą. Kartais įsiklausius į dainų žodžius nes suspaudžia širdį dėl jų gilios prasmės. Straipsnis parašytas tikrai gerai, sėkmės ir toliau :)

  AtsakytiPanaikinti