Back to school: kaip susiruošti ir likti organizuotai

Kiekvienai iš jūsų, naujus mokslo metus norisi pradėti puikiai pasiruošusiai. Tačiau ne paslaptis, kad tai padaryti ne visada taip lengva, kaip atrodo, tiesa? Kaip gi tai padaryti ir likti organizuotai visus šiuos metus? Portalas "Teenage Dreams" pasirūpino ir tuo! Skaityk toliau ir gausi naudingų patarimų!

Prekės 
Pirmiausiai susidaryk sąrašą dalykų, kurių tau prireiks šiais mokslo metais. Į jį turėtum įtraukti penalą, kuprinę, įvairias rašymo priemones, sąsiuvinius ir kitokius daiktus, be kurių niekaip negalėtum išsiversti mokykloje. Prisimink, ko prireiks skirtingoms pamokoms - galbūt dar neįsigijai skaičiuotuvo ar liniuotės? Gali reikėti prekių, reikalingų daiktų organizavimui, tokių kaip segtuvai ar pieštukinės. Nepamiršk nusipirkti ir kitų reikalingų dalykų, kuriuos taip pat reikia nešiotis su savimi - servetėlių, ledinukų ar kramtomosios gumos. Gerai pagalvok, kurie dalykai tau bus tikrai naudingi ir reikalingi. Tų daiktų, kurių nepanaudosi, pirkti tikrai neverta.

Dienotvarkė
Išmok suskirstyti savo laiką ir prioritetus - tai yra itin svarbu, norint likti organizuotai. Kai žinosi savo pamokų ir lankomų būrelių tvarkaraštį, susidaryk dienotvarkę savaitei ir pasižadėk sau jos laikytis. Žinoma, tik visko neperkrauk  - per didelis planavimas taip pat nėra gerai. Būtinai pasilik ir laisvo laiko, per kurį galėsi pailsėti nuo kasdieninės rutinos ir užsiimti mėgstamais dalykais. Laikydamasi dienotvarkės, pastebėsi, kad bus daug lengviau visur suspėti ir darbus atlikti laiku!

Užrašai
Be užrašų mokslo metais neišgyvensi niekaip - jie reikalingi tiek mokymuisi, tiek planavimui bei kitokiems reikalingiems dalykams pasižymėti. Jeigu viską rašai į knygelę, pasistenk, kad užrašai nebūtų pilki ir nuobodūs - pridėk spalvų, dekoruok taip, kaip tik tau patinka. Tai, ką nori atsiminti, rašykis ant lipnių lapelių ir klijuok matomose vietose. O gal tau patogiau viską žymėtis tiesiog išmaniajame telefone? Rašantis bus daug paprasčiau likti organizuotai ir atsiminti viską, kas svarbu, todėl nepatingėk tai daryti.

Tvarkingumas
Niekada nebūsi organizuota, jei tavo aplinkoje bus visiškas chaosas. Vadovėlius, sąsiuvinius ir kitas mokymosi priemones visada laikyk toje pačioje vietoje, nemėtyk jų ten, kur papuola. Nepamiršk ir palaikyti tvarkos - paruošusi pamokas, visuomet susitvarkyk darbo vietą. Tvarkingame kambaryje daug lengviau susikaupti mokantis! Beje, savo kuprinę ir mokyklinę spintelę taip pat laikyk tvarkingas, nuspręsk, kur laikysi kokius daiktus.

Pasiruošimas pamokoms
Svarbiausias dalykas iš visų jau paminėtų yra tinkamas mokymasis. Žinok, kad tvarkingas turi būti ne tik rašomasis stalas, bet ir tavo mintys! Sužinok, kokia yra tavo atmintis (klausomoji, regimoji, kinetinė) ir pagal ją pasirink tinkamiausią bei tau patogiausią mokymosi būdą - taip bus daug paprasčiau įsiminti dalykus. Visuomet atlik svarbius ir reikalingus darbus, rašykis, daryk namų darbus, jei sergi, sužinok, ką praleidai. Stenkis likti susikaupusi ir pamatysi, kad mokytis nebus taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio!

Atsimink, kad tvarkingumas bei organizuotumas visada padės mokytis, tačiau svarbiausia yra mąstyti pozityviai ir stengtis. Linkime sėkmės naujais mokslo metais!

2 Komentarai

  1. Ačiū, Rusne, už tokį naudingą straipsnį, man visa tai labai padės šiais mokslo metais. :) Tavo paruošti patarimai tikrai labai praverčia, nors daugelį jų jau ir taip žinojau. Vis tiek tai puikus priminimas, kaip svarbu būti organizuotai, taigi ačiū tau! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tikrai labai naudingas straipsnis, ne tik i mokykla :)

    AtsakytiPanaikinti