Būk išskirtinė - DIY mokyklinių prekių dekoravimas

Mokytis visada smagiau, kai mokyklai skirti daiktai yra linksmi, spalvingi, gražūs – taip ir norisi juos kuo greičiau paimti į rankas! Parduotuvėse šių prekių kaina kartais šiek tiek kandžiojasi, tačiau visus mokyklai reikalingus daiktus gali labai paprastai dekoruoti pati – prireiks tik noro, gerų idėjų bei kūrybingumo. Be to, tavo daiktai taps originalūs – niekas mokykloje neturės tokių pat, kaip tu! Skaityk toliau ir sužinok, kaip savo mokyklines prekes gali paversti dailiomis ir išskirtinėmis.

Pieštukai
Pieštukai yra viena iš reikalingiausių priemonių mokykloje, todėl iš pilkų ir nuobodžių paverskime juos spalvingais! Štai kelios idėjos, kaip gali juos dekoruoti:
 • Spalvota lipni juostelė. Pats paprasčiausias būdas dekoruoti pieštukus - apklijuoti juos spalvota lipnia juostele, dar kitaip vadinama washi tape. Gali išsirinkti vienspalvę arba raštuotą juostelę, o gal raštus derinsi vienus su kitais? Laisvė tavo vaizduotei!
 • Motyvuojančios frazės. Šiam dekoravimo būdui tau prireiks akrilinių dažų ir juodo markerio. Nudažyk pieštuką patinkančia spalva (jei nori, gali palikti jį tokį, koks yra), palauk, kol išdžius, tuomet markeriu užrašyk tau patinkančią frazę ir vuolia - turi gražų pieštuką, kurio nebenorėsi paleisti iš rankų!
 • Blizgučiai. Tau reikės lipalo ir barstomų blizgučių. Norimą pieštuko dalį ištepk lipalu, ir, kol jis dar nespėjo išdžiūti, apibarstyk norimos spalvos blizgučiais. Dekoravimo būdas nesunkus, tačiau ir rezultatas neprastas - mergaitiškas ir žėrintis pieštukas, traukiantis visų akį!
 • Juostuoti pieštukai. Dryžuotiems pieštukams pagaminti reikės lipnios juostelės ir dažų. Juostele užklijuok vietas, kurių nudažyti nenori. Tuomet visą likusį pieštuką nudažyk pasirinkta spalva (o gal spalvomis?) ir palik išdžiūti. Štai ir turi nuostabiai mielą pieštuką!Segtuvai

Segtuvai padeda likti organizuotai, todėl kam palikti juos nuobodžius ir vienspalvius, jeigu galima juos gražiai dekoruoti ir paversti išskirtiniais?
 • Geometriniai raštai. Lipnia juostele ant segtuvo viršelio sukurk norimą raštą - vietos, kuriose ją klijuoji, liks nenudažytos. Kai baigsi, visą viršelį nudažyk norima spalva, palik išdžiūti, tuomet nuplėšk lipnią juostelę ir grožėkis rezultatu!
 • Koliažas. Įdomiam koliažiniam dekoravimo būdui reikės atspausdintų paveikslėlių arba žurnalų iškarpų. Iškirpk pasirinktą vienodą formą iš tiek paveikslėlių, kiek reikės, kad padengtum segtuvo viršelį, o paskui detales pritvirtink prie viršelio, sukurdama originalų raštą.
 • Ombre. Tau prireiks kempinėlės ir akrilinių dažų. Pasirink dvi spalvas ir nudažyk jomis segtuvo viršelį iš skirtingų pusių. Kol dažai neišdžiūvo, pasiimk kempinėlę ir tapšnodama sukurk perėjimą iš vienos spalvos į kitą. Būdas paprastas, o rezultatas gražus!Pieštukinės
Jei visos tavo rašymo priemonės ant stalo neturi savo vietos, pravers pieštukinė. Pasidaryk ją pati labai paprastais būdais!
 • Stiklainis. Labai gražią pieštukinę gali pasidaryti iš paprasčiausio stiklainio! Jo dekoravimo būdui turi visišką laisvę - gali naudoti spalvotą lipnią juostą, dažus, o gal nuspręsi paprasčiausiai užrišti mielą kaspinėlį? Leisk pasireikšti savo kūrybingumui!
 • Skardinė. Skardinę, likusią nuo konservų, nulupk popierių nuo paviršiaus, išplauk, o išorę padenk raštuotu arba vienspalviu popieriumi. Kitas būdas skardinę dekoruoti - nupurkšti purškiamais dažais. Beje, ši idėja kartu yra ir puikus atliekų perdirbimo būdas!
 • Kartoninė pieštukinė. Taip, perskaitei teisingai - iš paprasčiausių kartoninių daiktų, kuriuos visada rasi namuose, gali pasigaminti puikią pieštukinę! Tau reikės kartoninės dėžės ir pasibaigusio tualetinio popieriaus rulonėlių. Įklijuok rulonėlius į dėžės vidų ir dekoruok taip, kaip tau patinka. Puiku yra tai, kad ši pieštukinė yra ypač talpi!
 • Pieštukinė iš pieštukų. Skamba keistai, tiesa? Tačiau kodėl gi neišbandžius šios originalios idėjos? Jai įgyvendinti prireiks pieštukų ir skardinės (vietoj jos gali rinktis ir kartoninį pagrindą, pritvirtintą prie tualetinio popieriaus rulonėlio). Pieštukus klijuok aplink skardinę tvirtais klijais, leisk išdžiūti. O dabar gali savo stalą papuošti išskirtine pieštukine!
Kuprinės 
Kuprinė yra pats būtiniausias dalykas mokyklai, o kartu ir stiliaus detalė, todėl padaryk ją unikalią!
 • Nėriniai. Itin dailus būdas dekoruoti kuprinę - prisiūti prie jos nėrinių. Gali jais apsiūti visą kuprinę arba tiesiog prisiūti tiesiog vieną juostelę - viskas tavo valioje. Ši idėja paprasta, mergaitiška ir gražu!
 • Antsiuvai. Tai yra tipinė Tumblr stiliaus kuprinė, atrodanti išskirtinai ir gražiai. Puiku, jei turi medžiagos skiaučių su patinkančiais piešinėliais - gali juos tiesiog išsikirpti ir prisiūti ant kuprinės. Kitokiu atveju gali medžiagą tiesiog išsiuvinėti pati. Nesijaudink, jei ne viską gavosi atlikti tobulai - netvarkingumas šiuo atveju pridės dar daugiau originalumo.
 • Tekstiliniai dažai. Šiuo būdu dekoruodama kuprinę gali visiškai leisti pasireikšti savo vaizduotei - kurk tokius raštus ir piešinius, kokie tau patinka ir atrodo gražiausiai. Nebijok būti išskirtinė!


  Užrašų knygelės ir sąsiuviniai
  Be užrašų knygelių bei sąsiuvinių mokslo metais niekaip neišsiverstume. Dekoruok juos, kad visada turėtum noro atsiversti!
   • Išsiuvinėjimas. Šis itin originalus būdas tiks knygelėms su plonesniais viršeliais. Sukurk savo raštą, pasižymėk jį pieštuku ir išsiuvinėk sąsiuvinį! Gali prireikti šiek tiek kantrybės, tačiau neabejoju, kad rezultatu liksi patenkinta.
   • Žemėlapis. Vasarą ir keliones primenantis viršelis. Tau prireiks popierinio žemėlapio. Išsikirpk tą vietą, kuria norėsi padengti savo užrašų knygelės arba sąsiuvinio viršelį (stebėk, kad iškirptas žemėlapis atitiktų sąsiuvinio išmatavimus ir neiškirptum per mažai). Tuomet jį priklijuok prie viršelio - dabar jau turi originalią knygelę. Beje, toks būdas labai tinka papuošti savo geografijos sąsiuvinį!
   • Spalvota lipni juostelė. Turbūt sutiktum, kad ją panaudoti galima bene visur. Ne išeitis yra ir užrašų knygelė - sukūrusi originalų raštą, turėsi tokią knygelę, kurios nerasi niekur kitur!
   • Piešiniai. Originaliausia ir širdžiai mieliausia galima tituluoti tą knygelę, kuri yra papuošta tavo pačios piešiniais. Tai laisvė tavo kūrybai - gali piešti paprasčiausius raštus arba sukurti tikrą meno kūrinį - bet kokiu atveju, ši knygelė bus ypatingai miela ir jauki.
     Pradėk mokslo metus motyvuotai ir originaliai! Kurias idėjas panaudosi tu?


     2 Komentarai

     1. labai ydomus straipsnis tokiu video galima rasti youtube noreciau paklausti ar galima kaip nors savo kambary papuosti kokiomis nors dekoracijomis?

      AtsakytiPanaikinti
     2. Faini, įdomūs diy, dauguma čia aprašytų diy puošia mano daiktus.

      AtsakytiPanaikinti