Kirskime mokslus lengviau!

Mokykla ir mokslas yra du tikrai sudėtingi dalykai. Tai tikrai nėra joks žaidimas, kaip buvo mokoma pradinėse klasėse. Mokslas yra rimtas bei sunkus darbas, kurio rezultatus pamatysi tik tada, kai aukosiesi vardan to. Kiekviena iš mūsų norime tik vieno - kad viskas būtų šiek tiek lengviau. Ir 'Teenage Dreams"  skuba į pagalbą! Šiame straipsnyje rasite šiek tiek patarimų ir veiksmų, kurie vienoms gali būti girdėti, kitoms ne, tačiau svarbiausia yra tai, kaip panaudosi tai, ką tu turi.  

PATARIMAI:
1. Turėk darbų knygelę.
Šioji yra tikrai svarbi, jeigu nori labai daug padaryti. Gali susirašyti namų darbus, kuriuos turi padaryti, pabrėžti kontrolinių datas, o tai leidžia nieko nepamiršti, tad daugiau jokie netikėti kontroliniai ar pamirštas testas tavęs neužklups!

2. Įsigyk segtuvą.
Segtuvas yra ypatingai geras dalykas norint viską laikyti tvarkingai ir surūšiuotai. Segtuvui pirmiausiai reikia skiriamųjų lapų, kuriuos gali nusipirkti arba pasidaryti pati, kelių įmaučių ir pan. Susiplanuok kur ką laikysi. Tarkim namų darbus vienoje įmautėje, senus testus kitoje, o užrašus vėlgi kitur.
Patarčiau vieną segtuvą naudoti keliems dalykams, nes taip galėsi jį turėti kiekvieną dieną šalia savęs bei nereikės pirkti segtuvų atskiriems dalykams. Pravartu yra turėti du segtuvus. Vieną - į mokyklą, o kitą palik namuose. Segtuve, kurį nešiesi į mokyklą, jau žinai, ką laikysi. Segtuve, kurį laikysi namie, gali dėti testus ir užrašus, kurių tau šiuo metu nereikia arba jie yra iš senesnių klasių. Galėsi lengvai pakartoti medžiagą, kurią mokeisi seniau.

3. Būk optimistė
Vienas iš svarbiausių patarimų. Niekada nenusiteik prieš testą, kad tau nepasiseks. Kartok, kad tu gali ir pamatysi, kad rezultatas bus šiek tiek geresnis. Nuteik save tik optimistišku keliu. Tikėk savimi, kad tu gali ir padarysi tai, o svarbiausia belieka tik stengtis. 
Jeigu mokytoja uždavė daug namų darbų arba artėja visa krūva kontrolinių darbų, pasiryžk, kad įveiksi viską ir viskas bus gerai. Susiplanuok laiką, daryk pertraukėles, kad nepersidirbtum, sveikai užkąsk, pakramtyk riešutų, šokolado, gerk daug vandens ir susitelk ties pamokomis. Atmink, kad tu stengiesi tik dėl savęs ir savo ateities, todėl visada tikėk teigiama puse ir siek tobulumo.

4. Tinkama darbo vieta 
Darbo vieta yra tavo asmeninė erdvė, todėl išnaudok ją sau. Padėk žvakę, kurią mėgsti, pakeisk seną pieštukinę, galbūt aplink stalą apvyniok lemputes... Pridėk tokias detales, kad dirbti tau būtų jauku ir smagu. Visada stenkis, kad dulkės būtų nuvalytos, indai nunešti, knygos sudėtos. Žodžiu, pašalink visus trukdžius, kurie galėtų atkreipti tavo dėmesį tada, kai tu mokaisi.

ŽINGSNIAI TIKSLO LINK:

1. Išmok klausti ir prašyti pagalbos 
Bijoti mokytojų yra visiškai normalu. Juk jie užduoda labai daug namų darbų, pyksta, jeigu nesuprantame, tačiau... Jie nori ir linki mums tik gero. Gal kada ir pasikarščiuoja, tačiau visada bando vėl ir vėl. Kadangi mūsų daugumos klasėse yra virš 20 vaikų, mokytojai tiesiog nespėja suprasti kiekvieno mokinio ir duoti visiems po tiek pat dėmesio, tad jeigu kažko nesupranti, nori paklausti ar pasidomėti - užsuk po pamokų. Tokiu metu mokytojus dažniausiai dar tikrai rasi ir galėsi ramiai pakalbėti su mokytoju. Žinoma, nepamiršk, kad ir pamokų metu tu gali klausti ir prašyti pagalbos, tačiau pirmiausiai išdrįsk. Juk niekas tau neduos per galvą, o prašyti visada yra gerai.

2. Rask sau mielą užrašų rašymo būdą
Galiu paguosti, kad jų yra nemažai, tad rinktis iš ko visada bus, tačiau ar jis tinka tau - negali žinoti, nes visada viską reikia išbandyti. Šiame TD straipsnyje rasi beveik visus geriausius užrašų būdus, tačiau turi nepamiršti, kad geriausiai informaciją prisiminsi, konspektus parašysi, jeigu stengsiesi viską perteikti kuo patogiau ir kuo paprasčiau. Nesistenk itin labai dailinti, jeigu matai, kad artėja vakaras ir liko išmokti dar nemažai informacijos. Žinoma, savaitgaliais turi daugiau laiko, tad gali pasidaryti ir širdžiai mielus bei gražius užrašus. Nebijok eksperimentuoti ir prisimink, kad užrašai tau padės daug labiau nei blaškymasis po vadovėlius ir sąsiuvinius.
3. Rask įdomių dalykų
Kartais nutinka taip, kad mokoma tema yra tokia nuobodi, kad norisi prasmegti skradžiai beklausant. Tokiu atveju lieka du variantai: klausytis ir žiovauti toliau arba stengtis rasti kažkokią informaciją, temą, stilių ar kažką panašaus, kas tave sudomintų. Šis žingsnis daugiausiai yra skirtas tokioms pamokoms, kaip: istorija, geografija, literatūra, biologija, fizika ir chemija. Jose dažniausiai yra daugiau pasakojama, tad nenuostabu, jog kažkokios temos tau gali pasirodyti ne itin įdomios, tačiau turi rasti kažką, kas pritrauktų tavo akį. Taip pamokos metu bent kiek nenuobodžiausi ir pamoka tau šiek tiek labiau atsipirks nei žiopsojimas pro langą. 

4. Tinkamai miegok, ilsėkis ir sportuok 
Pailsėti nuo knygų, rašymo ir skaitymo yra būtina. Tam gali daryti nedideles pertraukėles po 10 minučių. Tačiau žmogui būtinas ir ilgesnis poilsis. Stenkis, kad tavo miego trukmė būtų 8-9 valandos. Paskaičiuok, kelintą valandą tau reikia eiti miegoti, kad išmiegotum būtent tiek laiko ir laikykis šio rėžimo. Miegas pagerins tavo smegenų veiklą, tavo smegenys pailsės ir tu būsi pasirengusi ateinančiam darbui. Be to, kai eisi miegoti nepamiršk žadintuvo! Tegul skambės tavo mėgiama daina, o telefoną stenkis palikti kuo toliau nuo savo lovos, kad ryte nesivartytum ilgai lovoje, o šoktum užkišti žadintuvo.
Sportas yra svarbus nemažiau. Sportuodama palaikysi gražias kūno formas, aktyvią smegenų veiklą ir, žinoma, geriau jausiesi. Po pamokų, jeigu jausiesi labai pikta, sudirgusi, gali lėkti trumpam pabėgioti. 10-15 minučių yra užtektinai, o tai nėra labai ilgai, tad tikrai gali sau tai leisti. Žinoma, niekada nepersistenk ir pataupyk jėgas! Taipogi pabėgiojimas tinka ir po visų namų darbų arba ryte, tačiau labai maža tikimybė, kad kuri iš mūsų išbėgtume dar prieš pamokas, tad ryte puikiai tinka nedidelė mankšta

5. Būk dėmesinga klasėje
Pamoka yra tam, kad mokytumeisi joje, o ne grįžus iš mokyklos tektų sėsti prie stalo ir viską mokytis dar kartą. Pamokų metu klausykis, daryk pratimus, užduotis, klausk, domėkis, užsirašinėk ir stenkis atsiminti. Kuo daugiau įsidėmėsi - tuo daugiau laimėsi laiko ir pačiai vėliau bus lengviau. 

6. Daug praktikuokis
Tas darbas, apie kurį mokytojai, tėvai ir visi kiti kala ir yra tai, kad tu turi daug praktikuotis. Daryk papildomai užduotis, kurias gali rasti internete. Šiame straipsnyje buvo rašyta apie populiarias testų svetaines. Be to, paieškojusi gali rasti ir daugiau testų, kuriuos gali daryti laisvu metu ar norėdama išmokti konkretų dalyką. Taip pat nepamiršk, kad yra ir puikios popierinės medžiagos. Įvairios užduočių knygos, kurias abiturientai ir jaunesni mokiniai parduoda pigiau, tad pasidomėk ir įsigyk iš žmogaus.
Viena moteris yra pasakojusi, kad jos dukra labai prastai mokėsi iki pat devintos klasės, kada susisėmė ir pradėjo mokytis vien dešimtukais. Nori išgirsti, ką ji tokio stebuklingo nuveikė? Sprendė daug testų. Testai yra ta medžiaga, kuri bus naudojama egzaminuose, standartizuotuose testuose, kontroliniuose ir visur kitur. Vienintelė taisyklė, kurios turėtum nesulaužyti yra ta, kad nežinodama atsakymo niekada nespėliok. Jeigu maždaug numanai, turi teoriją - pirmyn. Tačiau tokiu atveju, jeigu jokios teorijos neturi - ieškok knygose, vadovėliuose, enciklopedijose ir internete. Tik nežiūrėk atsakymų. Ieškodama atsiminsi ir išmoksi kur kas daugiau, nei paprastai pažiūrėjusi atsakymą. Ši taisyklė taikoma tik tada, jeigu dirbi savarankiškai. 


Kaip toje patarlėje „Mokslo šaknys karčios, tačiau vaisiai saldūs“. Visada atmink sau šį dalyką. Niekada nenuleisk rankų ir komentaruose pasidalink savo šių metų planais bei papasakok, kaip praleidai pirmąsias mokslo dienas! 

2 Komentarai

  1. Sveikute, straipsnis labai patiko ;) Kadangi kaip pastebėjau daug rašote apie mokslus, tai galbūt būtų galima parašyti temą kaip susikaupti. Manau ,kad netik man bet ir kitiems tai praverstu.😊

    AtsakytiPanaikinti