Neįtikėtini faktai: mitas ar tiesa?

Kiekviena mergina turi tam tikrus įsitikinimus, bet ar kada nors tau teko pagalvoti, ar tie faktai, kurių egzistavimu tiki, yra tikslūs? Šįkart portalas "Teenage Dreams" norėtų jums pateikti sąrašą paplitusių, mums visoms žinomų faktų, kuriuos pripažįstame beveik visos, ir kartu išsiaiškinti, ar tai - ganėtinai pagrįstos tiesos, ar tik mūsų pačių išgalvoti mitai.

1. Skaitymas menkoje šviesioje arba iš ekrano tamsoje neigiamai veikia mūsų regėjimo kokybę.
Atsakymas: Skaitymas menkoje šviesioje kelia didelę įtampą akims, ir jos greitai pavargsta,
bet tai nepaveikia mūsų regos, taigi tai - mitas.

2. Rykliai yra pavojingiausi pasaulio gyvūnai.
Atsakymas: Mitas. Kasmet dėl ryklių miršta tik keli žmonės, o pavojingiausiu gyvūnu yra pripažinti uodai. Ligos, kurias išnešioja uodai, gali pražudyti daugiau nei tris milijonus pasaulio žmonių kiekvienais metais.

3. Vyno taurę galima sudaužyti balsu.
Atsakymas: Tai tiesa, bet tai galima padaryti tik su viena sąlyga: turi išlaikyti tokią natą, kuri sutampa su taurės rezonansiniu dažniu. Tuo atveju taurė pirmiausiai pradeda vibruoti, o tada sprogsta.

4. Mūsų liežuviai turi "skonio žemėlapius", t.y. tam tikros mūsų liežuvio dalys jaučia skirtingus skonius: vienos - saldumą, kitos - sūrumą, kartumą ir taip toliau.
Atsakymas: Mitas. Kad ir kaip bebūtų įdomu, nors apie "skonio žemėlapius" buvo rašoma visuose biologijos vadovėliuose, moksliškai įrodyta, kad visos liežuvio dalys jaučia tuos pačius skonius, tik skiriasi to pojūčių stiprumas, priklausomai nuo liežuvio dalies.

5. Šiuo metu yra daugiau gyvų žmonių pasaulyje, negu jų yra mirę.
Atsakymas: Mitas. Žmonės Žemėje gyvena jau daugiau, nei penkis milijonus metų, ir net jeigu mes kalbėtume tik apie dabartinius žmones, jie čia gyvuoja jau apie 200,000 metų. Manoma, kad Žemėje kol kas yra gyvenę bent 100-as milijardų žmonių.

6. Gyvūnai gali atpažinti gręsiantį pavojų.
Atsakymas: Tiesa. Gyvūnai turi labai aštrius pojūčius, o šie jiems padeda išgirsti labai žemo dažnio garsus, tokius pačius, kokius skleidžia požeminės vibracijos prieš žemės drebėjimus. Kiti gyvūnai labai jautrūs elektromagnetiniams laukams ir mažoms vibracijoms.

7. Žmogaus akys yra tokios jautrios, kad jeigu Žemė būtų plokščia, jos pastebėtų tamsoje degančią žvakę, esančią už dvidešimties mylių.
Atsakymas: Tai - tiesa. Toliausias objektas, kurį gali matyti žmogus, yra Andromedos galaktika, esanti už 2.6 milijonų šviesmečių nuo Žemės.

8. Didžioji Kinų Siena yra matoma iš kosmoso.
Atsakymas: Mitas.

9. Negalima pažadinti žmogaus, vaikščiojančio per miegus.
Atsakymas: Mitas. Jei pažadinsi tokį žmogų, jis gali būti sumišęs, bet daug didesnė tikimybė, kad jis susižeis, jeigu leisi jam ir toliau lunatikauti.

10. Internetas sveria tiek pat, kiek viena braškė.
Atsakymas: Tiesa. Didžiulė skaitmeninės informacijos dalis yra pagaminta iš elektronų, taigi manoma, kad globalinis interneto judėjimas sveria tik apie penkiasdešimt gramų.

11. Norint pranešti policijai apie dingusį žmogų, nuo jo dingimo turi praeiti bent 24-ios valandos.
Atsakymas: Mitas. Kitaip negu mes matome serialuose ir filmuose, policijai apie dingusį žmogų galima pranešti daug ankščiau.

12. Mes turime penkis pojūčius.
Atsakymas: Mitas. Iš tiesų žmonės turi apie dvidešimt pojūčių, į kuriuos įeina ir alkis, troškulys, skausmas, pusiausvyra, judėjimas ir daugybė kitų.

Ar mūsų pateiktame sąraše radai nors vieną mitą, kuriuo tikėjai, ar faktą, kurį laikei mitu?3 Komentarai

 1. peržvelk dar kart viską, yra rašybos klaidelių:) o šiaip tai įdomu

  AtsakytiPanaikinti
 2. Perskaičius pavadinimą, pagalvojau, kad nieko naujo nesužinosiu. Bet labai klydau! Žinojau vos porą faktų :) Tik baigus straipsnį, vertėtų dar kelis kartus jį perskaityti pačiai (kad ir kaip taip erzina). Ištaisyti rašybos klaidas, sutvarkyti žodžių seką, kad gerai skambėtų :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Woow, tokie straipsniai yra mano aistra!
  Tikrai mėgstu paskaityti tokio stiliaus įdomybes, ačiū rašytojai už galimybę sužinoti kažką naujo. ;)

  AtsakytiPanaikinti