Rudeninis kambarys + DIY!

Ruduo, priešingai nei žiema, yra tas metas, kuomet mėgaujamės gamta. Juk pagrindinis rudens simbolis yra lapai. Gamta, jos grožis, detalės yra ypač akcentuojamos dekoracijose, nes ruduo yra tylus ir ramus metas, kada mėgaujamės paskutiniais gamtos vaisiais iki pirmojo sniego. Tačiau sniegas dar nekloja mūsų žemės, tad skubėkime dekoruoti savo kambarius gamtos ištekliais, o "Teenage Dreams" tam parengė visą straipsnį!
SIENŲ DEKORACIJOS
Dažniausiai dekoruodamos savo kambarį visada atsižvelgiate į metų sezoną ir į tai, kas tinka bei yra ant „bangos“. Kadangi rudens metu savo sienų dekoracijos reikia naudoti kuo paprastesnius išteklius, kurių galima rasti gamtoje, telieka eksperimentuoti. Apžvelkime kelias idėjas! 
 1. Kankorėžiai mums visiškai nieko nekainuoja! Šie draugužiai originaliai atrodys bet kur! Prisirinkusi kankorėžių gali juos palikti natūralios spalvos, tačiau pirma gerai išvalyk arba gali juos nupurkšti purškiamais dažais. Purškiamus dažus rinkis auksinės, pilkos arba rudos spalvos. Nupurškusi arba išvaliusi (valyk abiem atvejais) pririšk juos prie siūlo (arba gali priklijuoti super klijais). Štai ir viskas, turi nuostabią girliandą! Be to, jeigu nenori leisti pinigų ant purškiamų dažu, gali patepti kankorėžius šlapiais klijais, apsibarstyti blizgučiais ir palikti nudžiūti! 
 2. Ši girlianda yra viena iš sunkiau padaromų, nes reikalauja didelio kruopštumo, jeigu nori išvysti maksimalų rezultatą. Ji yra šiek tiek Helovino nuotaikos, tad gali šioje girliandoje pašalinti kelias detales, kaip voras ar vaiduoklis ir padaryti vien tik moliūgų girliandą. Žinoma, tai jau tavo pasirinkimas, tad visada gali eksperimentuoti. Kaip pasidaryti šią girliandą gali rasti čia
 3. Lapai, kaip ir kankorėžiai, nekainuoja nei cento. Paprasčiausias, tačiau neprasčiausiais būdas panaudoti lapus yra juos apibarstyti blizgučiais arba nupurkšti purškiamais dažais. Tada su skylamušiu išmušus skyles lapo viršuje, praversti siūlą (stenkis derinti siūlo spalvą) ir pritvirtinti prie lubų. Atrodys tiesiog nuostabiai, jeigu tokiu būdu papuoši visa sieną. Be to, stenkis, kad labai būtų išsidėstę ne viena linija!
 4. Lapai kartu su nuotraukomis sukuria įspūdingą vaizdą. Galbūt jau metas traukti nuotraukas iš albumų arba keisti jų vietą kambaryje? Štai ir idėja. Tam tau prireiks siūlo, medinių skalbinių segtukų, nuotraukų ir lapų. Prie siūlo su lipnia juostele tvirtink medžių lapus, o nuotraukas (ar net žurnalų iškarpas. Ypač tinka rudeniniai "Namie&Sode" numeriai) prie siūlo pritvirtink su skalbinių segtukais. Štai ir viskas! 


DETALĖS RUDENIŠKAM KAMBARIUI!
Norint bent kiek rudeniškesnio kambario, milžiniškų pokyčių nereikia! Kartais užtenka ir paprasčiausių smulkmenų, kurios bent kiek pagyvintų tavo mylimą erdvę. Pažvelkime į kelias iš jų!
 1. Padėkliukas, ant kurio gali dėti rudeniškas gėrybes yra gana originali idėja. Kaip jau sakiau, tam prireiks padėkliuko, žvakių, smilkalų, gilių, kankorėžių, į puodelį (baltą ar rudeniškos spalvos) gali įdėti rudeniškų šakelių, šermukšnių ir panašiai. Esmė yra maždaug tokia, kad turi sukurti rudens vaizdą ant padėklo. 
 2. Paprastos idėjos (2 ir 3 pav.), kaip gali vazas panaudoti rudenį. Tau prireikti gali baterija varomų lempučių, šakelių, kankorėžių ar gilių. Sudėk juos į vazą ir vuolia! Turiu tikrai ne prastą dekoraciją, jeigu atlikai šį darbą su kruopštumu bei originalumu. 
 3. Ši idėja jau daug kur buvo skelbiama gana senai. Ir tikrai ne veltui! Šiai idėjai tereikia „Moment“ klijų (geriausiai tinkantys) bei prisilaužyti pagaliukų pagal norimos apklijuoti stiklinės aukštį. Apklijavusi įdėk į vidų žvakę ir baigta! 

MOLIŪGAI? KODĖL GI NE!
Moliūgai yra neatsiejama rudens ir helovino dalis. Be moliūgų ruduo būtų šiek tiek kitoks, nes šie oranžiniai bičiuliai suteikia tikrai rudens jausmą! Juos galima pritaikyti ne tik maiste ar skobime, tačiau ir namų puošyboje, tad panagrinėkime būdus tai padaryti!  
 1. Galbūt turi komodą ir lentyną, kuriai riekia šiek tiek revoliucijos, nes atrodo nuobodžiai? Ši idėja kaip tik tau! Ši idėja yra panaši, kaip ir su padėkliuku (žr. viršuje 1 pav.), tačiau perkeliama į didesnę erdvę. Kadangi reikia įmaišyti tokius objektus kaip moliūgai, žvakidės, didelės vazos (net ir molinės) ir pnš. Šiai idėjai super sugebėjimų nereikia, tad gali puikiausiai eksperimentuoti su gamtos ištekliai. Ypač su moliūgais! 
 2. Vėlgi padėkliuko idėja, tačiau šįkart čia talpink nedidelius moliūgus bei įvairias smulkmenas: giles, lapus, šermukšnius. Sudaryk tokį vaizdą, kad būtų kelios didokos detalės ir daug mažų. Sukursi neeilinę dekoraciją savo kambariui!
 3. Visos žinome, kaip yra populiaru skobti moliūgus, piešti ant jų ir panašiai. Nesenai socialinius puslapius pasiekė nuotraukos, kur itin populiarėja būdas moliūgus dažyti! Balta ir juoda spalvos tapo tikra tendencija. Nuotraukoje gali matyti pavyzdžius, kuriais remdamasi gali sukurti savo išskirtinius moliūgus! Paieškok įvairių ornamentų internete ir su juodu flomasteriu arba baltu markeriu imkis darbo! Kruopštus darbas gali duoti puikų rezultatą, kuri gali padėti ant savo stalo, lentynos, komodos ar grindų! 
 4. Moliūgų akvariumas! Nerealiai gera idėja, jeigu turi tuščią akvariumą ar bet kokį indą, kuris jį primena. Šiam darbui reikės įveikti kelis etapus. Pirmiausiai akvariumo pagrindą išklok minkštomis samanomis, tada dėl mažiausias detales, kaip gilės ar kankorėžiai, o vėliau imk didesnes, kaip moliūgai. Dėliok su saiku, nes ko per daug, tas nesveika! 

ŠIEK TIEK RUDENIŠKO JAUKUMO
Jaukumas rudenį reikalingas būtinai! Kad pailsėtum nuo namų darbų ramioje aplinkoje, atsipalaiduotum ar tiesiog turėtum vietą, kur gerai jaustumeis! Paprasčiausios smulkmenos gali šiuos dalykus paversti įmanomais!
 1. Lemputės turbūt jau išūžė visiems galvas, tačiau tu jas tiesiog privalai turėti, jeigu nori idealiai jaukaus kambario vakaro metu! Geriausiai tinka baltos spalvos ir ryškios, kad būtų užtektinai šviesu. Jas kabinti gali kur tik panorėjusi, tačiau rekomenduojama lemputes kabinti ten, kur daugiausiai laiko praleidi vakare, kai nori atsipalaiduoti. Taipogi nuotraukoje (1 pav.) matyti dideli kamuoliai virš lovos, kurie atrodo tikrai gerai! Juos gali pasidaryti labai paprastai, o kaip tai padaryti gali rasti čia straipsnio apačioje.
 2. Jaukus kampelis tikrai suteikia kambariui neeilinio jaukumo ir išskirtinumo.  Savo kampelį gali daryti taip, kaip tu nori ir turi galimybę. Paprastas kilimėlis su daug pagalvėlių, minkštas fotelis ar net tavo lova! Kurk savo vietą pagal save, nes svarbiausia yra tai, kad miela ir gera būtų tau pačiai. Be to, galbūt net rastum vietelę moliūgui savo jaukioje „gūžtoje“? 
 3. Dar vienas dalykas, į kurį turėtum atkreipti dėmesį dekoruodama savo kambarį, yra medinės interjero detalės bei kailiai. Ypač madinga ir gražu yra dėti juos lovos gale bei rinktis kailinius dekoratyvinių pagalvių užvalkalus. Pasijusi kur kas geriau įkritusi į minkštą kailį ar apgaubta švelnių pagalvių. 
 4. Keista idėja yra savo kambaryje pridėlioti moliūgų. Žinoma, ne tiek, kad neliktų kur padėt kojos, tačiau šiek tiek (tris arba keturis nedideliu). Šioje nuotraukoje dar galėtum atkreipti dėmesį į tai, kad lovos gale yra paprastas medinis suoliukus, kuris su juoda lova bei balta patalyne atrodo tikrai gerai. Žinoma, taip pat gali tikti ir paprastos medinės spintelės šalia lovos, kurioms galbūt jau reikia pokyčių? Gali perdažyti, nupurkšti, apklijuoti ir panašiai.


Ruduo jau labai greitai užvaldys mūsų orus, širdis, tad skubėk, jog jis bent šiek tiek užvaldytų ir tavo kambarį! Ką iš šio straipsnio žadi panaudoti Tu? Pasidalink komentaruose savo idėjomis bei pastebėjimai.

5 Komentarai

 1. Įdomus straipsnis ir geros idėjos:) Aš asmeniškai neįsivaizduoju rudens be žvakių, jos suteikia labai daug jaukumo, o jei dar skaniai kvepia - iš vis pasaka..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patarimai tikrai geri, bet gaila, kad as jeis negliu pasinaudoti. Nes gyvenu 2 kambariu bute, o kambari dalinuosi su broliu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai geri patarimai, deja, dalinuosi kambariu su sese. Be to, ir taip mažoka vietos, daug daiktų.. neprisiverčiu apsivalyt, ko nors išmest - regis, visko reikia! :D
  Po šio straipsnio dar labiau žaviuosi rudeniu. O jeigu turėčiau tokį rudenišką kambarį, tai turbūt iš viso pamilčiau, che.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Atsakymai
  1. Na ruduo man yra gėris. Dalykas dėl ko gyvenu ir be proto laukiu. taigi man tavo pasiūlymai jau girdėti, visas "pinterst" tokių minčių pilnas. Bet žinoma, aš specialiai ieškojau ir domėjausi tuo, o tos kurios nesidomėjo joms tai nauja. Na bet kokiu atveju straipsnis parašytas gerai, šaunuolė😊

   Panaikinti