Sveiki dantys - graži šypsena!

Ar esi jutusi bedrebančias rankas, belaukiant apsilankymo pas odontologą? O ar kada nors pamąstei, kad tikriausiai šypsotumeisi amžinai, jei turėtum tokią šypseną, kaip žmonės iš dantų pastos reklamų? O ar žinojai, kad įmanoma visai nedrebinti kinkų sėdint dantisto kėdėje ir kad turėti tokius dantis kaip reklamoje - visai paprasta, jei laikaisi keleto paprastų taisyklių? Jei nori žinoti visas tobulos šypsenos paslaptis, skaityk žemiau!


DANTŲ PRIEŽIŪRA

1. Visoms jau nuo mažens į galvą yra įkalta puiki dantų priežiūros taisyklė - JUOS REIKIA PLAUTI DUKART PER DIENĄ: dvi minutes ryte ir dvi minutes vakare, nepamirštant ir liežuvio - šį valyti su specialia priemone nuo liežuvio šaknies iki galiuko. Tad niekada nepamiršk reguliaraus liežuvio ir dantų valymo, kad ir kokia užsimiegojusi ryte ar pavargusi vakare bebūtum, juk tai - svarbiausia taisyklė, norinčioms turėti gražią bei sveiką šypseną.

2. PASIRŪPINK TINKAMA DANTŲ PASTA IR ŠEPETĖLIU. Pasistenk, kad priemonė, tepama ant šepetėlio, savo sudėtyje turėtų fluoro - pastarasis užkerta kelią emalio vystymuisi bei stiprina tavo dantis. Bet nepersistenk - ant šepetėlio, kuris privalo būti minkštas ir keičiamas kas 3 mėnesius, nepridėk per daug dantų pastos, nes per didelis kiekis fluoro gali ir pakenkti. Taigi, nepasiduok reklamų įtakai, kurios skelbia, kad kuo didesnis kiekis priemonės - tuo sveikesni dantys ir prisimink, kad ant šepetėlio tereikia išspausti tik žirnio dydžio dantų pastos.

3. REGULIARIAI VALYK DANTIS SPECIALIU SIŪLU. Jei įmanoma, tai daryk po kiekvieno valgio ir užkandžiavimo. Tačiau, jei to daryti nepavyksta arba nori gauti įspūdingesnį efektą, prieš kiekvieną dantų valymą, naudok dantų siūlą - šis padės dantų pastai pasiekti ne tik dantų paviršių, bet ir pačius tarpdančius, tad valymas bus efektyvesnis ir turės daugiau naudos.

4. Nereiktų pamiršti, kad MAISTAS TAIP PAT ĮTAKOJA ŠYPSENOS GROŽĮ. Tad stenkis valgyti kuo mažiau saldumynų bei kitų produktų, kuriuose gausu cukraus, atsisakyk greito maisto, kuris ne tik kenkia sveikatai bei figūrai, tačiau ir dantims, nustok gerti įvairius gazuotus gėrimus. Norint turėti gražią šypseną, kenksmingus produktus geriau keisk vandeniu, pienu ir jo produktais, vaisiais, daržovėmis, grūdais ar raudona mėsa. Taip pat vertėtų žinoti, kad po valgymo bent valandą negalima plautis dantų, antraip gali visam laikui nuvalyti paviršinį emalio sluoksnį.

5. NEPAMIRŠK APSILANKYMŲ PAS ODONTOLOGĄ! Bent kartą per metus pasirodyk odontologo kabinete ir leisk gydytojui patikrinti tavo dantis. Dantų priežiūrą išmanantis specialistas geriausiai žinos, kokią pastą tau reiktų naudoti, ko reikėtų vengti ir ką vartoti bei tiksliai nustatys tavo dantų būklę. Odontologai nėra tavo priešai, kurių reiktų bijoti - jie gali padėti tavo šypsenai tapti sveikai ir gražiai, o juk to tu ir sieki, tiesa?KAIP NATŪRALIAI PABALINTI SAVO ŠYPSENĄ?

1. Itin paplitusi dantų balinimo priemonė yra SODA. Ją galima naudoti kartu su dantų pasta arba atskirai užtepant ant šepetėlio ir išvalant dantis kaip įprasta. Tačiau neverta tuo piktnaudžiauti -
balinant dantis soda per dažnai, yra didelė tikimybė pažeisti emalį, tad daryti tai galima daugiausiai kartą per savaitę.

2. Vienas iš būdų, kurio nerekomenduoja nei vienas odontologas ar dantų priežiūrą išmanantis asmuo yra VANDENILIO PEROKSIDAS. Tai - itin greitas ir efektyvus būdas, kuris tikrai pašviesina dantis, tačiau kartu yra ir pavojingas, kadangi itin pažeidžia emalį. Tačiau jeigu nusprendei, kad šis būdas tau yra priimtinas, viskas, ką reikės padaryti - tiesiog praskalauti skysčiu dantis, tačiau jokiu būdu nenuryti.

3. Vienas veiksmingiausių ir sveikiausių priemonių, puikiai tinkančių balinimui, yra KOKOSŲ ALIEJUS. Pastarasis ne tik balina dantis, tačiau juos ir stiprina. Taigi, paimk šaukštelį kokosų aliejaus ir skalauk juo dantis apie 5 minutes. Darant tai kasdien, neužilgo galėsi džiaugtis įspūdingais rezultatais!

4. ŠALAVIJO LAPAI yra puiki balinimo priemonė, kurią galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje. Sausus šalavijo lapus sutrinkite ir masę naudokite taip pat, kaip ir dantų pastą. Žmonės, atlikę procedūrą dukart į savaitę, teigia pastebėję rezultatus.

5. Šimtaprocentinis ARBATMEDŽIO ALIEJUS - tai priemonė, kuri ne tik balina, tačiau ir stiprina dantis. Viskas, ką tau reikės daryti - tai išsivalyti dantis ir ant šepetėlio užlašinti 2-3 lašus minėto aliejaus. Tuomet tiesiog švelniai pavalyti šepetėliu dantis ir išskalauti burną vandeniu.

6. Puiki žinia apelsinų mėgėjoms - nulupus APELSINŲ ŽIEVĘ, neišmesk jos, o išdžiovink. Po to sutrink žievę su lauro lapais, o miltelius užpilk vandeniu. Tokia košele švelniai, su minkštu šepetėliu, patrink dantis ir tuomet burną išskalauk. Šią balinimo procedūrą atlik kartą į savaitę.

7. Kitas citrusinis vaisius, tinkantis dantų balinimui, yra CITRINA. Sumaišyk jos sultis su alaviju bei druska ir tokiu mišiniu tepant dantis kasdien, jau po kelių dienų pastebėsi įspūdingą rezultatą. 

8. Pastaruoju metu dar viena išgarsėjusi priemonė, puikiai balinanti šypseną, yra ne kas kitas, kaip AKTYVUOTA ANGLIS! Procedūrai tereikės anglį sutrinti į miltelius ir įdėti juos į savo naudojamą dantų pastą arba tiesiog sutrintą masę užtepti ant šepetėlio ir valyti dantis kaip įprasta. Tokį dantų balinimą reikia atlikti po kartą į savaitę.

Štai ir viskas - besilaikant patarimų, pajusi, kad apsilankymai pas odontologą kabinete tapo ne tik malonesni, tačiau ir retesni, o pati džiugini visus savo nuostabia šypsena jau kur kas dažniau!

Su pagarba ir meile, 
rašytoja Beatričė

1 Komentarai