Bobbie Peers "Luridijaus vagis"

TD rašytojos rašydamos čia, merginoms skirtame portale, gauna labai daug naudingų dalykų. Pradedant neįkainojama patirtimi, bendravimu, draugyste, baigiant įvairiausiais pasiūlymais rašyti platesniuose vandenyse, pavyzdžiui, žurnale "Justė". Taipogi rašytojos gauna ir dovanų. Šį kartą leidykla "Baltos lankos" padovanojo man 2016-aisiais geriausia Norvegijoje pripažintą Bobbie Peers knygą "Vilijamas Ventonas. Luridijaus vagis". Skubu ją apžvelgti!

apie knygą

"Susipažinkite su Viljamu Ventonu – geriausiu pasaulyje kodų šifruotoju! Tik pats berniukas to dar nežino... Viljamui tėvai niekada nepasakojo, kodėl jie turėjo palikti Londoną ir apsigyventi ūkanotame Norvegijos miestelyje. Čia jis neturi draugų, todėl laiką leidžia savo kambaryje šifruodamas kodus. Šį pomėgį paveldėjo iš savo mylimo senelio, kuris paslaptingai dingo šeimai palikus Londoną. Nepaisydamas griežto tėvų draudimo, Viljamas neatsispiria pagundai išspręsti sunkiausią pasaulio kodą Neįmanomo parodoje. Ir prasideda bėdos: jį medžioja grasus robotas, o pagalbon atskuba paslaptingo Posthumanistinių tyrimų instituto profesoriai. Institute Viljamas susipažįsta su ten gyvenančiais vaikais ir tampa vienu iš kandidatų į geriausius pasaulio kodų šifruotojus. Tačiau berniukas supranta, kad įveikti tykančius pavojus jam gali padėti tik senelis, kurį reikia žūtbūt surasti. Su naująja drauge Iskija jis leidžiasi į nuotykių kupinas senelio paieškas, kuriose prireiks daug drąsos ir ypatingų jo gebėjimų." štai tokiais žodžiais visus skaitytojus pasitinka knygos nugarėlė. Iš to galima spręsti, kad bus nemažai paslapčių, jų narpliojimo ir veiksmo. 

mano nuomonė

Knyga tikrai ne veltui išrinkta geriausia 2016-ųjų knyga Norvegijoje. Taip pat ji ne veltui pateko į TOP10 Lietuvoje. Visas veiksmas išdėstytas aiškiai, nuosekliai ir labai paprastai. Nereikia atsiminti kas vyko knygos pradžioje ir apkrauti savo smegenų, nes prie to tiesiog negrįžtama. Lengvas skaitalas, puikiai tiksiantis po varginančių pirmųjų mokslo metų dienų, nes nesukelia daug minčių ir tiesiog leidžia jausti skaitymo malonumą. Nors nesu tokių knygų mėgėja, ši knyga nei truputį nenuvylė.

Rekomenduoju šią knygą visoms fantastikos, kodų, paslapčių ir lengvų skaitalų mėgėjoms. Tačiau net jei nemėgstate fantastikos, ši Bobbie Peers knyga garantuotai privers tai pamiršti. Fantastikos nėra per daug, ji nėra tokia, kurią skaitant kyla nesuvaldomos mintys, tokios kaip "ką aš skaitau?". Atvirkščiai, viskas saikinga, maloniai žavi.

Yra vienas asmeniškai mane labai sužavėjęs dalykas. Nors knyga yra lengva ir, drįsčiau teigti, vaikiška, jos audinyje netrūksta ir realaus gyvenimo siūlų. Visoje istorijoje galima rasti net kelis psichologinius dalykus, kuriuos nesunku surasti ir mūsų gyvenimuose. 

Pagrindinis knygos veikėjas gyvena pilnoje šeimoje – su mama ir tėčiu. Tačiau tėtis su sūnumi pateko į automobilių avariją, tad vyresnysis vyras sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Situacija gana sunki, nes reikia daiktus išstumdyti taip, kad tilptų vežimėlis, kad daiktai neužgautų neįgaliojo, taip pat šeimos nariui reikia ypatingos priežiūros, rūpesčio, dėmesio. Berniukui tėtis draudė daryti tai, ką jis nori, t.y. tobulinti savo gebėjimus, o berniukas gailėjosi laužydamas tėčiui duotą žodį, nes tėtis neįgalus. Šiais laikais tikrai nemažai tokių žmonių, juk transporto naudojimas garantuoja ir avarijų tikimybę, o neretas stipriai susižeidžia. Tai griauna gyvenimus. 

Dar vienas psichologinis dalykas, nuo kurio jau neišsisuksime nei vienas, yra šeimos narių netektis. Ventonas prarado savo senelį (tiesa, ne visam. Tai sužinosit perskaitę knygą), tad jį užplūsdavo liūdesio bangos, ilgesys, prisiminimai, norai atsukti laiką atgal ir padaryti viską taip, kaip buvo anksčiau. Padaryti, kad viskas vėl būtų gerai. Kad ir kaip žiauriai tai beskambėtų, kiekviena iš mūsų arba patyrėme, arba patirsime šį jausmą. Juk gyvenimas netrunka visad – ryšiai nutrūksta, žmonės miršta, žusta.

4 Komentarai

 1. Visai įdommu,bet kad labai trumpas straipsnis :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Knyga buvo matyta, bet neskaičiau, galvojau, kad bus neįdomi, dabar žadu perskaityti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šia knyga gavau per gimtadieni ir ji man žiauriai patiko

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šia knyga gavau per gimtadieni ir ji man žiauriai patiko

  AtsakytiPanaikinti