Cat Clarke „Pinklėse“: kodėl ji čia?

Tikriausiai kiekvienas skaitantis žmogus buvo patyręs tokį jausmą, kai su malonumu mėgaujiesi kiekvienu puslapiu, tačiau netikėtai užvertus paskutinįjį, nebežinai, ką daryti. Atrodo, taip tiesiog negali būti! Liko tiek neatsakytų klausimų, kurie pradėjo kankinti pačioje knygos pradžioje ir neaiškumų, kuriuos pats bandai išsiaiškinti istorijos eigoje.

Taip nutiko ir su šia Cat Clarke (Ket Clark) knyga "Pinklėse". Įdomus ir įtemptas siužetas apie septyniolikmetės Greisės gyvenimą, keblius santykius su jos draugu Netu ir geriausia drauge Sele bei sudėtingą ir painų bendravimą su jos mama - viskas šiuose 259-iuose puslapiuose.

Apie autorę

Cat Clarke - jauna rašytoja, kuri gimė Zambijoje, tačiau gyveno Edinburge ir Jorkšyre (Anglija). Šiuo metu gyvena ir kuria Škotijoje. Įdomus faktas : ji augina dvi kates ir dievina sūrį, ypatingai keptą kamembertą!

Kaip ši knyga pristatyta internete?

Septyniolikmetė Greisė Karlail gyvena tik su motina, kurios beveik nebūna namuose. Mergina mėgsta leisti laiką su vaikinais, svaigintis ir nuo visų slepia šiurpią paslaptį. Gyvenimas Greisei atrodo tuščias, beprasmis ir nieko vertas. Kol vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojom...

Po vieno triukšmingo vakarėlio Greisė pabunda nepažįstamame baltame kambaryje, kur ant stalo padėta popieriaus ir rašiklių. Ji nežino, kaip ir kodėl čia pateko.

Negalėdama ištrūkti, mergina pradeda rašyti dienoraštį. Bandydama aprašyti savo painų gyvenimą, ji priversta prisiminti viską, ką norisi pamiršti: beviltišką meilę gražuoliui Netui, keblius santykius su geriausia drauge Sele. Tačiau, kad ir kaip stengiasi, Greisė jaučia, jog kažko jai vis dėlto niekaip nepavyksta prisiminti...

Ir svarbiausia, ramybės neduoda klausimas – kodėl ji čia?

Trumpai

Vos pradėjusi skaityti knygą supratau, kad veiksmo netruks ir knyga nenusibos. Istorija pradedama nepažįstamoje vietoje - Greisė tai apibūdino kaip baltąjį kambarį, kuriame viskas buvo balta. Mergina, radusi popieriaus ir rašiklių ir panirusi neviltyje bei ramybės neduodančiuose klausimuose, pradeda rašyti dienoraštį. Ji bando prisiminti visą savo gyvenimą: nesuprantamus ir keblius nesutarimus, vykstančius tarp jos draugo Neto ir geriausios draugės Selės, sudėtingus ir trapius santykius su jos mama bei visas klaidas ir neteisingus kažkada žengtus žingsnius.

Berašant ir viską prisimenant bei išgyvenant iš naujo, Greisė panirsta į neviltį bei gilų liūdesį. Prie to prisidėjo bauginantis nežinomybės jausmas: kodėl ji čia? Kodėl Itenas (vienintelis žmogus, kartais ją aplankantis ir duodantis valgį) apie ją žino viską, tačiau nieko nepasakoja apie save ir neleidžia Greisei rasti atsakymus į begalę klausimų? Kodėl ji čia? Kas vyksta už tų baltų sienų?...

Mano vertinimas

Be galo įdomi knyga tiems, kurie mėgsta painiavas ir žiūrėjimą "iš už ribų". Jei mėgsti gilintis į eilutes ir mėginti suprasti užslėptą prasmę, knyga tau patiks. Tave sudomins šios istorijos aplinka bei praeities, dabarties ir ateities sutapatinimas. Taip pat pabaigoje laukia begalės netikėtumų ir pabaiga, kuri privers tave susimąstyti. Šią knygą drąsiai vertinčiau stipriu dešimtuku!

O Tu ar skaitei?

Pagarbiai, rašytoja Paulina


8 Komentarai

 1. Apžvalga man patiko! Svarbiausia, kad neatskleidei esmės, pateikei viską trumpai, bet kokybiškai. O knygą, beje, esu skaičiusi ir aš - nebuvo kažkas vau, bet susimąstyti privertė. Užvertus paskutinį puslapį tikrai yra apie ką galvoti :) Jei norėtųsi kada ko panašaus, tai rekomenduočiau "Dienoraštį iš bunkerio".

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šios knygos neskaičiau ir iki šiol nieko negirdėjau. O keista, nes esu tikra knygų graužikė.
  Straipsniu sudominai ir tikrai sužadinai norą ,,praryti knygą". Tikiuosi greitai rasti ir perskaityti ją.
  Ačiū, kad papildei knygų kurias noriu perskaityti sarasą.;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaičiau šią knygą prieš keletą metų. Viena labiausiai įstrigusių knygų mano atmintyje. Jei gerai pamenu, perskaičiau ją vos per porą dienų. :)
  Knygos apžvalga superinė. Tiksliai, įdomiai, tačiau per daug nebrukant savo nuomonės. Straipsnis atitiko visus mano keliamus kriterijus knygų apžvalgoms :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Knygos apžvalga tikrai sudomino! Iš manęs nekokia knygų skaitytoja, tačiau retkarčiais mėgstu paimti gerą knygą į rankas. Nežinau ar ši knyga tiktu mano dabartinei Kalėdiniai nuotaikai, bet kai norėsis kažko analizuojamo, intriguojančio ir painaus būtinai prisiminsiu knygą "Pinklėse" ir puikią tavo apžvalgą. Šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 5. ačiū už nuomones! labai smagu, kad pirmoji knygos apžvalga man pasisekė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tobulas nuostabiai išdėstytas knygos aprašymas,net gi labai sudominai.Šios knygos nesu nei skaičiusi nei girdėjusi,bet labai norėčiau be to tokios knygos kartais labai praverčia.Šaunuolė!Spaudžiu visus keturis migtukus :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Apžvalga sudomino, tikrai, šaunuolė, Paulina:)
  Pati šios knygos nesu skaičiusi, tai kai rasiu laisvą minutę bėgsiu į biblioteką ar knygyną ieškoti šios knygos!
  Esu skaičiusi gana panašią istoriją - Kevin Brooks "Dienoraštis iš bunkerio". tai istorija apie vaikiną, kuris patenka į bunkerį, kuriame laikomas baisiomis sąlygomis ir negali iš ten ištrūkti. Po kiek laiko į bunkerį nusileidžia ir kitas žmogus... Ir dar kitas... Ir dar kitas...
  Prasideda kova dėl būvio, apmąstymai apie gyvenimą ir jo esmę, apie laiką ir tiesiog apie visą egzistenciją...

  Siūlau paskaityti:)

  Nustebau, Paulina, kad tai pirmoji tavo knygos apžvalga - juk ji profesionali:) Tau tiktų knygų tema rašyti daugiau.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveikutės, apžvalga tikrai gera, įdomi ir net dabar traukianti. Tikrai skaitysiu, tik kai turėsiu laiko, ačiū.

  AtsakytiPanaikinti