Dalykai, kuriuos privalai padaryti iki Naujų metų

Dienos bėga, lieka vis mažiau laiko iki svarbiausių metų švenčių. Tad šįkart TD siūlo tau vykdyti žaismingo sąrašo idėjas ir padaryti paskutinius mėnesius smagesniais bei įsimintinesniais nei bet kada!

1. Aplankyk tolimą, senai matytą giminaitį. Galvą dedu - jis tikrai nuoširdžiai bei maloniai nustebs sužinojęs, kad nusprendei pas jį atvykti. Apgaubk jį savo dėmesiu, ramiai pakalbėkite prie arbatos puodelių ir pakalbėkite apie jūsų senus prisiminimus.

2. Išmok padaryti špagatą. Nors tai galbūt tau atrodo ir neįmanoma, su dideliu noru bei pastangomis gali tai pasiekti per 30 dienų. Jei špagatą jau moki, tuomet išsikelk kitą tikslą - išmokti padaryti virvutę. Taip naujus metus pasitiksi lankstesnė nei bet kada! 

3. Pasidaryk su draugėmis kalėdinį vakarėlį. Apsikeiskite kalėdinėmis dovanomis, dainuokite kalėdines dainas, žiūrėkite šventinius filmus, kalbėkitės visą naktį apie įvairius prisiminimus bei paslaptis ir daug, daug juokitės! 

4. Atleisk visiems, ant ko pykai. Taip, galbūt žmonės tau padarė labai skaudžių dalykų, tačiau tai nereiškia, kad turi visą gyvenimą laikyti nuoskaudas. Geriausias kerštas - ir toliau buvimas laiminga. Taigi, stenkis kuo mažiau apie juos galvoti ir pamačius, dirbtinai šypsokis priešui tol, kol šypsena taps natūrali.

5. Išbandyk jėgas rašyme. Rašyk knygas, aprašyk jausmus. O jeigu svarstai, kaip paįvairinti savo niūrią kasdienybę ar ką veikti šaltais vėlyvo rudens vakarais, užsikaisk arbatos, susisuk į šiltą pledą ir sudalyvauk TD rašytojų atrankoje.

6. Išmok pasisveikinti 10 kalbomis. Prancūzų, vokiečių, ispanų, austrų, lenkų, kinų, japonų.. Kalbų tiek daug ir jos tokios įvairios! Pasirink tau gražiausiai skambančias ir kada nors galbūt savo išmone maloniai nustebinsi ir užsieniečius.

7. Sukurk su draugais dainą ir šios dainos klipą. Ir visai nesvarbu, jei niekas tavo draugų rate nemoka nei dainuoti, nei groti. Pasirinkite mėgstamos bei įsimenamos dainos melodiją ir sukurkite jai žodžius, lengvą šokį, o tuomet apsirenkite juokingais kostiumais ir nusifilmuokite. Svarbiausia - gera nuotaika!

8. Išmok groti kokį nors kūrinį instrumentu, kuriuo groti visuomet norėjai, tačiau neturėjai galimybės. Pamokų, kaip groti, gali rasti internete arba dar geriau - paprašyk draugų. Tai bus turiningas laikas, praleistas dviese.

9. Nupiešk artimo žmogaus portretą. Mama, tėtis, mažesnioji sesuo, geriausia draugė, vaikinas.. kad ir kas tai būtų, jis tikrai apsidžiaugs pamatęs piešinyje savo atvaizdą ir visai nesvarbu, jei manai, kad piešimas - ne tavo sritis. Tai bus šilta ir labai malonu.

10. Padaryk sąrašą dalykų, kurie sukelia tau šypseną. Kada nors, kai jausiesi liūdna arba niekam tikusi, bet kada galėsi perskaityti sąrašą dar kartą. Pamatysi - nuotaika iškart praskaidrės, o gyvenimą vėl pamilsi iš naujo.

11. Išbandyk savo jėgas savanorystėje. Savo pažįstamų rate tikrai gali rasti žmogų, kuris yra bent kartą gyvenime savanoriavęs ir galės tau suteikti daugiau informacijos apie šį nuostabų dalyką. Daryti gerus darbus už jokį atlygį visai paprasta!

12. Pasidaryk prisiminimų dėžutę ir sudėk į ją daiktus, primenančius tau apie nuostabius praeities įvykius bei dalykus, sukeliančius nostalgiją. Juk nuostabūs prisiminimai žiemos vakarais širdį sušildo daug efektyviau, nei bet koks karštas kakavos puodelis.

13. Pabandyk išgyventi be telefono visą savaitgalį. Taip, tai nebus lengva, tačiau pastebėsi, kad atsirado daugiau laiko šeimai, draugams, mokslams bei kitiems svarbesniems reikalams, kuriuos visuomet pamiršdavai atlikti. Tad patikrinti savo valią tikrai verta ir net naudinga.

14. Papuošk savo kambarį Kalėdoms. Tai - puikus būdas pajausti vienos svarbiausios metų šventės dvasią. Taigi, uždek kvapnias žvakes, susitvarkyk kambarį, išnaršyk internetą, pilną idėjų ir kibk į darbą! 

15. Išmok geriau planuoti savo laiką. Iki 2017 metų užsivesk darbo knygą ir rašykis ten visus savo darbus, planus bei užduotis. Pastebėsi, kad apskaičiuojant, kiek laiko užtruksi vykdydama užduotis, atsirado daugiau laisvo laiko, kurį gali skirti poilsiui arba mėgiamai veiklai.

16. Sudėliok dėlionę. Tikriausiai kiekviena namuose turime dėlionę, kurios niekada taip ir nesudėliojome. Rudens ar žiemos vakaras tam puikiai tinka! Tad pasiraitok rankoves ir nustebink pati save. 

17. Nusišypsok kuo daugiau praeivių. Pamačiusi surūgusį praeivio veidą, pademonstruok savo dailius dantis. Praskaidrink niūrią žmonių dieną savo nuostabia šypsena ir pastebėsi, kaip gyvenimas pradeda šypsotis tau pačiai.

18. Padaryk generalinę tvarką savo drabužinėje. Būk griežta - išmesk arba atiduok drabužius, kurių nenešiojai pastaruosius metus arba pasipuošei jais tik kartą. Jei rūbas buvo brangus ir tau gaila jį mesti, bet kada gali jį pakeisti - siūk, kirpk, bandyk! Susikurk naują, įdomų stilių.

19. Pasidaryk 2016 metų albumą su nuotraukomis. Šiais laikais jaunimas itin mėgsta įamžinti įsimintinas akimirkas. Tad atspausdink nuotraukas ir užpildyk jomis albumą. Po kelių metų tikrai bus ką prisiminti!

20. Parašyk tikrą laišką. Ir visai nesvarbu, kam laiškas skirtas - devynmečiui berniukui iš Japonijos, senai draugei iš Anglijos, su kuria jau seniai nebendravai ar geriausiai draugei, kuriai vis pamiršti priminti, kokia svarbi ji tau yra. 

Štai ir visas sąrašas, padėsiantis paversti paskutinius šių metų mėnesius nepamirštamais. Tad nepraleisk progos, netinginiauk, kad vėliau turėtum ką prisiminti!


6 Komentarai

 1. labai smagios idėjos! pasistengsiu visas jas įgyventinti ^.^

  AtsakytiPanaikinti

 2. Asmeniškai aš iki Naujųjų metų, labai tikėtina, tiesiog prasimokysiu - studijuojant universitete snausti nėra kada :D Bet straipsnis patiko, kartkartėmis smagu paskaityti, ką būtų galima nuveikti, - pasisėmiau motyvacijos nesėdėti vietoje ir net užsikrovus darbais išmėginti ką nors naujo. Kelios pastabos - turėtų būti "Atleisk visiems, ant KURIŲ pykai", " ir pamačius, dirbtinai šypsokis" - kablelio nereikia.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man aktualiausias yra 15 punktas. Būčiau labai patenkinta ir laiminga, jei jis pavyktų, stengsimės. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tobulos idejos,kad saitytojos nesedetu lovose ir nevalgytu popkornu XD

  AtsakytiPanaikinti
 5. Lbai įdomūs punktai, todėl bus motyvacijos juos įvykdyti. Jau dauguma padariau...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kitos idėjos šiek tiek banalokos ir daugybę kartų girdėtos, na tobulėti yra kur! Tačiau neturėdama ką veikti užsuksiu paskaitinėti ir pasisemti idėjų ka dar reiktų padaryti paskutinį mėnesį?

  AtsakytiPanaikinti