Kvepalai - reikšmingesni nei gali pasirodyti

Kiekviena mergina nori atrodyti pasitikinti savimi ir būti pastebėta vos įžengusi pro duris. Šių dalykų galima pasiekti vilkint išskirtinius drabužius, pasidarant neeilinį makiažą ar šukuoseną, tačiau tai ne visuomet veiksminga. Vienas iš geriausių būdų būti pastebėtai - kvepalai. Jais gali paveikti nuomonę apie save, sukurti reikiamą atmosferą ir net sukelti žmonėms vienokius ar kitokius jausmus tau. Todėl šiandien portalas Teenage Dreams jums pateikia visą savo sukauptą informaciją apie kvepalus.

KVEPALŲ RŪŠYS

Jei kada nors pirkote kvepalus internetu, manau pastebėjote trijų raidžių trumpinius prie jų pavadinimo - EDP, EDT, EDC arba žodį Parfum. Štai ką jie reiškia:
Parfum (Perfume) - stipriausios koncentracijos kvepalai, jų sudėtyje yra 20-30% kvapniųjų aliejų, kurie maišomi su alkoholiu, šie kvepalai dėl tokios stiprios koncentracijos ant kūno išsilaiko 6-8 valandas.
EDP (Eau De Parfum) - gana stiprios koncentracijos kvepalai, jų sudėtyje yra 15-20% kvapniųjų aliejų, kurie maišomi su alkoholiu, todėl šitie kvepalai gali išlikti ant kūno apie 4-5 valandas.
EDT (Eau De Toilette) - silpnesnės koncentracijos kvepalai, jų sudėtyje yra 5-15% kvapniųjų aliejų, kurie maišomi su alkoholiu, todėl šio tipo kvepalai išlieka ant kūno apie 2-3 valandas.
EDC (Eau De Cologne) - silpniausios koncentracijos kvepalai, jų sudėtyje yra 2-4% kvapniųjų aliejų, kurie maišomi su alkoholiu arba vandeniu, dėl šios priežasties išsilaikymo trukmė yra dar mažesnė - iki 2 valandų.

NATŲ REIKŠMĖS

Kiekvieni kvepalai turi viršutines, vidurines ir pagrindines natas, kurios sudaro akordą. Iš tiesų šie terminai naudojami muzikai, tačiau jų reikšmė kvepalų industrijoje yra labai panaši.
Nata - kvepalų ingredientas, sudedamoji dalis arba dar paprasčiau - kvapas naudojamas kvepaluose.
Akordas - muzikoje akordas yra tam tikrų natų derinys, kuris tarpusavyje skamba darniai, parfumerijoje akordo reikšmė beveik tokia pati, tai unikalus kelių kvapų derinys, kai kvapai susilieja vienas su kitu ir sukuria naują kvapą.
Viršutinės natos - natos arba kitaip kvapai, kuriuos užuodžiame vos užpurškę kvepalus, pirmasis įspūdis kurį susidarome apie kvepalus dažniausiai yra pagal viršutinių natų kvapą. Tačiau kaip greitai šie kvapai atsiranda, taip greitai ir išgaruoja, viršutinės natos laikosi apie 10-15 minučių.
Vidurinės natos - dažniausiai kvapai pagal kuriuos skirstomi kvepalai, vidurinės natos yra kvepalų charakteris, šias natas užuodžiame išsisklaidžius viršutinėms ir galime užuosti apie 30 minučių.
Pagrindinės natos - kvapai papildantys vidurines natas, suteikiantys kvepalams "sunkumo" ir "gilumo", kaip ir pavadinimas diktuoja, tai yra pagrindas, todėl šios natos yra tvirtos. Pagrindinės natos jaučiamos išsisklaidžius vidurinėms ir užuodžiamos kelias valandas.
Dabar kai išsiaiškinom kas yra akordai ir natos, geriau suprantam kodėl bandydamos naujus kvepalus turime dėvėti juos bent valandą, tik tokiu būdu įsitikinsim ar mums patinka visos juose esančios natos ir ar jų kvapas nepradės erzinti jau po 15 minučių.

KVAPŲ ŠEIMOS

Kiekvienas kvapas priklauso tam tikrai kvapų "šeimai" kvapų rate. Šiame rate yra keturios "šeimos": 
Gėlių šeima (floral) - viena dažniausiai vartojamų šeimų visoje parfumerijoje, kaip jau pavadinimas ir atskleidžia, tai gėlių kvapų šeima, šioje šeimoje gyvena rožių, jazminų, apelsinų žiedų aromatai. Naudojama rafinuotiems, moteriškiems ir dažniausiai švelniems kvepalams išgauti.
Gaivioji šeima (fresh) - vaisių, citrusų bei gaivų kvapą turinčių augalų kvapų šeima, ši šeima citrinų, greipfrutų, lapų, žolės vieta. Naudojama lengviems, vasariškiems ir gaiviems kvepalams išgauti.
Medienos šeima (woody) - tai sunkesnių, žemiškesnių ir miško kvapų šeima. Joje yra pačiulių, pušų, santalų, kedrų kvapai.
Rytietiška šeima (oriental) - prieskonių, aštrių ir sunkių kvapų šeima. Šioje šeimoje muskusas, vanilė, cinamonas, kava. Naudojama sunkiems, aštriems, prabangiems ir rudeniškiems kvapams išgauti.
Kiekviena šeima tolygiai ir beveik nejaučiamai jungiasi ir keičia viena kitą, taip sudarydamos kvapų ratą.


DĖVĖJIMAS IR KLAIDOS

Dauguma mūsų nesureikšmina kvepalų naudojimo proceso ir purškia juos kur ir kaip papuola, todėl kvepalus tiesiog švaistom ir jie nesilaiko ant mūsų. Štai keletas patarimų kaip naudoti kvepalus, kad išgautum geriausią išsilaikymo rezultatą:
 1. Kvepalus pukšk ant vietų, kuriose galima užčiuopti pulsą - riešų, vidinių alkūnių, kaklo, už ausų bei vidinių kelių, jei dėvi suknelę ar sijoną. Šiose vietose kvepalai geriausiai skleidžia savo aromatą dėl kūno šilumos
 2. Užpurškus kvepalų ant riešų, netrink jų vieno su kitu - dėl per didelės šilumos kvepalai greičiau išgaruos bei nuo tokio trynimo gali pakisti kvapas.
 3. Nepurkšk kvepalų ant drabužių - kvapas ant drabužių gali pakisti, bei gali atsirasti dėmių. Drabužiai neskleidžia šilumos, tad purškimas ant jų papildomo aromato nesuteiks.
 4. Kvepalus purkšk bent 20 centimetrų atstumu, kad jie pasiskirstytų ant odos tolygiai, kitokiu atveju kvepalai švaistomi.
 5. Geriausia kvepalus purkšti po dušo, ant sudrėkintos odos. Taip kvepalai išsilaikys ilgiausiai ir kvapas bus jaučiamas stipriausias, nesusimaišęs su jokiais kitais kvepalų likučiais.


KĄ GALI KVEPALAI

Nors toks paprastas dalykėlis kaip kvepalai galbūt kartais atrodo nieko vertas, tačiau neįtikėtina ką tinkamai išsirinkti jie gali! Kvepalai gali atgaivinti prisiminimus, sukurti emocijas, priversti galvoti apie tave ir sužavėti. Tačiau jų galimybės tuo nesibaigia, kvepalai teigiamų emocijų sukels ne tik kitiems, bet ir tau pačiai - nuostabiai kvepėdama tu labiau pasitikėsi savimi. Taip pat dėvėdama išskirtinius kvepalus būsi įsimintina ir matoma kaip drąsi, pasitikinti savimi ir žinanti ką daro mergina. Jais galima pasiekti neįtikėtinų dalykų, pavyzdžiui jazminų kvapas yra vienas iš jautriausių kvapų, jis gali suartinti žmones bendravusius praeityje bei atgaivinti jausmus, tai labai įtraukiantis kvapas. O štai vanilės aromatas priverčia tave atrodyti patrauklesne kitiems, tai švelnus kvapas tinkantis kiekvienai dienai. Todėl kvepalai nėra beverčiai ir jų galia didesnė, nei iš tiesų manome.

O ką tu manai apie kvepalus ir kokie kvapai tavo mylimiausi? Pasidalink savo mintimis komentaruose!

7 Komentarai

 1. Įrašas tikrai įdomus, pilnas naudingos informacijos ir pilnai išpildytas. Išdėstymas taip pat tvarkingas, man patiko, kad paveikslėliai tarpusavyje dera ir nesukuria kažkokio akiai nemalonaus kontrasto. Puikiai padirbėta, pasidomėta ir perteikta. Šaunuolė, Agne!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man taip pat labai patiko šis straipsnis. Viskas aiškiai ir konkrečiai aprašyta. Iš šio straipsnio sužinojau daug naujo, kas reiškia, kad straipsnis tikrai vykęs. Taip ir toliau! :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis labai patiko, buvo išsamus, sužinojau daug naujų dalykų :) Šaunuolė! Būtų įdomu, jei būtum parinkusi daugiau informacijos apie tai, kaip įvairūs kvapai paveikia psichologiją (ar kaip čia pasakius :D ) , kaip kad rašei apie jazminų ir vanilės aromatus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomus straipsnis, sužinojau daug ko naujo, dėkui! Tik užkliuvo pasisakymas "kvepalų dėvėjimas" - tai nėra tikslus išsireiškimas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū. Nemaniau, jog kvepalai yra tokie svarbūs. Labai naudingas straipsnis. Ačiū labai.

  AtsakytiPanaikinti