Rekomenduojami filmai

Vis greičiau sutemsta ir nebėra ką veikti ilgais vakarais? Lieji ašaras dėl niūraus oro ir nukritusių lapų? Griebk puodelį karštos kakavos, šiltą pižamą ir mėgstamiausių saldainių pakelį ir bėk įjungti kompiuterio: štai penki filmai, kurie privers tave užmiršti plikus medžius, sušildys tavo vakarus ir net nepastebėsi, kaip ateis pavasaris! Štai filmai, kuriuos siūlytumėme pamatyti visoms.

1. Aš prieš tave (rež. Thea Sharrock). Kažkada viską turėjęs bankininkas Viljamas nebegali pajudinti nė vieno savo kūno lopinėlio po to, kai jį partrenkė motociklas. Jis atstumia visus artimuosius ir užsidaro savyje, kol į jo namus įžengia Luiza. Ji keista, bet ir labai optimistiška mergina. Pradėjusi dirbti su Vilijamu, ji priverčia vaikiną išlysti iš savo kiauto ir pradėti džiaugtis gyvenimu. Tai labai jausminga ir romantiška istorija, kuri privers išspausti ne vieną ašarą. 2. Gyvenimas yra gražus (rež. Roberto Benigni). Atrodo lyg filmas būtų padalintas į dvi dalis. Pirmoje dalyje pasakojamas žydo Guido meilės istorija.  Linksmas ir šmaikštus vaikinas įsimyli gražuolę Dorą. Mezgasi jų graži draugystė kol galiausiai, Guido ir Dora susituokia ir susilaukia sūnaus Giosue. Antra dalis pasakoja jų gyvenimą po aštuonerių metų. Giosue jau aštuoneri, švenčiamas jo gimtadienis, kai į namus įsiveržia kareiviai ir Giudo su sūnumi yra ištremiami į konsentracijos stovyklą. Dora taip pat įsiprašo į traukinį, nenorėdama paleisti sūnaus ir vyro. Stovykloje, Guido pasitelkia savo komiko talentą ir įtikiną sūnų, kad čia tik žaidimas ir laimėtojas gaus tanką. Iki pat mirties Guido žaidžia savo sugalvotą žaidimą, išlieka pozityvus. Filmas labai jautriai atskleidžia žydų padėtį karo metais, koncentracijos stovyklų realybę, jame paliečiama meilės, pozityvumo, pasiaukojimo temos. Tikrai vertas jūsų dėmesio filmas!


3. Popieriniai miestai (rež. Jake Schreier). Šį filmą žiūrėjau vien dėl to, kad pagrindinį vaidmenį jame atlieka manekenė Cara Delegvine. Esu jos fanė, maniau, filmas bus šiaip sau, bet... galiu jam duoti 9 balus iš dešimties! Netikėtas siužetas, originali idėja, gerai parinkti aktoriai. Man jame patiko viskas. Apie patį siužetą: Margo, patrakėlė gražuolė susidraugauja su Kventinu. Jie leidžiasi į nuotykius, juokiasi kartu, leidžia laiką, tik... vieną dieną Margo dingsta. Sekantis užuominomis Kventinas bando ją surasti ir jam pavyksta. Tik, pasirodo, Margo nelaukė Kventino. Ji nebegrįš į namus.  Siūlome pažiūrėti nuotykių ir romantikos gerbėjoms, nenusivilsite.
 
4. Jei pasilikčiau (rež. R. J. Culter). Filmas apie Miją, merginą, kurios gyvenimas yra muzika. Ji groja violančiale, o grodama užmiršta viską. Ir Adamas. Roko grupės pagrindinis vokalistas ir gitaristas. Mija mėgsta klasiką, o Adamas gyvena trankios muzikos pasaulyje. Bet jaunuoliai pamilsta vienas kitą. Netrukus Mija patenka į avariją. Mama, tėtis, brolis - visi miršta. Pati Mija balansuoja tarp mirties ir gyvenimo. Tik ji gali nuspręsti ar dar liko dėl ko gyventi. Adamas, seneliai ir geriausia draugė  bando įrodyti Mijai, kad dar yra dėl ko gyventi ir ji privalo kovoti sutelkusi visas jėgas. Istorija tikrai neeilinė ir originali, be galo jautri ir įsimintina, pilna geros muzikos ir vaizdų. 

5. Pianistas (rež. Roman Polanski). Jau pastebėjote, kad mėgstu holokausto temos filmus. Štai dar vienas. Tai istorija apie Lenkijos žydą, talentingą pianistą, kuris atsiduria gete. Net žinodamas, kad visa jo šeima kovoja su mirtimi gete, jis nepasiduoda ir ištveria visus sunkumus. Paskutines karo dienas išgyventi jam padeda vokiečių karininkas. Tikrai jaudinanti istorija apie holokaustą, nupiešta naujomis spalvomis. Jeigu mėgstate istoriją, holokausto temų filmus, jis kaip tik jums! Tikiuosi, kad kai užklups nuobodulio banga, pasinaudosite vienu iš gelbėjimosi ratų, pateiktų mano sąraše. Gražios jums dienos.                        
Pagarbiai, rašytoja Eglė.

14 Komentarai

 1. Su tokia tema niekada neprašausi, jei rinksiesi filmus, kurie nėra matyti daugumos. Pavyzdžiui aš esu mačiusi visus tavo išvardintus filmus, todėl šiek tiek nubraukiau nematomas ašaras, kad nieko taip ir neradau sau.

  Nežinau iš kur tu traukei iliustracijas, tačiau filmų ištraukų nuotraukų galima rasti kur kas geresnės kokybės ir kur kas patrauklesnių, labiau tinkamų įraše publikuoti. Tai būtų mano pastebėjimas, į ką galėtum atsižvelgti.

  Labai linkiu didelės sėkmės su kitu įrašu. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Visoms siūlau pažiūrėti "Su meile, Rouzė" nuostabus romantinis filmas. Ačiū, Tau už straipsnį! ♥

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tris iš šių filmų esu jau mačiusi ir jie man tikrai labai patiko. O pirmasis privertė upeliais tekėti mano ašaras. Straipsnis man patiko, nors pati nemanau, kad žiūrėsiu tuos du filmus apie žydus. Gražiai dėstai mintis ir tikiuosi, kad rašysi čia ilgai. Linkiu tau, kuo ilgiau neprarasti motyvacijos rašyti ir minčių naujoms straipsnių temoms. Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tris filmus jau mačiau ir manau, kad nesuklydai juos rekomenduodama kitoms merginoms. Pritarčiau dėl nuotraukėlių, bet šiaip viskas super.
  Kitoms siūlau tikrai nedvejoti ir pažiūrėti viską iš šio sarašo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pritariu Dovilei - manau, kad galėjai rinktis tokius filmus, kurie nėra labai žinomi, tačiau geri.
  Šiek tiek nenuoseklus buvo filmo "Jei pasilikčiau" aprašymas - nuo įsimylėjimo iš karto peršokai prie avarijos. Atskleidei Pianisto ir Popierinių miestų pabaigas - aprašymuose reikėtų palikti intrigą ir iškelti klausimus - kaip viskas baigsis? Beje, siūlyčiau atsikratyti žodelyčio "tikrai" ir jį pakeisti kokiu nors kitu žodžiu, nes kai jį vartoji per dažnai, susidaro įspūdis, kad beviltiškai bandai žmogų kuo nors įtikinti - šiuo atveju, kad pažiūrėtų siūlomą filmą.

  Patiko, kad rašai nesausai, aprašymai sudominantys :) Šaunuolė! Sėkmės rašyme toliau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pati esu mačiusi "Jei pasilikčiau" ir "Popieriniai miestai". Po šio straipsnio, manau, reik ir "Aš prieš tave" peržiūrėti.
  Straipsnis neblogas, filmai geri, tik kitąkart pabandyk paieškoti kažkokių nežinomų, visiems nematytų filmų, kad turėtum ką pasiūlyti pažiūrėti ir mes, skaitytojos, atrastumėme naujų filmų... :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai ačiū už pastabas. Pasistengsiu į jas atsižvelgti. Džiaugiuosi, kad jums patiko. Ateityje, tikiuosi, straipsnių kokybė gerės.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš prieš tave - vienas iš geriausių filmų kuriuos teko matyti. Kas nematėte būtinai pažiūrėkit!!! Jei pasilikčiau irgi iš tokių filmų, kurie man labiausiai prie širdies. Popieriniai miestai nesiužavėjo nieko. Cara man tobula, nepakartojama, bet ne aktorės amplua. Mėgstančioms tokius romantiškus filmus pasiūlyčiau Nuostabi Dabartis, Su meile Rauzė, Ilgiausia kelionė, Prisimink mane, Saldusis lapkritis, Anapus šviesų!😍😍😍

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš esu žiūrėjusi filmą "Popieriniai Miestai", šis filmas tikrai įdomus. Straipsnį pastebėjau, jog galbūt per daug papasakota, todėl tie kurie žiūrės filmą jie daug ką žinos, bet šiaip viskas gerai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Matau, esi naujokė, tad visų pirma sveikinu prisijungus prie komandos ir linkiu daugybės idėjų!

  Pradėsiu nuo to, kad stiliaus atžvilgiu, straipsnis tikrai geras. Ir apskritai, daugumos pirmieji straipsniai būna silpni. Tavojo tokiu nepavadainčiau.

  Bet turiu šiek tiek kritikos. Paveikslėlį kad ir vieną, bet geros kokybės, didelį parink. Taip pat padirbėk ties pavadinimais. Juk pavadinimas ,,TD rekomenduoja: filmai niūriam vakarui" skambėtų žymiai geriau?

  Tobulėti yra kur, bet tikiu, kad tau puikiai seksis. Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nei vieno iš šių filmų nesu mačiusi ar žiūrėjusi,bet pateikiai gan įdomius,tad pabandysiu viena kita nuobodžia dienele juos pražvelkti :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Esu mačiusi visus Tavo paminėtus filmus, tad straipsnis, deja, asmeniškai man nebuvo naudingas. Visgi džiugu, kad skleidi žinias apie juos kitiems.

  Kas užkliuvo, tai prastoka nuotraukų kokybė ir išdėstymas. Taip pat norėtųsi tvarkos - pavyzdžiui, aprašant filmą vieną pastraipą būtų galima skirti trumpai turinio analizei, kitą - asmeninei nuomonei išsakyti. Dabar minčių srautas "suplaktas" į vieną vietą ir dėl to man nepasirodė itin patrauklus :)

  Sėkmės ateityje!

  AtsakytiPanaikinti