Svetainės, padėsiančios mokytis anglų kalbos

Gyvename tokiame amžiuje, kur kalbos yra svarbios kiekvieno žmogaus gyvenime. Kalbų pagalba galime padaryti įvairiausius dalykus, nukeliauti į tolimiausius kraštus ir susipažinti su įdomiausiais žmonėmis. Tačiau dabar ne apie kalbų naudą mums, o technologijų naudą. Jos mums gali pasitarnauti ne tik pramogų, bet ir mokymosi tikslams. Vienas iš tikslų - išmokti anglų kalbos. Kaip internetas gali padėti? Toliau sužinok straipsnyje.

Quizlet
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „quizlet“Anglų ar bet kurios kitos kalbos mokymosi pagrindas yra žodžiai, tiesa? O mokykloje jų užduoda išmokti gana nemažai. Žinoma, kiekviena turime savo būdą juos mokytis, tačiau tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje tapo populiaru naudoti korteles (angl.:flashcards). Nors jų efektyvumas tikrai didelis, tačiau visas jų paruošimas - kirpimas, rašymas, dėliojimas, kad nepasimestų tikrai užima nemažai laiko, todėl tau siūlau patogesnę išeitį - naudotis šia svetaine. Šioje internetinėje svetainėje gali kiekvienai temai susikurti savo korteles, kuriose būtų angliškas žodis ir reikšmė lietuviškai. Tada viską surašiusi į tam skirtus laukelius spaudi, kad sukurtų ir štai, tavo kortelės paruoštos naudojimui. Vėliau telieka pasirinkti funkciją, kurią nori (mokytis, žaisti su žodžiais ir panašiai) ir pirmyn. Tačiau aš nepaminėjau geriausio dalyko - galėsi mokytis ne tik žodžio rašybos, bet girdėti jo tarimą! Kiekvienam angliškam žodžiui svetainė duoda jo tarimą, kas tikrai yra patogu šioje srityje. Tad jei susigundei nieko nelaukdama išbandyk ir pasakyk savo nuomonę!

Write and Improve
O kaipgi puikus kalbos mokėjimas be aiškaus minčių dėstymo raštu? Ogi niekaip. Tačiau nenusimink, nes ši svetainė skirta būtent toms, kurių silpnoji vieta yra rašymas. Taigi, kągi čia reikia daryti. Pirmiausia,  užsiregistravus (registracija nemokama) tu galėsi save išbandyti įvairiose rašymo srityse pagal duotą užduotį, kurios yra panašios į egzaminų užduotis. Po užduoties atlikimo galėsi viską pasitikrinti, programa parodys tavo klaidas bei sakinius, kuriuos galėtum pertvarkyti ar įterpti kitokių, sunkesnių ar naujesnių žodžių. Bet tai dar ne viskas. Čia galėsi ne tik atlikinėti duotas užduotis, bet ir tikrintis savo rašnėlius. Kairėje įrankių juostoje pasirinkusi reikiamą mygtuką susikurk savo rašinio temą, parašyk įrašą ir pasitikrink. Beje, vienas iš geriausių šios programos privalumų tas, kad ji parodo kokiu lygiu parašei savo darbą. Tad jei manai, kad ši svetainė tau padės, nieko nelaukdama joje apsilankyk ir tobulink savo rašymo įgūdžius.

Grammarly
Kaip ir kiekvienoje kalboje, taip ir anglų, gramatika yra vienas iš svarbiausių dalykų. Tad šį kartą, gramatikos tikrinimui, siūlau išbandyti šią svetainę, į kurią galite patekti paspaudę pavadinimą. Patekus ten, jums reikės programą įsiinstaliuoti į savo kompiuterį ir tada galėsite dirbti. Tiesiog paspauskite sukurti naują dokumentą, įveskite tekstą ir jums iš karto parodys visas Jūsų gramatines klaidas ir kaip jas ištaisyti. Tik minusas būtų tame, jog programa parodys tik Jūsų klaidą ir jos sprendimo būdą, o priežastį, kodėl būtent taip, o ne anaip teks išsiaškinti Jums patiems, bet manau, kad tai užves ant teisingo kelio ir palengvins visą mokymąsi.

Tikiuosi, kad straipsnyje radote bent vieną iš trijų pateiktų svetainių, kuri Jums patiko ir tikrai ja naudositės. O galbūt Jūs ir tai naudojate kokią programą? Pasidalinkite apie tai.

Pagarbiai, rašytoja Viktorija


9 Komentarai

 1. Pirmą kartą girdžiu apie visas šias svetaines. Kadangi anglų kalba nėra mano stiprioji pusė, tai pasinaudosiu jomis artimiausiu metu. Kaip tik artėja keletas atsiskaitymų.. :) Šauniai padirbėta :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuostabu, kaip tik nedraugauju su anglų kalba!:D
  Grammarly esu naudojusi ir tikrai nenusivyliau - naudinga, pabandykit!
  Na o Quizlet ir Write and Improve nesu girdėjusi, tačiau artimiausiu metu, kai tik prireiks pagalbos su anglų kalba, pirmu numeriu užsuksiu čia!
  Tiesa, nedidelė pastaba rašytojai - pastebėjau vieną rašybos klaidelę...
  Tačiau tokie straipsniai yra labai naudingi, nes neretai tenka ilgai naršyti internete, kad rasčiau kokią nors naudingą programėlę. Tad, Viktorija, siūlau daugiau tokių straipsnių parašyti!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveikos, labai ačiū už straipsnį. Man kaip tik nesiseka anglų kalba, na, o dabar galėsiu jos pasimokyti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šitos svetainės bus išsigelbėjimas mano, ačiū, kad pasidalinai jomis :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko straipsnio idėja, bet pritrūko išpildymo - aprašymai sausoki, trūksta vaizdinės informacijos, be to, yra nemažai stiliaus klaidų. Visgi norėčiau, kad kada parašytum apie svetaines, gelbstinčias mokantis kitos, pavyzdžiui, vokiečių kalbos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puikios įdėjos. Manau, kad besipykstantiems su anglų kalba tai yra išsigelbėjimas. Kai esu viena iš jų, straipsnis iškart patraukė mano dėmesį. Aišku paveikslėlių galėjo būti ir daugiau, bet manau, kad čia kaip kam. Dar kartą ačiū už šias įdėjas. Būtinai panaudosiu.;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anksčiau man dar neteko naudotis anglų kalbos padėsiančiomis mokytis svetainėmis.Bet taip sudominai,kad tikrai vieną iš šitų išbandysiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tikrai naudingos įrašas, kaip tik aktualus man, nes su užsienio kalbomis, taipogi ir anglų bendrauti sekasi sunkiai :/ Būtinai pasinaudosiu pirmąją svetaine, nes viską, taip pat ir žodžius mokausi kortelių pagalba 😄😃

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū už šį straipsnį, kaip tik tai ko ieškojau, nes anglų kalba mano akilo kulnas.

  AtsakytiPanaikinti