BLOGMAS #9: Kalėdos Amerikoje


Tikriausiai kiekvienas norėtų apsilankyti Amerikoje. Ten viskas atrodo kitaip, nes Amerika - lyg kitas pasaulis. Ji garsėja nuostabiosiomis Padėkos dienomis, Holivudu, aktoriais, šauniais serialais ir filmais ir dar daugiau... Tačiau šį kartą jums papasakosime, kaip Amerikoje švenčiamos Kalėdos.

 • Kalėdų laikotarpis Amerikoje prasideda ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį - per Padėkos dieną, kada vyksta šventinė eisena su kalėdiniais personažais.
 • Kalėdų šventė prasideda nuo Kūčių vakaro iki vidurnakčio mišių.
 • Įprastinė amerikietiškų Kalėdų vakarienė: kalakutas, žąsis, antis arba kumpis su spanguolių padažu, slyvų pudingas, moliūgų pyragas, vaisinis pudingas su konjako padažu, riešutai, vaisiai. Kūčių vakarą vaikai pakabina kojines ryte vildamiesi rasti jas pilnas.
 • Bugienis, amalas yra naudojamas namų puošybai, Taip pat pasitarnauja eglutės, žaisliukai, girliandos, blizgučiai, žaisliukai, saldainių lazdelės ir švieselės bei prakartėlės. 
putz namelis
 • Kalėdinė tradicija Pensilvanijoje yra miniatiūrinio kraštovaizdžio kūrimas po eglute, vadinamas putz.
 • Kalifornijos Kalėdų senelis atplaukia banglente, o Havajų - valtimi bei šventinė vakarienė rengiama lauke!
 • Pirmieji JAV naujakuriai iš Europos kartu su savimi "pasigrobė" daug europietiškų tradicijų - pietiniuose kraštuose gyvenantys valstiečiai sveikino kaimynus fejerverkais ir garsiais šūviais.
 • Vašingtone prezidentui Kalėdų eglė yra įžiebiama.
 • Naujajame Orleane vyksta paradas, kurio metu gatvėje pasirodo didelis, bugienio šakelėmis ir kaspinais pasidabinęs jautis.
 • Arizonoje vyksta procesas, vaizduojantis Marijos ir Juozapo nakvynės paieškas. Jis vadinasi "Las Posadas".
 • Kolorade ant kalno viršūnės pakabinama didelė žvaigždė, kurią galima matyti iš labai toli.
 • Ir, pabaigai, populiariausia Amerikos kalėdinė tradicija - Kūčių naktį svetainėje, netoli židinio, vaikai pastato padėklą su sausainiais ir pienu, skirtu Kalėdų seneliui (Santa Klausui), kuris sudaręs gerų ir blogų vaikų sąrašą, aplanko juos Kalėdų naktį. Geriesiems palieka Šiaurės ašigalyje elfų pagamintas dovanas, o blogiesiems - anglių.
Kokia tradicija Tau pasirodė pati įdomiausia?

6 Komentarai

 1. Et, Amerika... kaip aš noriu ją pamatyti! O per kalėdas būtų tik dar smagiau. Gal vieną dieną net išpildysiu šią kol kas neįmanomą svajonę.
  Daugelį tradicijų žinojau, tačiau tik šio straipsnio dėka sužinojau apie neįprastą Kalifornijos ir Havajų kalėdų senelių atvykimą bei Kolorade ant kalno šviečiančią žvaigždę.
  Beje, Paulina, Tavo straipsniai visada labai geri, įdomūs, džiaugiuosi tuo. Taip ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Keista, bet nežinojau nė vieno fakto - tikriausiai ne daug domiuosi Amerika.
  Labiausiai patiko putz namelis - atrodo labai simpatiškai:)

  Dėl paties rašymo, niekaip negalėjau suprasti šio sakinio: •Vašingtone prezidentui Kalėdų eglė yra įžiebiama.
  kažkokia keista sakinio struktūra...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Amerika <3 Svajoju kadanors sutikti Kalėdas ten. Niujorke!!

  Dar vienas faktas apie amalą. Amerikiečiai tiki, kad atsistojus po juo, būtina pasibučiuoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tikrai puikios tradicijos ir tik viena iš jų girdėta! Labai myliu Amerika ir tikiuosi kadanors ten nuvykti!😄😄 Pati įdomiausia ir galbūt labiausiai norima išbandyti tie vadinamieji putz nameliai😍😍

  AtsakytiPanaikinti

 5. Žinojau visus faktus, išskyrus nieko negirdėjau apie 9 punktą. Straipsnį perskaičiau greitai, buvo ganėtinai įdomu. Taip ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti