BLOGMAS #15: Knygos, kurios pakelia nuotaiką prieš Kalėdas!Tikriausiai daugeliui, o galbūt visiems jau pakvipo Kalėdomis, mandarinais bei įvairiausiais saldumynais. Galbūt jau pradėjote klausyti Kalėdinių dainų ir planuoti su kuo švęsite šventes bei jaučiate Kalėdinę nuotaiką sklandančią ore, o knygų mylėtojai tikriausiai trokšta rasti Kalėdinių knygų ir įsisukti į minkštą pledą, gerti karštą kakavą bei džiaugtis puikia knyga apie žiemą ir stebėti už lango krintančias snaiges, tad pristatome Kalėdinių knygų sąrašėlį!

1. Rašytojų: John Green, Maureen Johnson ir Lauren Myracle knyga - Tegul sninga

Tai trys istorijos vienoje knygoje. Šioje knygoje rasite pakankamai nuotykių prieš Kalėdas, kurias žada patirti knygos herojai. Jei dar nespėjote pajusti Kalėdinės nuotaikos, tai patikėkite manimi - pajusite! Nors knygoje ir yra trys istorijos, kiekvienoje jų nestigs netikėtumų bei linksmybių. Visos istorijos yra savaime susijusios. Tad Kalėdų išvakarėse keliaujantys traukiniu žmonės dėl didžiulės pūgos ir užtverto kelio, įstringa Greistauno miestelyje. Jubilė, pasimetusi panelė, žinanti, kad nebespės nukeliauti iki Kalėdų pas senelius, mergina, o Džebas, vaikinas svajojantis susigrąžinti prarastą merginą. Tačiau dėl užtverto kelio jiems tenka nusigauti iki arčiausiai esančios kavinės į kurią taip pat paskatinti dalyvauti lenktynėse iki kavinės su žaidimu, trys bičiuliai antroje istorijoje išsiruošia į tą pačią kavinę, kurių kelionėje nestigs nuotykių. Manau trečią istoriją paliksiu paslaptyje, nes joje viskas atsiskleidžia ir išaiškėja!

2. Antonia Michaeilis knyga - Pasakininko istorija. Kai meilė peržengia ribas

Knyga nėra apie Kalėdas, tačiau apie žiemą. Šioje knygoje ryškiai parodoma, kaip stipriai šeima gali mylėti, bei stengtis padaryti viską, kad jiems padėtų. Knyga priverčianti ne kartą nubraukti ašarą. Šioje knygoje viena iš pagrindinių veikėjų yra Ana, gera ir laiminga mergina, tačiau merginai pradeda patikti klasės atsiskyrėlis - Abelis Tanatekas. Mergina nieko negali sužinoti apie vaikiną išskyrus tai, kad jis pardavinėja narkotikus ir dažniausiai praleidžia pamokas, tačiau Anai to neužtenka. Kai Ana galiausiai susibendrauja su uždaru vaikinu, sužino, kad jis savo seseriai seka pačias gražiausias pasakas per kurias galima nubraukti ašarą. Tačiau, kai tikrovėje atsitinka panašūs įvykiai, Ana nebegali atskirti, kas tiesa kas melas ir kodėl Abelio taip sekama istorija panašėja į baisią tikrovę.


3. Terry Lynn Johnson - Ledo šunys 

Viena iš labiausiai pasisekusių šios autorės knygų, Kanados knygų vaikams centras su daugeliu organizacijų įtraukė šią knygą į 2014 metų geriausių knygų sąrašą. Šioje knygoje pasakojama apie merginą - Viktoriją Sekord. Mergaitei tik keturiolika, tačiau jos visas pasaulis yra jos šunys ir jų kinkinys. Mergina labiausiai mėgta važinėtis jų tampomomis rogėmis, bei turi puikų šunų dresavimo talentą. Mergaitė ruošėsi į "Baltojo vilko" lenktynes, tačiau užsinorėjus įsigyti kito lenktynių dalyvio Kuko šunį, iškeliauja pas jį per mišką, tačiau vidurį miško mergaitė aptinka vaikiną jos amžiaus su krauju. Atrodo dar labiau negali nesisekti, tačiau užklupusi didžiulė pūga mergaitei apsunkina padėtį ir merginai belieka kliautis savimi ir šunimis, kad nepražūtų.

4. Daniele Sacerdoti - Saugok mane

Knyga privertusi ne kartą išlieti ašarą ir suprasti, ko kartais gyvenime trūksta. Šioje knygoje pasakojama apie moterį Eilidę, kuri besąlygiškai myli vaikus, tačiau jai nepavyko jų susilaukti. Moteris praradusi viltį po persileidimo, palieka neištikimą vyrą ir išvažiuoja į Škotijos miestelį Glen Eivičą pas tetą Pegę. Savo gimtajame miestelyje Eilidė pamažu emociškai atsigauna ir susipažįsta su jos vaikystės draugo Džeimio dukra - Meize. Kai Eilidė pasisiūlo prižiūrėti Meizę, abu su Džeimiu pradeda jausti vienas kitam jausmus. Eilidė negali apsispręsti ar būti su Džeimiu, tačiau netikėta nelaimė žiemą, Eilidę priverčia suprasti ko ji nori ir kuo gali tapti.

Šias knygas išrinkau, nes pati esu skaičiusi ir taip pat likau nustebinta jų pabaigoje. Juk artėja Kalėdos, tikiuosi, kad šios knygos prieš Kalėdas jums pakels labai ilgai lauktą jų dvasią bei suteiks puikią nuotaiką prieš šventes!

9 Komentarai

 1. Beveik nei vienos nesu skaičiusi, tačiau "Tegul sninga" prieš Kalėdas privalo perskaityti kiekviena! Šiuo metu pati mėgaujuosi šio kūrinio puslapiais😍😍

  AtsakytiPanaikinti
 2. Esu skaičiusi "Ledo šunys". Tikrai nebloga.
  Norėčiau perskaityti "Tegul sninga". Vis pasižiūriu į ją knygyne, bet vis neprisiverčiu nusipirkti.
  Manau, visos išvardintos knygos yra geros ir patrauklios. Kai perskaitytsiu privalomosios literatūros knygas (jergau, kada tai baigsis...), imsiuos šių:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Neskaičiau dar nei vienos iš šių. Labiausiai į rankas paimt norėčiau ,,Tegul sninga". Kalbant apie straipsnį, tai smagu kad pasirinkai tokias knygas, apie kurias mažai kalbėta :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sąrašas išties šaunus, bet truputį disonuoja su straipsnio pavadinimu - dauguma knygų yra, kaip tu sakai, priverčiančios išlieti ašaras, tad ar jos kelia nuotaiką? Manyčiau, netikslu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Neteko skaityti nei vienos iš šių knygų, tačiau tikrai sudominai ir būtinai perskaitysiu!

  AtsakytiPanaikinti