ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

BLOGMAS #2: Kalėdinių tradicijų penktadienis. Kinija ir Japonija


Kinija, Japonija yra pagarsėjusi ryžiais, šunų festivaliais, ryškiais drabužiais ir keistomis tradicijomis. Kada susimąstei, kaip šių tautų žmonės švenčia gražiausią metų šventę - Kalėdas?

KINIJA

 • Kalėdos yra ypatinga šventė kinams, bet visgi Naujieji metai jiems daug svarbesni. Kinijoje gyvena vos 1 procentas krikščionių!
 • Kalėdos labiausiai minimos didesniuosiuose miestuose: Honkonge, Pekine, Šanchajuje, Guangdžou.
Pekino antis
 • Kinų kalėdinė eglutė papuošiama girliandomis, gėlėmis ir popieriniais žibintais. Ji taip pat vadinasi šviesos medis! Dažniausiai jos būna plastikinės.
 • Jų kalėdinis maistas nesiskiria nuo kinų tradicinio švenčių maisto, tačiau vienas populiariausių kalėdinių patiekalų - koldūnai ir Pekino antis.
 • Obuoliai, suvynioti spalvotame popieriuje yra labai populiari kalėdinė dovana. Kodėl? Obuolys yra laimės ir sėkmingos ateities simbolis.
 • Shèngdàn jié kuàilè - taip palinkėk "linksmų Kalėdų" kinams.
 • Vaikai kabina muslino kojines ir viliasi gauti dovanų bei saldumynų.
 • Nors didžioji dalis eglučių yra pagamintos Kinijoje, ne visi gyvenantys toje šalyje žino, kokia jų paskirtis. Dauguma žmonių, ypač gyvenančių kaimuose, Kalėdų išvis nešvenčia.
 • Kinijoje gyvenantys krikščionys per Kalėdas toliau lieka tikinčiais ir lanko Mišias, gieda. Jų vaikai gauna dovanų, šeima susirenka pavalgyti vakarienės, o vakare stebimi fejerverkai.

JAPONIJA

 • Japonijoje Kalėdos yra darbo diena! Tai jiems nėra ypatinga ar svarbi šventė.
 • Namai puošiami visžalėmis šakelėmis, keičiamasi dovanomis (pliušiniai meškučiai, gėlės, šalikai, žiedai ir kiti papuošalai)
 • Tą dieną japonai stengiasi atlikti kažką gero ir naudingo -  pvz., aplankyti ligonius.
 • Valgoma vištiena ir jų įprastas desertas -  baltas biskvitinis pyragas su kremu ir braškėmis.
 • Šioje šalyje gyvena vos pusė procento krikščionių.
 • Japonai nešvenčia Kalėdų gruodžio 25 dieną - tai nėra valstybinė šventė. Tiesą sakant, gruodžio 23-ioji yra dabartinio japonų imperatoriaus gimimo diena, tad būtent šią dieną tautiečiai simboliškai pamini Kalėdas.
 • Išvakarėse vaišinamasi kalėdiniu pyragu, kuris nuperkamas šeimos vyro arba žmonos (priklauso, kam parduotuvė pakeliui). Pyragai atpiginami gruodžio 25, kad būtų išpirkti iki 26-osios.
 • Restoranas "KFC" gruodžio mėnesį uždirba keliskart daugiau, nei įprastai - kaip anksčiau minėta, šią dieną yra valgomas viščiukas!
 • Kalėdų metas - meilės metas... Įsimylėjėliai prisipažįsta meilėje ir rezervuojasi vietas prabangiuose viešbučiuose ir restoranuose.
 • Japoniškai "Kalėdų senelis" vadinamas Santa-san, o "Linksmų Kalėdų" - Meri Kurisumasu.

Ar norėtum šventes švęsti vienoje iš šių šalių?ANKSTESNI BLOGMAS 2016 ĮRAŠAI:


DALINTIS:

7 komentarai:

Peroksidinė blondinė rašė...

Aš į Japoniją apskritai norėčiau. Bent prie jos sienos pastovėt ir į tolį pažvelgt. :D Man ji tokia žavinga ir traukianti šalis, kad prieš mirtį būtinai noriu ten pabuvoti! :D O jie kūrybingi žmonės, tai Kalėdos, manau, ten būtų įspūdingos ir kitokios.

Austejana 18 rašė...

Man patiko šie faktai, nedaugelį težinojau.:)
Pati norėčiau aplankyti Kiniją - mane ji kažkuo traukia. Dideli miestai, spalvos, šurmulys, visai kitokia kultūra bei man priimtiniausia religija - budizmas.
Na o dar ir Kalėdos Kinijoje atrodo patraukliai♥
Japonijoje keista, kad nėra taip labai švenčiamos Kalėdos, juk tai labai labai gražus metas...♥

Gabija rašė...

Kaip norėčiau pabuvoti prie kinų sienos!! viena iš svajonių. Tema orginaliai pasirinkta, įdomiai parašyta, tačiau jei aną kartą gyriau dėl išdėstymo, šįkart jis man įspūdžio nepaliko :)

Gabriele^^ rašė...

Tikrai puikiai pristatei "Kalėdas" Kinijoje ir Japonijoje. Rašau kabutėse todėl, nes Kalėdomis to pavadinti negaliu :/ Ko gero negalėčiau šios šventės švęsti ne Lietuvoje, ne savo namuose kaip esu įpratusi. Vis dėl to Kalėdos man yra šeimos, jaukumo, sniego ir ramybės švęntė, nors egzotiškoji Japonija taip traukia😏😏

Aušrinė rašė...

Straipsnio mintis įdomi, bet išpildymas ir išdėstymas pasirodė kiek nykoki - norėtųsi ir daugiau iliustracijų, ir teksto. O pati Kalėdų švęsti vienoje iš šių šalių veikiausiai nenorėčiau, bet apsilankyti per Naujuosius - net labai :)

Brigita Karosaitė rašė...

Straipsnis labai patiko!Maloniai kalėdas švesčiau Japonijoje,nes pas juos labai gražios tradicijos :)

SUMMER SUN rašė...

Dėl visko pritariu Brigitai Karosaitei.

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google