ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

BLOGMAS #23: Kalėdinės dvasios paieškos Estijoje ir Latvijoje


Jau nuo pat pirmojo sniego galima užuosti artėjančias Šv. Kalėdas. Mandarinais ir kūčiukais kvepiančios parduotuvės, karšta kakava ir už lango lėtai besileidžiančios snaigės. Artėja dovanų, gerumo, žibančių lempučių metas... O ar įdomu, kaip Kalėdas švenčia visai čia pat gyvenantys latviai ir estai? 

Latvija - Lietuvos kaimynė. Nors ir artimi, bet latviai turi kiek kitokių tradicijų, susijusių su gražiausia žiemos švente. Latvijoje Kalėdos - tai metas šeimai pabūti kartu, pabendrauti. Kūčių vakarą visa šeima eina į bažnyčią, kartu meldžiasi, klausosi pamoklslų. Grįžę namo, namiškiai pagamina vakarienę, ypatingą patiekalą - Kukį. Tai valgis, ruošiamas iš grikių, lieso rūkyto kumpio ir svogūnų. 

Kūčių vakaras Latvijoje turi ir kriškčioniškų, ir pagoniškų tradicijų. Viena iš jų - rąsto ritimas. Latviai bando atkartoti saulės judėjimą, taip pagerbdami dievus ir bandydami prisišaukti sėkmę ir laimę. Kita tradicija, atkeliavusi iš senovės - ,,Kekatas''. Tai karnavalas, kurio tikslas išvyti piktąsias dvasias. Persirengėliai vaikšto po namus, laimina jų gyventojus ir baido blogio jėgas. Tai tam tikras apsivalymas prieš Kalėdas.


Kad vaikai gautų dovanų, turi Kalėdų Seneliui padainuoti dainelę arba padeklamuoti eilėraštį.

Manoma, kad pirmoji Kalėdų eglutė atsirado Vokietijoje, bet patys latviai tvirtina, jog pirmoji eglė buvo papuošta Rygoje, 1510 metais. Kurių tiesa, niekas nepasakys, bet geriau nesipykti, o iki Kalėdų padaryti kuo daugiau gerų darbų ir pradžiuginti savo artimuosius šiluma ir dėmesiu.

Estijoje pirmosios Kalėdos buvo paminėtos prieš 350 metų. Estijoje Kalėdinis laikotarpis prasideda 21 gruodžio dieną, dar vadinama šv. Tomo diena ir baigiasi sausio 7 dieną - šv. Knuto dieną. Per šį laikotarpį estai būna su artimaisiais, ruošia dovanas. Viena iš tradicijų - iki šv. Knuto dienos išsimaudyti pirtyje. Tada metai bus gausūs ir sėkmingi. 

Estus Kalėdų senelis aplanko gruodžio 24 dieną. Tą dieną visą šalį pasveikina ir šalies lyderis: palinki visiems taikos ir ramybės. 
Estai taip pat tituluoja savo sostinės, t.y. Talino Kalėdinę eglę - pirmąją Kalėdų eglute pasaulyje. Dėl šio fakto dar galima ginčytis, bet geriau nesibarti su estais Kalėdiniu laikotarpiu, nes tada iš pažiūros ramūs žmonės pasidaro panašūs į italus, tartum atgyja. 


Nesvarbu kokios tradicijos Lietuvoje, Estijoje ar Indonezijoje, Visi sutiksime, kad Kalėdos ir Adventas yra nuostabus metas, suteikiantis daugybę progų apgaubti šiluma draugus, tėvus, kaimynus, iškepti imbierinių sausainių ir gerai praleisti laiką Kalėdiniame miestelyje. Džiaukimės kiekviena minute, nes kiekviena nauja diena - naujas nuotykis!DALINTIS:

4 komentarai:

Austejana 18 rašė...

Įdomu. Vėl kažkokios naujos šalys, o čia netgi kaimynė Latvija ir beveik kaimynė (:D) Estija.
tise, turiu šiokį tokį pastebėjimą, kad skaityti būtų patogiau, jei kiekvienas faktas būtų surašytas punktais.

Gabriele^^ rašė...

Nors Kalėdos jau baigėsi, vistiek nusprendžiau perskaityti, o ką per Kalėdas veikia mūsų kaimynai? Smagu, kad radau šiokių tokių panašumų su Lietuva ir sužinojau šį tą naujo. Kaip ir minėjo Austejana18 buvo labai sunku skaityti ir suprasti informacija, nes ji nepateikta punktais.

Aušrinė rašė...

Patiko straipsnio mintis, nepatiko išdėstymas. Pritariu merginoms, trūksta punktų ir elementarios tvarkos.

SUMMER SUN rašė...

Aš nesutinku. Kam tie punktai tekste? Aš viską puikiai supratau ir buvo labai lengva skaityti bei suprasti šį fainą tekstą.

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google