Depresija - liga, pasiglemžusi ne vieną paauglę

Kiekviena susiduriame su sunkumais, bet yra panelių, kurios neatlaiko spaudimo ir suserga tokia liga - depresija.  

Ką reiškia šis žodis? Depresija – labai aiškius simptomus turintis žmogaus emocinio balanso sutrikimas, kuriam būdinga prislėgta, bloga nuotaika. Kodėl susergama šia liga? Taip dažniausiai nutinka kai žmogus yra spaudžiamas arba miršta artimas žmogus. Namų darbai, susipykai su draugais, tėvai namuose ant tavęs rėkia, nieko nebesuspėji, jautiesi susinervinęs ir emociškai pavargęs? Na, tokiu atveju perskaityk šiuos punktus:
 1. Sunki, prislėgta nuotaika, kasdien arba iš esmės kasdien.
 2. Seniau patikusi veikla neteikia malonumo.
 3. Spartus storėjimas ar liesėjimas nesilaikant jokios dietos.
 4. Nemiga ar nenormaliai didelis poreikis miegoti.
 5. Nenormaliai didelis fizinis aktyvumas, kurį keičia visiškas jėgų nebuvimas.
 6. Emocinis nuovargis.
 7. Nepaprastai didelis, slegiantis kaltės jausmas, kurį nuolat keičia nepamatuotas savo ypatingos vertės suvokimas.
 8. Nesugebėjimas susikaupti bei priimti sprendimus.

Mintys apie savižudybę, detalaus savižudybės  plano rengimas arba bandymas nusižudyti.Jei į pirmus du atsakei teigiamai, skaityk toliau, jei be šių dviejų punktų atsakei dar į 3 ar daugiau teigiamai - nuspręsta tau depresija. Kaip ją išsigydyti be psichologo pagalbos? Pabandyk šitai:

 1. Vaikščiok kasdien po 15-30min. 
 2. Išsiliek. Pabandyk tai padaryti sportuodama, arba piešdama
 3. Pakalbėk su tau artimu draugu, papasakok kaip jautiesi.
 4. Jei tavo klausomų dainų sąraše nėra nuotaiką pakeliančių dainų, tuoj pat atsinaujink grojaraštį. Sakoma muzika gydo, bet ji nepadės tau susidoroti su depresija, jei ji tave tik dar labiau liūdins.
 5. Stenkis būti su draugais, kur nors išeiti ir nebūti vienai namuose. Pasilinksmink kokiam šauniam vakarėlyje, ar tiesiog leisk laiką su draugais. 
 6. Paglostyk augintinį. Yra įrodyta, kad glostant šunį žmogus tampa ramesnis, nes šuo jį veikia tarsi antidepresantas. Taip pat ir katės - puikiai gydo. Murkdamos katės atpalaiduoja žmogaus nervų sistemą, todėl žmogus atsipalaiduoja, mažiau nervinasi.
 7. Užsiimk  naudinga veikla. Susitvarkyk kambarį. Tai puiki veikla. Ir trumpam pamirši savo bėdas. Palaistyk gėles, arba nusivalyk dulkes nuo savo statulėlių. 
 8. Kur nors išvyk visam savaitgaliui. Pamiršk visus rūpesčius ir nieko nelaukus kur nors nuvyk. Ar tai būtų savaitgalis pas gimines, ar nakvynė pas draugę. 
 9. Padaryk gerą darbą. Sušelpk benamiui, ar paaukok vaikų namas, padėk senutei, paglostyk benami šunį. Padariusi vieną iš gerų darbų, būsi ramesnė, labiau vertinsi tai ką turi.
 10. Pažiūrėk į pasaulį kitu kampu. Pasaulyje pilną žmonių kuriems yra blogiau negu tau. Bet ne tai svarbiausia. Pažiūrėk kiek pasaulyje ar visoje planetoje pilna nuostabių dalykų. 
Kiekvienas turime problemų. Pas visus jos yra skirtingos. Bet priežastys vienodos. visi mes dėl kažko pykstame, jaudinamės, bijome, bet reikia kartais pažiūrėti į viską kitu kampu. Už lango daug balto sniego...pirmyn! Nesidrovėk! Pažaisk su juo. Pasikviesk draugų arba pasiimk sesutę ir suteik sau nors vieną gražią akimirką. Džiaukis kaip dar nesidžiaugei ir suprasi kas yra svarbu. Nepasiduok blogoms mintims ir skirk laiko sau!
 

7 Komentarai

 1. Taip, depresija tikrai baisu... Esu su ja susidūrusi. Tai tiesiog buvo permainų manno gyvenime laikotarpis. Savo būseną slėpiau nuo tėvų - prie jų šypsodavausi. Vakare verkdavau į pagalvę, mane erzindavio kiekviena smulkmena ir aš vis dažniau ir dažniau prisimindavau savo išėjusias anapilin drauges.
  Kaip pavyko išgyti..? Nežinau... Mečiau savo seną užsiėmimą. Pradėjau lankyti gimnaziją. Čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis, kurie mane mėgsta, palaiko, supranta. Stengiausi atsiriboti nuo netikrų draugų ir pasilikau tik pačius pačiausius. Rašiau. Kūriau. Susiradau naujų užsiėmimų. Ėmiau į pasauliį žvelgti kiek kitaip - ir valio! Man pavyko..!

  AtsakytiPanaikinti
 2. šaunu, kad rašai tokia aktualia tema. viskas gerai, tik radau šiek tiek skyrybos klaidų :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai puiku, kad rašai tokia aktualia tema. Mano nuomone kitos merginos, kad ir kaip būtų gaila, yra pernelyg susireikšminusios ir iš musės padaro dramblį. Depresija sirgti šiais laikais yra "madinga". Labai gaila tokių merginų kurios ale serga depresija nors tai elementariausias dėmesio trūkumas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tema labai aktuali ir labai plati, tad tikėjausi daugiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man atrodo, nuo tokių ligų kaip depresija be kieno nors pagalbos išgyti neįmanoma - vaikščiojimas, augintinio glostymas, gero darbo darymas ir visa kita tinka liūdesiui numalšinti, bet tikrai ne išsivaduoti iš depresijos. Tai - viena sunkiausių ligų, kuria sergantis skelbiasi dažnas, bet serga tikrai ne kiekvienas, kuris taip sako.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man nepatinka skaityti tokio tipo straipsnius, bet šis visai patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 7. gaila straipsnyje nėra kitų depresijos variantų. dabar ateis naivi paauglė paskaitys ir galvos,kad jai ta pati sunki depresija. juk yra tiek depresijos variantų kurių pavyzdžiui gydyti, net nereikia. pavyzdžiui man pačiai yra tamsiojo sezono depresija, šios gydyti praktiškai nereikia. šiaip man visai patiko.

  AtsakytiPanaikinti