Kaip svajonę paversti tikslu, o tikslą - mylimu darbu


Svajonės, svajonės, svajonės... Kas gi jų neturi? Svajoti smagu, bet kaip padaryti taip, kad tos svajonės neliktų tik svajonėmis? Kaip svajonę paversti tikslu?

Šandien paruošiau jums 10 punktų, kurie turėtų padėti išsirinkti vieną svajonę, paversti ją tikslu, o vėliau galbūt netgi gyvenimo užsėmimu. Tikiuosi jums tai pravers atrandant savo gyvenimo kelią!
svajonės

1. Susirašyk visas savo svajones, troškimus, galimybes ant paprasto popieriaus lapo. Tai, apie ką vis pagalvoji, ką nori daryti suaugusi ar tiesiog nori išbandyti. Kuo daugiau – tuo geriau.

Gal tu nori būti astronautas? Gal patinka konstruoti? Gal pieši ir nori savo kūrybą parodyti visam pasauliui? Nedvejok, surašyk visas savo slapčiausias mintis.


2. Dabar tau teks išbraukti tas, kurios tau ne taip labai patinka kaip kitos, kurios galbūt yra neįgyvendinamos ar šiaip šiuo metu nenori ties jomis susikoncentruoti, turi palikti tik 3 pačias didžiausias, norimiausias svajones savo sąraše.

Nusprendi, kad tau labiau patinka piešti, nei rašyti, tad išbrauki viską, kas susiję su rašymu. Galvoji, kad tu realizuoti save daugiau gali konstruojant kažką, nei svajojant apie išsilaipinimą kosmose, taigi kosmosą brauki ir t.t.


3. Sunkiausias darbas. Teks išsirinkti iš 3 vieną, pačią norimiausią svajonę. Ilgai negalvok! Juk giliai širdyje tikrai žinai, ko nori, ilgas svarstymas tik suklaidins tave, kliaukis širdimi, o ne protu.

Juk aš jau nuo mažens konstruoju daiktus, man tai patinka ir aš norėčiau išrasti kokį nors daiktą, kurį naudotų visas pasaulis, pagalvosi tu. Puiku, štai tavo tikslas!
pasiruošimas darbui

4. Užmiršk visus kitus tavo lape užrašytus troškimus, sudegink tą lapą, kad nematytum kitų savo galimų pasirinkimų, susikoncentruok tik į tą vienintelę tavo išsirinktą užduotį ir pasiruošk paversti tai tikslu.

Kai susidursi su sunkumais, vis pagalvosi kodėl rinkausi konstravimą, juk skraidyti orlaiviu daug lengviau! Jei neturėsi to sąrašo, bus lengviau, bet tai nereiškia, kad negalvosi apie tai, ko nepasirinkai. Išmesti tokias mintis iš galvos bus tikrai sunku, o gal net neįmanoma.


5. Pasiruošk emociškai ir psichologiškai kovai dėl šios svajonės įgyvendinimo. Susirašyk ant lapo priežastis, kodėl taip darai, ką nori tuo pasiekti ir pasidėk, pakabink tą sąrašą matomiausioje vietoje. Tai padės tau neprarasti motyvacijos dirbant.

Motyvacija dirbant pats svarbiausias dalykas. Jei žinosi dėl ko tai pradėjai, dėl ko tai darai, svajonę bus daug lengviau įgyvendinti ir tai atrodys verta visų tavo nesėkmių ir išmėginimų.

tikslo išsikėlimas

6. Susirašyk visus būdus, kuriais galėtum mažais žingsneliais eiti prie savo tikslo, visas įmanomas priemones, kurios padėtų tavo kelyje, rašyk viską, kas tik šauna į  galvą, tai gali būti geros mintys tolimesniame tavo darbe.

Neseniai žiūrėjau video, kaip vienas verslininkas prieš pradėdamas savo pirmąjį verslą sudarė net 300 nemokamų skelbimų portalų lentelę, kurioje jis galės talpinti savo prekę! Kodėl to nepadarius ir tau? Surask kuo daugiau galimybių savo tikslui padaryti, viešinti ar kitaip skleisti žinią apie tai, ką tu darai ar tik ruošiesi daryti.


7. Paieškok knygų, straipsnių, kitų žmonių istorijų apie tai, kaip jie siekė tokio ar panašaus tikslo, kurį šiandien nori pasiekti tu. Tai motyvuos dirbti ir parodys, kad niekam iš pirmo karto viskas nepavyko, todėl turi būti pasiruošęs sunkiai kovai.

Tokiame technologijų amžiuje rasti informaciją vienas juokas! Juk pasiskaitęs apie tai, ką ruošies daryti, ne tik atrasi noro kuo greičiau kibti į darbus, bet galbūt pavyks ir išvengsi klaidų, kurias darė dabar jau garsūs žmonės.


8. Apibrėžk savo tikslą. Išsirink iš savo sąrašo vieną tau labiausiai priimtiniausią būdą ir pasiruošk jį vykdyti. Susirašyk ką tiksliai darysi, kaip dažnai tai darysi, nebijok rašyti tikslių datų, jos padės darbus įvykdyti laiku, o jei darbo neįvykdysi ar atidėsi, pasiskirk sau bausmę, dėl kurios neleistum sau taip daugiau daryti.

Tik versdamas save, sugebėsi atlikti savo darbą, taip judėsi į priekį, nes atidėliojimo jau užteks. Tu jau seniai nori būti konstruktorius, gana sėdėti vietoje ir nieko neveikti! Pajudink savo smegenis ir sukonstruok kažką naudingo!
tikslo vykdymas

9. Laikykis savo plano, daryk tai, ką suplanavai, po kažkiek laiko savo veiklą gali pradėti plėsti, pradėti daryti kitus dalykus iš savo sąrašo, bet tuo pačiu nenutraukdamas savo ankstesnės veiklos. Niekada nesustok daręs to, ką pradėjai, nepraleisk, neatidėliok ir nepamiršk po kiek laiko pasižiūrėti į tai, ką jau nuveikei, į savo darbo rezultatus, gali juos net užsirašyti.

Tavo tiklas, pavyzdžiui, buvo sukonstruoti per mėnesį vieną daiktą, dabar gali savo tikslą didinti ir per mėnesį bandyti sukonstruoti du daiktus. Arba vieną gerą išradimą klonuoti ir padaryti kelis tokius pačius, kuriuos jau galėtum kažkam parodyti ar netgi parduoti. Nesijaudink, jei neišeina, pasižiūrėk į tai, ką jau išmokai, ką sugalvojai, supratai, tai jau tavo patirtis ir tu tokių klaidų daugiau nebedarysi.


10. Daryk viską, kad tavo darbą pastebėtų. Jei atsiras žmonių, kurie tavo darbu domėsis, jiems patiks tai, ką tu darai, atsivers ir galimybės savo darbą praplėsti. Visada ieškok idėjų, kaip viską padaryti geriau, tobuliau, išskirtiniau, tik taip atrasi kelius į rinką, galbūt netgi prekybą ar rimtą darbo pasiūlymą.

Pardavei savo darbą ir jau vaikštai užrietusi nosį? Taip negalima! Niekada neišsiaukštink, nes tavo tikslas turi būti ne toks, tavo galvoje visada turi būti minčių, kaip patobulinti darbą, kaip parduoti 2 tokius darbus. Nesustok, siek toliau savo svajonių. Sėkmės!


8 Komentarai

 1. Mano manymu, pritrūko konkretumo, be to, straipsnyje nemažai gramatinių klaidų, norėtųsi, kad būtų daugiau padirbėta ir su išdestymu, rastas geresnis, gražesnis paties maketo sprendimas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Toks jausmas, kad visai neskaitei straipsnio, ar komentuoji tiesiog dėl prizo. Graudu...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš priimu kritiką ir panašiai, bet šiuo atveju drįstu pasakyti, kad tavo kritika yra neteiainga. Visų pirma tekste tikrai nėra daug gramatinių klaidų, stiliaus klaidų galbūt, bet ne gramatinių. Toliau sakai, kad ne konkretu, po kiekvienu teiginiu stengiausi pateikti netgi po pavyzdį, paaiškinimą, kad būtų lengviau, ką dar galiu padaryti neįsivaizduoju. Dėl maketo, galbūt tau jis nepatinka, bet tai yra pats geriausias ir aiškiausias sprendimas, kokį galėjau padaryti.
  Kartais norėtųsį, kad straipsnių rašytojos būtų labiau įvertintos, o ne tik peikiamos dėl to, ką daro, čia kalbu apskritai, ne apie save :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tobulėti visada yra kur, pavyzdžiui, kalbant apie septintą punktą būtų galima pateikti apskritai motyvuojančių knygų pavyzdžių (gal net savo pačios rekomendacijų), aštuntame punkte mini, jog reikėtų paskirti sau bausmę už darbą, neįvykdytą laiku, - norėtųsi pavyzdžių, kokių, gal net kokio statistinio tyrimo, ar tai iš tiesų veiksminga. Tiesiog straipsnis man nepasirodė kažkuo naudingas - visos žinome, jog pirmiausia reikia išsikelti tikslą, o vėliau jo siekti. Kas būtų konkretu? Patarimai, KAIP tai padaryti: kokie yra savęs motyvacijos būdai, ką konkrečiai daryti, jog tavo darbą pastebėtų ir kt.

  Dėl maketo nesiginčiju, skonio reikalas, bet vienas pastebėjimas - tavo parinktų iliustracijų, bent jau man, išvis neberodo - rašo, jog URL adresas nebegalioja.

  O dėl peikimo, tai man atrodo, jog TD yra ta vieta, kurioje žmonės rašo tam, kad tobulėtų, o tobulėti galima tik daug dirbant ir atsižvelgiant į kritiką. Be to, tarp peikimo ir kritikos niekada nedėčiau lygybės ženklo. Tai tiek.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip suprantu gramatikos klaidų jau nebeliko.
  Sutinku, kad kai kuriuos punktus galima praplėsti su pavyzdžiais, kaip tu ir sakai, bet norint tai padaryti reikia atskiro straipsnio, neina visko sutalpinti, galbūt kada parašysiu apie tai daug plačiau.
  Ačiū, už tavo nuomonę, galbūt ateityje į tai ir atsižvelgsiu.
  Kritika yra sveika, bet aš visada noriu pagrįstos kritikos, o ne tik tuščių žodžių.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tai taip, viskas suprantama, į kiekvieno nuomonę niekada nebus įmanoma atsižvelgti :) O straipsnis apie laiko planavimą, savęs motyvavimą ir kt., bent jau man, tikrai būtų naudingas, tikiuosi, jog kada nors kils noras apie tai parašyti. Sėkmės tau ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ech tas gyvenimo kelias...
  Iš tiesų straipsnios tikrai naudingas ieškančioms savęs. Aš +- žinau, kas aš ir kodėl aš. Ilgai mąsčiau. Tikrai ilgai. Ir galiausiai man pavyko atrasti tai, kuo aš noriu būti, kas aš noriu būti ir, po galais, kas aš esu iš tikrųjų. Tik kartais trūksta motyvacijos, kartais norisi siekiant tikslo tiesiog nuleisti rankas ir ištarti, kad ne, nepavyks, aš tam nepasiruošus, bet rik rast kažką, kas tave įkvėptų vėl ir vėl keltis ir imtis kažką daryti.

  AtsakytiPanaikinti