Naujas hobis - atvirukai


Buvo laikai, kai paštininkai buvo neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Nebuvo jokių telefonų, kompiuterių, automobilių, interneto. Viskas būdavo užrašoma popieriuje ir išsiunčiama paštu. Prieš Kalėdas artimiesiems taip pat siųsdavo popierinius atvirukus. Tinklapis postcrossing.com kaip tik nori atgaivinti šią tradiciją.

Kas tas postcrossing? Tai - svetainė, kurios tikslas - padėti gyvuoti paštui ir atgaivinti popierinių atvirukų siuntimo tradicijas. Viskas, ką tau reikia padaryti, tai užsiregistruoti jame (registracija nemokama). Prisijungus, galėsi išsiburti pirmąjį adresą. Tai gali būti žmogus iš Tokijo, Italijos ar Rusijos. Postcrossing sujungia visą pasaulį.

Ką daryti toliau? Dabar tau reikia atviruko. Gali jį nupiešti, nusipirkti, o gal kur nors namuose guli nenaudojamų atvirukų lobynas? Gavusi žmogaus adresą, perskaityk jo profilį. Kai kurie žmonės įvardija, kad nori atviruko būtent su gyvūnais arba senovinėmis mašinomis.

Ką rašyti atviruke? Atviruke papasakok apie save, savo miestą, šalį, tradicijas. Žinoma, tai daryk anglų kalba, nebent siųsi atviruką į Vokietiją ir moki vokiškai. Profilyje žmonės būna nurodę, kokias kalbas moka.

O kas dabar? Su adresu gauni ir unikalų kodą. Nepamiršk jo užrašyti kur nors kamputyje, o tada žygiuok į paštą.

Kam reikalingas kodas? Kai tas žmogus, kuriam siuntei atvirutę, gaus, turės tavo kodą užregistruoti sistemoje. Tą patį turėsi padaryti ir tu, gavusi atviruką. Tai, kai tik tavo kodas įvedamas į sistemą, tavo vardas ir adresas taip pat patenka į ratą, t. y. gali būti ištrauktas kito žmogaus ir tada atvirutė bus siunčiama tau. Kiek atviručių išsiųsi, tiek ir gausi.

Kokia nauda? Pati lankausi postcrossing tinklalapyje ir esu gavusi atviručių iš Rusijos, Lenkijos, Niujorko, Filipinų, Olandijos. Aplanko geras jausmas, kai vieną rytą pašto dėžutėje randi spalvingą atvirutę iš kito pasaulio krašto. Žmonės visada labai nuoširdžiai parašo žinutę tau ir visa diena tartum prašviesėja.

Tikiuosi ir jūs pamilsite postcrossing kaip ir aš. Žiemos vakarai taps jaukesni, kai paiimsite į ranką atviruką iš Italijos ir skaitysite iš visos širdies parašytą eilutę. 
Sėkmės postcrossing'e! 
Svetainės adresas: https://www.postcrossing.com/

5 Komentarai

 1. Nežinau ar šis straipsnis buvo naudingas ir reikalingas, nes kažkada apie postcrosinga jau buvo rašyta šiame bloge, jei gerai pamenu, tą straipsnį galėjome matyti ir žurnale "Justė". Na, bet galbūt merginoms, kurios nesenai atrado TD tai bus naudinga. Beje ne atvirutės, o atvirlaiškiai. Skirtumas didelis tas nepainiok😄

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, taip, apie postcrossing jau buvo rašoma.
  Anyway, esu užsireigistravusi jame ir jau esu gavusi >30 atvirlaiškių. Išties mielas ir geras užsiėmimas, atvirlaiškiai man sukelia šypsena ir puošia mano kambarį. Tikrai tikrai siūlau įsitraukti į šią veiklą!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jau buvo TD straipsnis šia tema ir daug išsamesni :) Pati naudojau postcrossing, bet nusivyliau, kai išsiuntusi tris atvirukus negavau nei vieno atgal..

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis pasirodė trumpas ir ne itin informatyvus, pildyčiau jį idėjomis, įdomesnėmis nuotraukomis, komentarais. Dar patarčiau vengti tokių kontrastingų šriftų atspalvių - ne itin žiūrisi šalia pastelinių fotografijų.

  AtsakytiPanaikinti