TD REKOMENDUOJA: Knygos, kurias turi perskaityti dar šią žiemą (I dalis)


Atėjo žiema, ilgi vakarai, karšta arbata, minkštas pledas ir puiki knyga! Ko daugiau gali reikėti? Na, gali iškilti problemų tiems, kurie, pavyzdžiui, nemėgsta arbatos, ar neturi pledo, bet tai lengvai išsprendžiamos problemos. Sunkumai prasideda tiems, kurie nežino, ką skaityti ar kokią knygą išsirinkti. Esu pasiruošusi jums padėti ir štai knygų sąrašas, kurias visas esu skaičiusi ir rekomenduoju perskaityti jums. Tikrai nenusivilsite!

1. Maggie Stiefvater „Virpėjimas“

šaltis.

Susijęs vaizdasGreisė daug metų seka miške už jos namo gyvenančius vilkus. Vienas geltonakis vilkas - jos vilkas - seka ją pačią. Jis atrodo pažįstamas, bet ji nežino kodėl.

 karštis.

Semas gyvena du gyvenimus. Būdamas vilku, jis tylomis lydi mylimą merginą. Ir nors trumpą laiką kiekvienais metais būna žmogus, niekada nedrįsta jos užkalbinti... iki šiol.

 virpėjimas.

Greisei ir Semui meilė visada laikėsi atstu. Bet jai tarus žodį pasipriešinti neįmanoma. Semui tenka kovoti, kad liktų žmogumi, o Greisei - kad išlaikytų jį prie savęs, net jei reikės akis į akį susidurti su sužalota praeitimi, trapia dabartimi ir neįmanoma ateitimi.


Semas – vilkolakis, Greisė – paprasta paauglė. Viena diena prie Greisės namų durų atsiduria Semas, nuogas, pašautas ir dar vilkolakis. Nuo to laiko užsimezga jų draugystė, bet Semas turi savo gaują, turi pasirūpinti kitais ir išgyvena skausmą po artimo draugo mirties. Artinasi žiema, o kartu ir laikas, kai Semui ir Greisei reikės išsiskirti. Istorija apie meilę, draugystę ir ryšį su gamta. Tai „Virpėjimas“.

Jei norite kažko nepaprasto, įtraukiančio ir nepamirštamo - ši knyga kaip tik jums. „Virpėjimą“ skaičiau prieš 2 metus, bet iki šiol negaliu pamiršti. Tai tokia knyga, kurios lengvai iš gyvenimo neištrinsi. Labiausiai knygoje man patiko logiškumas, autorė mane įtikino, kad vilkolakiai tikrai gali egzistuoti. Meilės linija dar nepaprastesnė, romantikėms tai turbūt pats geriausias kūrinys, vaikinas dainuojantis, grojantis gitara, gražus, protingas, rūpestingas, ko gi dar norėt? Na, o jei tokia romantika ne prie širdies, yra ir 2- oji meilės linija, kuri asmeniškai man labiau patiko, galbūt dėl to, kad nesu didelė romantikė. Nuoširdžiai galiu pasakyti, kad tai - geriausia knyga, kurią esu skaičiusi apie vilkolakius, o tokių knygų esu skaičiusi nemažai, todėl tikrai iš visos širdies rekomenduoju paskaityti.

fantastika+romantika+vilkolakiai=Virpėjimas


2. Kiera Cass „Atranka“

35 merginos, viena karūna ir konkursas, pakeisiantis jų gyvenimą
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „atranka“Kai pašto dėžutėje radome laišką, mano mama patyrė ekstazę. Ji nutarė, kad visos mūsų bėdos išsisprendė, dingo amžiams. Didžiausia kliūtis jos puikiame plane buvau aš. Nelaikiau savęs itin nepaklusnia dukra, bet dabar užsispyriau.
Aš nenorėjau tapti karališkosios šeimos nare.
Aš nenorėjau priklausyti pirmai kastai.
Nenorėjau nė mėginti.

Amerika laiminga, svajoja apie gyvenimą su Aspenu, bet viską sumaišo laiškas, kviečiantis merginoms bandyti užkariauti princo Maksono širdį. Amerika nenori net bandyti dalyvauti, bet sudalyvauja ir nuo tada viskas pasikeičia. Amerika palieka Aspeną, išvyksta į rūmus, o ten tampa princo Maksono dėmesio centru. Amerika turės daug iškentėti, kovoti dėl vietos „Atrankoje“ ir galiausiai išsirinkti savo mylimąjį.

Viena gražiausių meilės istorijų, kuri privertė mane ir verkti, ir džiaugtis, ir juoktis ir šiaip sukėlė labai daug emocijų. Knygoje pateikiama ne tik meilės istorija, šią knygą taip pat būtų galima priskirti ir distopijos žanrui (distopija – tai ateities pasaulis, kurį valdo tam tikra valdžia), nes visuomenė yra suskirstyta į 7 kastas, kurios turi savo pareigas ir profesijas. Knyga parašyta tokiu stiliumi ir yra tokia įdomi, kad net nepastebi kaip verti puslapį po puslapio ir žiūrėk -knygą jau perskaitei. Asmeniškai aš šią knygą perskaičiau per dieną ir kitą dieną jau griebiau antrąją dalį. Manau, kad ši istorija tikrai nepaliks abejingų ir žiūrėkit jau rekomenduosite ją savo draugams.

romantika+distopija+karalystė=Atranka


3. Susan Ee „Angelų įsiveržimas“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „angelu isiverzimas“Jau šešios savaitės kaip angelai nusileido į Žemę ir sunaikino šiuolaikinį pasaulį. Išliko tik nedidelė žmonių grupelė. Dieną siaučia gatvių gaujos, o naktį kausto baimė ir prietarai. Angelams pagrobus bejėgę mergaitę, jos septyniolikametė sesuo Penryn pasiryžta viskam. Net sandėriui su priešu. Rafas – karys, kurį po ištisą amžinybę trukusių nesuskaičiuojamų kovų iš beviltiškos padėties išgelbsti alkana paauglė mergaitė. Keliaudami po tamsią ir suniokotą šalį, sunkiomis akimirkomis jie gali atsiremti tik vienas į kitą ir abu rizikuoja viskuo, kas brangiausia, kad išliktų gyvi

Apokaliptinis pasaulis, angelai užkariavo žemę, sunaikino žmogiškumą, sunaikino tai, ką žmonija kūrė eilę metų. Daugybė žmonių mirė, o tie, kas išgyveno, kiekvieną dieną turi kovoti, nes rytojaus gali ir neišvysti. Penryt norėjo tik išsaugoti savo šeima, deja, jos sesę pagrobia vienas iš angelų. Penryn padarys viską, kad ją susigrąžintų, taip atsiranda Rafas, nors jie priešai, bet susivienija dėl savo tikslų. Ateis laikas ,kai reikės pasirinkti - draugas jis, ar priešas?

Puiki knyga tiems, kas nori kažko įdomaus, išskirtinio, nes ši istorija kaip tik tokia. Knygoje pilna nuotykių, veikėjai turi kovoti dėl savo laimės, išvengti pavojų ir rinktis ramų gyvenimą ar savo šeimą. Taip pat skaitydama šią istoriją ne kartą teko nusijuokti, nes ji yra šmaikšti ir smagi. Rafo replikos tikrai privers išspausti šypseną! Jei ieškosime meilės, tai knygoje yra tik užuominos apie tai, nes meilė tarp angelo ir „vyro dukros“ yra negalima, bet tas rūpestis, erzinimas vienas kito tikrai kažką reiškia. Na, ir žinoma daugybė fantastikos, keisti padarai, sutvėrimai, sukurti angelų naudojantis žmonių kūnais, sukrės ir išgąsdins ne vieną skaitytoją, jei norite, tai patirti kviečiu skaityti „Angelų įsiveržimą“.

distopija+fantastika+angelai=Angelų įsiveržimas


7 Komentarai

 1. Tas žodis turi nelabai tinka. Manau reikėtų sakyti rekomenduojame, siūlome ar pan. 😁😂 tikrai patariu visoms perskaityti Kieros Cass "Atranka" ir visas kitas dalis😄 tikrai puiki knygų serija😍😍

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šiaip nesu skaičius šių knygų, tačiau dar kaip tik šiandien pradėjau skaityti "ATRANKĄ", todėl tikrai žinau, kad kastos yra aštuonios. o šiaip straipsnis man labai patiko :). Sėkmės rašyme!;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Knygos jau gana seno leidimo, manau reikėtų siūlyti naujausias knygas, nes šias dauguma jau skaitę :) Tuomet ir būtų galima sakyti, kad turi perskaityti,o dabar.. Ir pačiame td ne kartą jos minėtos :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na, geros knygos niekada nesensta :). Agnute, ačiū už pastebėjimą, tikrai tu teisi, mano klaida.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nesu skaičiusi nė vienos iš šių knygų. Reiks perskaityt.
  Labiausiai galbūt mane sužavėjo "Angelų įsiveržimas". Vien tik pavadinimas labai "kabina":D
  Gal kiek mažiau mane patraukė pirmoji knyga, nes tai... fantastika. Apie visokius vilkolakius ir taip pilna serialų ir knygų, tad man jie jau kiek pabodę. Na bet tai tik mano nuomonė.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man sąrašas pasirodė trumpokas, skaičiau, skaičiau ir... straipsnis netikėtai baigėsi. :) O šiaip patiko, kad įterpei ir anotaciją, ir savo nuoširdžią asmeninę nuomonę, parinkai kiek kitokio žanro knygas. Tik užkliuvo tas žalias prierašas, kuriame nurodai kūrinių žanrus - pasirinktos spalvos labai trukdo skaitomumui.

  AtsakytiPanaikinti