Mokymosi patarimai, padėsiantys sutaupyti laikoJau įpusėjus mokslo metams, laiko įvairiems darbams lieka vis mažiau ir mažiau, o darbų krūva pašonėje kaupiasi vis didesnė. Atidėliojimas ir visko darymas paskubomis šioje situacijoje niekuo nepagelbės, tad lieka tik ieškoti būdų, kurie ateityje padėtų išvengti šio streso. Todėl šiame straipsnyje kviečiu susipažinti su keletą mano siūlomų patarimų, kurie galbūt tave išgelbės nuo stresinio laiko trūkumo ir naktinėjimo ligi paričių. 

1. Naudok darbo kalendorių.
Kad ir kaip tai dabar galėtų skeptiškai skambėti, tačiau šio dalyko turėjimas gali puikiai padėti susiplanuoti savo laiką bei nusistatyti prioritetus. Paieškojusi internetinėje erdvėje gali rasti daugybę darbo kalendorių pavyzdžių, kurie tave įkvėps susikurti savo. Tik atmink, kad kalendoriaus pildymosi būdą renkiesi pati, nes tik tuo atveju tai bus efektyvu ir naudinga. Šiame kalendoriuje žymėkis viską, ką reikia atlikti, padaryti ar prisiminti, pavyzdžiui, namų darbai, pirkinių sąrašas, dalykai, kuriuos turi padaryti, atsiskaitymai ir panašiai. Patikėk, šio daikto turėjimas išgelbės tave nuo įvairiausių netikėtumų, o laikui bėgant kalendoriaus pildymas taps smagia dalimi tavo kasdienybėje.

2. Išnaudok laisvą laiką
Šiuo patarimu neturiu omeny, kad visą savo savaitgalį ar susitikimus su draugais, turi iškeisti į mokymasi. Ne, išnaudok tas minutes, kurias tu tikrai gali panaudoti efektyviau nei sėdėjimas ir laiko leidimas internetinėje erdvėje. Tam puikiai gali padėti jei mokykloje turi laisvą pamoką ir gauni laukti, tad per tas keturiasdešimt penkias minutes tikrai gali padaryti bent vieno dalyko namų darbus. Pavyzdžiui, aš per laisvas pamokas visada pasidarau matematikos namų darbus ir tada viena pamoka lieka mažiau. Taip pat nebijok išnaudoti penktadienių vakarus ir kelias valandas skirk namų darbų ruošimui. Taip pat tą patį gali padaryti ir šeštadienio vakare ir tada sekmadienis bus laisvesnis bei lengvesnis.

3. Nestresuok
Kraustymasis iš proto dėl neatliktų namų darbų ir laukiamų atsiskaitymų tikrai nepagerins nei tavo pažymių, nei produktyvumo, nei pridės daugiau laisvo laiko. Kai tik pajunti, kad tave tuoj užklups streso priepuolis, tuoj pat padėk viską į šalį, užsistatyk žadintuvą bent valandikei ir leisk sau užsiimti mėgstama veikla. O dar geriau jei tokiu metu išeisi į lauką ramiai pasivaikščioti ir visiškai negalvosi apie darbus. Tik nenuolaidžiuok ir neilgink pertraukos laiko, nes tai tikrai neišeis į naudą ir rezulatai bus ne tokie geri. Poilsio reikia, tik per didelis jo kiekis kenkia. Norėdama pasiekti geriausią rezultatą, mokymosi metu nusistatyk kiek laiko mokaisi, kiek ilsiesi ir sąžiningai to laikydamasi, gausi tai, ko nori. Beje, nepamiršk gerti vandens, apie kurio naudą jau net neverta kalbėti.

4. Nuo svarbiausio iki mažiausiai svarbaus
Vienas iš labiausiai man padedančių dalykų, tai namų darbų susiskirstymas nuo svarbiausio iki ne tiek svarbaus, kur gautas blogesnis pažymys labai nepaveiks tavęs. Jei turi didelį stalą, visus namų darbus susidėliok puslankiu ir judėk savo pasirinkta kryptimi, kol ant stalo neliks nė vieno vadovėlo ar sąsiuvinio su neatliktais namų darbais. Na, o jei tavo stalas ne toks didelis, šiam būdui puikiai tiks knygų susidėjimas į krūvelę pašonėje, nuo kurios taip pat kas kart vis mažės vadovėlių skaičius. Beje, vienu metu užsiimk tik vienu dalyku, jį padaryk kuo geriausiai, iki galo ir ,,nešokinėk" nuo vieno prie kito, nes kitaip norimo rezultato nelabai turėsi, o laisvo laiko tikrai nepadaugės.

Tikiuosi, kad šie patarimai tau padės ar bent įkvėpė viską atlikti laiku. Na, o dabar komentaruose laukiu tavo pačios pasiūlymų kaip būtų galima sutaupyti laiko. 

 

4 Komentarai

 1. Atvirai pasakius, tai šitame straipsnyje visiškai nieko naujo. Gal ir gera idėja metų bėgyje priminti merginoms, jog reikia mokytis, tačiau dauguma juos žino jau atmintinai. Nekritikuočiau, jeigu būtų įdėta šiek tiek originalumo, tačiau jo čia labiausiai ir trūko.
  Temos, kurios jau yra išsemtos, yra labai slidžios, nes arba tu pasakai kažką naujo, arba nepasakai nieko.

  Bet visgi struktūriškai ir teoriškai straipsnis neblogas. Sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip ką tik parašiusi bandomąjį egzaminą galiu duoti svarbiausią ir reikšmingiausią patarimą - nepamirškit pailsėti. Nes nuovargis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, dėl kurių prisidarysit tik papildomų rūpesčių :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Viktorija, man tapo straipsniai vis atrodo per trumpi. Patinka tavo rašymo stilius, norisi skaityti daugiau :) Įraše paminėti patarimai gan žinomi, bet tik pradėsiančioms tuo domėtis praversti turėtų. Gal kiek pritrūko vaizdinės informacijos.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis puikus, bet patarimų man nereikia, nes mokausi puikiai.

  AtsakytiPanaikinti