Virtualūs draugai - geras pasirinkimas?


Virtuali erdvė šiais laikais yra tokia beribė, jog draugą iš Šri Lankos susirasti yra kur kas lengviau, nei nukeliauti į vietinę parduotuvę nusipirkti spragėsių. Žinoma, net jeigu tavo draugai  yra ir iš kito Lietuvos galo, yra sunku su jais pasimatysi ir niekada negali žinoti ar jūsų ryžtas bendrauti bus ilgalaikis ar ne. Tad ar verta šalia savęs turėti draugus, su kuriais negali pasimatyti labai dažnai ir kokie yra pliusai bei minusais juos turint? Šiame straipsnyje bandysiu tai apžvelgti.

Virtualūs draugai mūsų gyvenimuose dažnai atsiranda labai netikėtinai. Daugelis yra patyrę, jog pačios geriausios draugystės gimsta neįtikėtinai atsitiktinai ir netikėtai. Su dažnu iš jų susipažįstame facebook'e, žaidimuose, snapchat'e ar instagram'e. Tačiau esmė yra ne ta, kur sutikai savo draugą, o ta, koks tas draugas tau pasirodė iš pirmo žvilgsnio. Vienas svarbiausių požymių, jog draugas tinkamas yra tas, kad jis traukia tave bendrauti ir turėti apie ką šnekėti. Dažniausiai, jeigu netrūksta žodžių rašant ar kalbant, draugystė gali būti neįtikėtinai sėkminga ir graži. Todėl virtualią draugystę pirmiausiai reikėtų išbandyti kalbant. Tada gali imti svarstyti apie tai, jog vieną dieną jums būtinai reikėtų susitikti.

Virtualūs draugai turi savų pliusų ir minusų. Pradėkim nuo gerosios pusės. Šie žmonės kartais stave supranta net geriau nei tie, kurie visada būna šalia tavęs. Jie nėra tokie nuobodūs, turi ką papasakoti ir galbūt jų gyvenimo būdas yra labai įdomus, tad tik ir lauki, kada pagaliau išvysi tą žmogų. Svajingai gali svajoti apie pirmą jūsų susitikimą ir apie visas tas linksmybes, kurias kartu galite patirti. Kartais tokie draugai tampa lyg tavo dienoraštis. Į jį „įrašai“ viską, ką nori papasakoti, pasiguosti ir panašiai. Nėra nieko nuostabesnio nei žinojimas, kad tas žmogus pilnai tave palaiko ir supranta. Tu gali papasakoti jam viską, kas guli ant tavo širdies nebijodama, jog būsi išduota, palikta ar jog tas žmogus tave įskaudins. Tačiau pirmiausiai visada reikia tikrai įsitikinti ar tas žmogus tikrai yra 100% patikimas bei sąžiningas su tavimi.

Kad ir kokia graži draugystė bebūtų, ji, žinoma, turi ir savų minusų. Pirmas ir labai aiškus minusas yra atstumas. Jo reikšmė yra tikrai didelė draugystėje, nes tik jis parodo, kokia draugystė yra tikra, o kuriai nėra lemta žydėti toliau. Įsivaizduokite kalną, kurio viršuje yra jūsų draugas, o jūs kiurksote kalno apačioje. Taip maždaug galite įsivaizduoti santykius per atstumą. Yra sunku, kai žinai, kad draugo bent jau šiuo metu pasiekti negali, bet kai jau žengi link kalno viršūnės, jauti beprotišką džiaugsmą.
Kitas minusas yra tas, jog net ir kaip gražiai dėstytųsi santykiai nėra garantijos, kad draugas visada bus šalia. Pagalvojus iš vienos pusės, tai yra beprotiškai nesąžininga, nes kaip draugas gali jus palikti, kai taip atvirai bendravo? Bet jis gali. Realybėje, kur jis galbūt turi kitų draugų, gali atsirasti ir kitų ryšių, todėl draugystė yra po truputį pamirštama ir tai yra natūralu. Žmonės nėra sutverti prisirišti visam prie to, ko jie negali liesti ar turėti. Šiam teiginiui pagrįsti įsivaizduokite telefoną internetiniame Omnitel salone, kurio labai norite. Jis turi puikią kamerą, formą, dydį... Kurį laiką jūs svajojate ir grožitės juo, tačiau po kurio laiko jums tai pabosta, nes pamatote, kad negalite jo nusipirkti.

Argumentų už ir prieš galime rasti tikrai daug. Visgi sutiktumėte, jeigu laikytumėmės teigiamos pusės apie virtualius draugus (nuomonę išreikšite komentaruose)? Šie gyvenimą gali pakeisti visiškai, jeigu yra TIKRI draugai ir būtent tokie draugai, kurių ieškojai savo gyvenime. Tačiau širdį gali suskausti ir tada, kai jų nebeliks. Todėl galbūt virtualių draugų klausimu reikia rasti tą aukso viduriuką, ties kuriuo reikia ir apsistoti.
Vieningos išvados turbūt neprieisime niekada. Virtuali erdvė yra labai skirtinga, todėl tai, kad žinutėse atrodo kaip auksas, realybėje gali virsti variu. Ir ne paslaptis, jog dauguma bandydami išsiaiškinti kokie tie žmonės yra kalbėdama ir ima kalbėti virtualiai. Tai minimalus džiaugsmas, kai negali tiesiogiai matyti žmogaus, tačiau pokalbiai priešingai nei žinutės nuramina širdį ir suartina su kitu žmogumi, nes jūs susigalvojate tik jums pažįstamus juokelius ir papasakojate kur kas daugiau.

Išskirsčiau dar vieną dalyką - pirmas susitikimas. Čia kai kažkada buvo pasakyta, kad oro uostai matė daugiau tikros meilės ir nuoširdumo nei santuokos rūmai, o ligoninė girdėjo daugiau tikrų maldų nei bažnyčia. Ir šiuose žodžiuose yra labai daug tiesos. Pirmas susitikimas yra labiausiai neįtikėtinai jaudinantis ir neišdildomas nuotykis, kuris nutinka tikrai nedažnai gyvenime. Kad suprastumėte pirmo susitikimo vertę, pažiūrėkite šį video. Šie du jaunuoliai puikiai įrodė, kad atstumas nėra problema, jeigu draugystė yra to verta.


Virtualių draugų susirandame savo gyvenime visi. Vieni iš jų išlieka ilgai, kiti trumpai. Tik laikas parodo, kokie bus ilgalaikiai santykiai su tais žmonėmis, tad reikia apsišarvuoti kantrybe ir supratingumu. Šalia savęs turėti tokį žmogų yra visada tikrai verta, jeigu tas žmogus tau pasirodo tinkamas atsiverti ir bendrauti. 
Komentaruose pasidalink, ką tu manai apie virtualius draugus!

5 Komentarai

 1. Na taip, virtualūs draugai - tai tas klausimas, apie kurį daug galima diskutuoti.
  Pati turiu nedaug, tačiau keletą tikrai gerų draugų. Na taip, norėtųsi gyvai pabendrauti, bet kai mus skiria vandenynai ir 1000km...
  Manau, toks bendravimas tikrai nėra blogai, jei, žinoma, viskas daroma proto ribose.
  Svetainė, kur galima rasti draugų iš tolimųjų kraštų: penpalworld.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pati turiu geriausią draugę internetinę. Bendraujame 2 metus. Ir kad ir kaip keista, viena kitai draudžiame bendrauti su kitais, tam, jog išliktumėme viena kitai vienintelės. Tai gal ir nėra gerai, kai nebebendrauji su žmonėmis tiek kiek anksčiau, bet dėl mylimo žmogaus padaryti galima viską. Mes esame laimingos, kad ir kokių kliūčių pasitaikytų mūsų kelyje. Tiesiog, virtualūs draugai- nuostabu!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Yra tokių žmonių, kurie apie mano gyvenimą žino daugiau nei tie, su kuriais realiai bendrauju. Tikiu, kad ir kažkada pavyks su tais žmonėmis susitikti. Įdomus faktas tas, kad būtent TD dėka tie žmonės mano gyvenime ir atsirado.

  P.S. Skirmante, matau didelę pažangą rašyme. Nustebinai :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis patiko! Pati turiu keletą virtualių draugų ir, bent jau man, šios draugystės suteikia tikrai daug, nematau nieko blogo ir esu tik už.

  AtsakytiPanaikinti