10 Lietuvos vietų, kurias turi aplankyti per šiuos metus


Dauguma keliauja į tolimus kraštus pamatyti kažką gražaus, neregėto. Bet ar kada pagalvojai, jog ten, kur gyveni, gali pamatyti išties nuostabių vaizdų? Tik reikia noro, laiko ir žinoti ką nori pamatyti. Ir jei esi vienas iš tų žmonių, kuris nori smagiai praleisti laiką Lietuvoje tik nežinai kur, pataikei būtent čia! Nes TD paruošė tau 10 pasiūlymų kur turi apsilankyti Lietuvoje.

Susijęs vaizdas
1. RUSNĖS SALA

Tai didžiausia sala esanti Lietuvoje, Šilutės rajone. Į ją nuvykus galima rasti jaukų kampelį, kvepiantį atostogomis. Ten taip pat netrūksta vasarinių festivalių ar kitokių pramogų. Pvz. pasivažinėti dviračių taku ir garlaiviu nuvykti į Nidą. Pažvejoti ar išsinuomoti laivą ir smagiai paplaukioti.
                                                                                                           
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nida lankytinos vietos“2. NIDA

Ši vieta lankoma ne vien lietuvių, bet ir turistų iš kitų šalių. Nidoje esu buvusi ne vieną kartą ir man ten labai patinka. Norisi grįžti ir vėl pamatyti garsųjį Švyturį ar Saulės laikrodį, smėlio kopas. Pasivaikščioti takeliu prie Kuršių marių ir apžiūrėti namus, kurie yra rausvi ir pasižymi mėlynomis, baltomis detalėmis.

3. MOLĖTŲ ASTRONOMIJOS OBSERVATORIJA

Šioje observatorijoje rengiamos ekskursijos, kurių metu turite galimybę susipažinti su teleskopais, pasaulio astronomijos naujienomis, įvairiomis dangaus kūnų nuotraukomis.

4. TRAKŲ PILIS
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „trakai“ Pilis įsikūrusi Galvės ežero saloje, į ją nutiestas pėsčiųjų takas. Ši turistų lankoma pilis buvo pastatyta XIV a. Pilyje vyksta edukacinės programos, šventės, rengiamos ekskursijos. Legenda byloja, kad pilis buvo pastatyta dėl kunigaikščio Kęstučio žmonos Birutės. Ji gyveno Palangoje, kur šalia buvo daug vandens, o Trakuose jai jo pritrūko. Norėdamas žmonai įtikti, kunigaikštis pastatė šią pilį viduryje ežero.
                                                   
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „anykščių laju takas“5. ANYKŠČIŲ LAJŲ TAKAS

Šio tako ilgis - 300 metrai, jis baigiasi 34 metrų aukščio apžvalgos bokštu. Takas džiugina nuostabiais vaizdais nuo 2015 metų vasaros. Vaikščiojant taku, galima pamatyti Šv. Mato bažnyčią, Šventosios upę, Anykščių šilelį.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „plateliai“6. PLATELIAI

Tai - vienas iš garsiausių Žemaitijos miestelių. Aplankyti išties yra ką - Platelių dvarą, kraštovaizdžio draustinį, jachtų klubą, pažintinį Šeirės taką, kraštotyros muziejų, bei žymųjį Platelių ežerą. Tai tikriausiai mano mėgstamiausias ežeras, ten labai gražu. Ežere įsikūrusios nedidelės kelios salos, jas galima aplankyti išsinuomojus vandens dviratį ar valtį.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „DRUSKININKAI“
7. DRUSKININKAI   

Druskininkai džiugina ne tik gražia gamta, bet ir puikiomis atostogų vietomis. Vandens pramogų parkas, didžiulė slidinėjimo arena, viešbučiai, įvairūs SPA, sanatorijos, architektūros paminklai, įrengti specialūs takai dviratininkams bei pėstiesiems džiugins jus atostogų metu.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Kėdainiai“
8. KĖDAINIAI

Jei atvykote į Kėdainius, būtinai turite aplankyti Mikalojaus Daukšos ąžuolą - sakoma, kad jis pats tą ąžuolą pasodino. Taip pat Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų, pasivaikščioti nuostabia miesto rotuše. Vasarą Kėdainiuose švenčiamos „Agurkų šventės“.
 
 9. TELŠIAI

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „telšiai“
Telšiai - Žemaitijos sostinė. Miestas gali pasigirti didžiuliu Masčio ežeru, o aplink jį yra vedantis ilgas pėsčiųjų takas. Taip pat šio miesto lankytojus gali nustebinti vakare veikiantis muzikinis fontanas. Jei atvykai į šį miestą, būtinai turi aplankyti išlikusį gražų centrą ir didžiausią simbolį - mešką. Sakoma, kad patrynus šios meškos nosį, išsipildo svajonės.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „palanga“10. PALANGA     

Tikriausiai daug kas išgirdę žodį „Palanga“, iš karto pagalvoja apie turistų vis nepaliekamą Basanavičiaus gatvę, ošiančią jūrą ar paplūdimį, nusėtu smėliu. Tačiau tai - tikrai ne vienintelė nuostabi vieta, esanti Palangoje. Ten taip pat galime pasidžiaugti botanikos parku, Gintaro muziejumi ar užkopti į Birutės kalną ir pasigrožėti vaizdu į Baltijos jūrą.                             


O kur norėtum nuvykti tu? 


3 Komentarai

 1. O aš šiais metais noriu aplankyti naktinį Vilnių ir jo požemius (bet nei vienas šeimos narys nenori su manimi kartu), tai pat Rusnės salą ir Varšuvą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Buvo labai smagu skaityti kai rodos aprašyta apie mano kraštą - karščiu alsuojanti Palanga, Plateliai ir nuostabus jų ežeras, Nida į kurią visada malonu grįžti ir beabėjo Rusnė, kuri man primena tokį senovinį, nepaprastą miestelį. Jau senai labai noriu aplankyti Molėtų observatoriją ir didingąją Trakų pilį. Labai ačiū už straipsnį, kuriame leidai prisiminti kiek visko gero ir įdomaus turime😍
  P.S. būtų visai įdomu paskaityti apie Lietuvos miestus, kuriuos būtina aplankyti ne dėl esančių įspūdingų muziejų, o dėl kokių nors įdomių ir negirdėtų pramogų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labas, labai įdomus pasirinkimas. Mano top 10 būtų: Telšiai, Rusnė, Puntukas, Plateliai, Molėtų observatorija, Siaurukas Anykščiuose, Metelių reg.parkas, Zarasai, Rokiškis ir Nida. Šią vasarą iškeliauju su šeima į Italiją, jei ką dominą maršrutas čia: https://www.gruda.lt/keliones-autobusu/siaures-italijos-perliukai-ir-poilsis-prie-adrijos-juros

  AtsakytiPanaikinti