7 patarimai, kurie pavers pirmą dieną mokykloje ne tokia baisia

Sekmadienis - tai tokia diena, kada turi padaryti viską: pailsėti, paruošti pamokas, nusiprausti ir pasiruošti ateinančiai savaitei. Tačiau šį kartą viskas dar sunkiau - į mokyklą grįšime po ilgų ir šaunių atostogų. Jei ir tau kyla klausimas, kaip "neskausmingai" sugrįžti į mokyklinį ritmą ir paversti pirmąją dieną po atostogų ne tokia baisia, skaityk toliau! Šiandienos straipsnyje rasi keletą patarimų, kaip tai padaryti.


Būk pavyzdinga mokine nuo pirmos dienos
Įsitikink, kad paruošei visas tau per atostogas skirtas užduotis. Per porą šventinių savaičių viskas galėjo lengvai pasimiršti, tad dar kartą patikrink ir įsitikink, kad esi pilnai pasiruošusi naujai savaitei - niekas nenori pirmadienio pradėti su mokytojos pastabomis, pretenzijomis ir negatyviais prierašais ar pažymiais dienyne.

Pasiruošk aprangą iš vakaro
Jei mokykloje uniformų nenešiojate, aprangos paruošimas iš vakaro sutaupys tau begalę laiko ryte ir šitaip išvengsi galvos skausmo bei rytinio šurmulio. Net jei ir nešiojate uniformas, tvarkingai ją pasikabink ir pasiruošk kitus būtinus dalykus - kojines, palaidines, aksesuarus (auskarus, laikrodį, žiedus, apyrankes...).

Susidėk kuprinę
Taip išvengsi nepageidaujamų situacijų ryte ir dienos eigoje - įsitikink, kad turi visas reikalingas knygas, rašymo priemones, pinigų, ausinukus (jei naudoji), raktus ir kitus tau svarbius atributus.

Pagulėk atpalaiduojančioje vonioje
Šilta ir atpalaiduojanti vonia prieš miegą padės tau pasikrauti jėgų ir energijos, kurios tau tikrai prireiks ateinančiai savaitei. Pasinaudok vonios bombomis, o jei jų neturi, prisileisk putų vonią. Štai trumpas vonios putų DIY: sumaišyk skystą muilą arba vaikišką šampūną su šaukšteliu medaus (drėkina odą), šaukšteliu migdolų/kokosų aliejaus (naudinga sausai odai) ir... vienu kiaušinio baltymu, kuris padeda susidaryti ilgiau išliekantiems burbulams ir putoms. Taip pat gali įlašinti keletą lašų tavo mėgstamo kvapo eterinio aliejaus. Viskas, štai ir tavo putų vonia. Po jos palepink savo veidą mėgstamiausia kauke ir nušveisk lūpas šveitikliu, kurį lengvai gali pasigaminti pati - prireiks tik kokosų aliejaus, rudo cukraus ir medaus.

Išeik prasiblaškyti
Nesėdėk visą dieną namie - išeik papramogauti su šeima/draugais, pavedžiok šunį ar bent jau pasivaikščiok gražioje gamtoje. Leisk smegenims ir sielai įkvėpti gryno oro.

Pasigamink pusryčius iš vakaro
Vėlgi, sutaupys tau daugybę laiko ryte. Jei ryte norėsi blynų, pasigamink tešlą ir sandariai uždaryk iš vakaro; jei valgysi sumuštinius - susitepk anksčiau. Taip ryte beliks tik juos suvalgyti, nebereikės galvoti ir gaminti.


Nueik miegoti anksčiau
Nusprendusi atsigulti anksčiau (taip, turime omeny atsigulti, o ne atsigulti ir pasitikrinti telefoną tik penkioms minutėms, kurios taps valanda ir daugiau), pasidarysi sau milžinišką paslaugą - ryte jausiesi žvali, laiminga ir pailsėjusi. Tau reikia mažiausiai 8 valandų miego, tad jei keliesi septintą, lovoje turi būti ne vėliau nei vienuoliktą. Puikiai suprantama, kaip sunku eiti miegoti anksti, kai buvai įpratusi per atostogas naktinėti, tačiau ryte tavo kūnas, protas ir nuotaikos tau padėkos.


Tikimės, kad šie patarimai tau padės rytoj jaustis geriau, nei tikėjaisi! Kaip manai, kaip tau seksis sugrįžti į mokyklinį ritmą?


6 Komentarai

 1. Ačiū labai už patarimus. Tikrai pasinaudosiu jais. Bet kaip sunku pagalvojus yra, kad jau rytoj pirmadienis ir į mokyklą reikės, o čia kai paskutinės normalios atostogos buvo.. :D . Bet straipsnis yra trumpas, informatyvus ir aiškus. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis tikrai geras, patarimai taip pat pravers!

  AtsakytiPanaikinti
 3. visi patarimai verti dėmesio, nes visuomet taip darau. sėkmės ryt visoms, mes galim! :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš tai neįsivaizduoju kaip įmanoma kuprine susikrauti iš ryto... manau viską pamirščiau. Rūbus visad apmastau iš vakaro, pusryčius daro mama, prasiblaškyti gal ir pavyko, dabar belieka pasimėgauti dušu (nes vonios neturiu) ir miegoti nueiti anksčiau😄😄 manau patarimai tikrai vertingi!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pasiruošti pamokai niekaip nepavyks, nes aš labai protinga ir tikrai neužmiršau, kad pirmadienį atsiskaitom ištrauką iš „Rudens gėrybės“. :')
  Gal turit kas patarimų kaip išmokt vos skaityti įmanomą eilėraštį per maždaug pora valandų ar naktį? :')

  AtsakytiPanaikinti
 6. labai naudingi patarimai, ačiū :) aš visada viską atidėlioju paskutinei minutei, tačiau šiandien pagaliauu prisiruošiau viską padaryti laiku :D

  AtsakytiPanaikinti