Kaip taupyti?

Išsaugoti pinigus, juos išleisti, o po to nesigailėti - sudėtinga. Ir turbūt ne paslaptis, jog pasiryžtame taupyti kelionei, koncertui ar kokiai rankinei, kuri sužavi, tačiau atsitinka taip, jog išleidžiame pinigus ne tam kam juos taupėme. Kad kitą kartą taip nenutiktų, paruošiau straipsnį kaip išvengti tokių nemalonumų.

Pirmas žingsnis, ką turi padaryti - konkrečiai žinoti, kam taupai ir, kad tai vyks ne "kažkada", o po tam tikro laiko. Gali net susigalvoti datą, kada juos išleisi, jei manai, kad sugebėsi tai atlikti būtent tą dieną.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „money box“Antras žingsnis tikriausiai vienas iš svarbiausių. Turi susirasti taupyklę ar dėžutę, kurios negalėtum atidaryti kilus pagundai. Dangtelis turėtų būtų sandarus, kad norint atidaryti, reikėtų taupyklę sudaužyti.

Trečias žingsnis nesunkiai įgyvendinamas. Atsikratyk rutinos nusipirkti skanios kavos su karamele iš kavinukių kiekvieną rytą. Juk puikiai gali pradėti dieną kavą ar arbatą gerdama namie, tiesa?

Ketvirtas žingsnis. Prieš perkant pagalvok, ar tau to daikto tikrai reikia. Kas pasikeis, jei jo neturėsi savo spintelėje ar lentynoje? Spėju, kad nors vieną kartą teks parduotuvėje apsisukti ir padėti jį ten, iš kur paėmei.

Penktas žingsnis prieš einant į parduotuvę, pasidaryk sąrašą dalykų, kuriuos pirksi. Įėjusi į parduotuvę neapsigauk tos dienos "pasiūlymais" ir pirk tai, ką prieš tai planavai. Taip išleisi kur kas mažiau nei galvodama, ką įsigyti parduotuvėje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „save money“Šeštas žingsnis. Kiekvieno pirkinio čekį klijuok ant lapo ir mėnesio gale suskaičiuok visų čekių sumą ir sužinosi, kiek išleidai tą mėnesį.

Septintas žingsnis. Iš lapo su čekiais išbrauk tuos dalykus, kurių tikrai galėjai nepirkti. Tų pirkinių suma tave nustebins ir pamatysi, kokią sumą galėjai dėti į savo taupyklę. O jei nebus ko išbraukti - sveikintina, eini puikiu keliu.

Aštuntas žingsnis. Taip pat gali pabandyti išsikelti sau trisdešimties dienų iššūkį. Kurio metu kiekvieną dieną išleisi pasirinktą pinigų sumą ir negalėsi išleisti daugiau. O kas liks, galėsi įdėti į taupyklę. Tai bus ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Devintas žingsnis. Jei kartais nutiktų taip, kad paimtum taupomus pinigus, netrukus juos būtinai grąžink atgal.

Dešimtas žingsnis. Kad motyvacija nedingtų, gali tos svajonės paveiksliuką pasikabinti kur nors kambaryje ant sienos, ar užsidėti ant telefono ekrano. Vos pažiūrėjus į tą paveiksliuką su svajone, norėsi ją pasiekti kuo greičiau.

Tikiuosi, kad tau šie žingsniai pravers ir pinigus sutaupysi greičiau. Sėkmės!

                                                         


2 Komentarai

  1. Nežinau čia man vienai ar visiems tokie taupymo būdai visai nepadeda?.. Straipsnis bent jau man nebuvo naudingas, nes nieko naujo nesužinojau :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Man labai patiko ne tiek straipsnis, kiek tavo rašymo stilius. Buvo nenuobodu ir įdomu

    AtsakytiPanaikinti