Daina Opolskaitė "Ir vienąkart, Riči"

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ir vienąkart riči knygos apžvalga“
Šiais ilgais žiemos vakarais, kai už lango spaudžia šaltukas, norisi tiesiog įsisukti į šiltą pledą ir gerti karštą arbatą ar kakavą, tačiau prie viso to kažko trūksta, ar ne? Bet ko gi? Gal būt knygos?
Būtent. Kad vakaras būtų daug jaukesnis ir mielesnis, gera pasinerti į knygą ir išgyventi tą istoriją apie kurią ji pasakoja. Juk kas gali būti geriau už knygą, karštą arbatą, degančią žvakę, jaukius drabužius ir pledą? Mano nuomone, žiemos vakarą nieko geriau nėra.
Taigi, šiandien su jumis pasidalinsiu savo nuomone apie knygą "Ir vienąkart Riči", kurią neseniai perskaičiau ir galbūt bent kelis iš jūsų sudominsiu ir kitą dieną bėgsite jos ieškoti į knygynus ar bibliotekas.

Apie knygos autorę

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „daina opolskaite“

Daina Opolskaitė 2002 metais baigė studijas Vilniaus pedagoginiame universitete net nenutuokdama, ar ji jomis kada nors gyvenime pasinaudos. Būdama vidutinio amžiaus (kaip teigė jos dukra) rašytoją pagaliau apėmė įkvėpimas ir ji pradėjo rašyti. "Ir vienąkart Riči" - tai antroji Dainos Opolskaitės knyga, kuri laimėjo pirmąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą.

Siužetas

Balys Belekas yra nelaimingas penkiolikametis paauglys. Jis turi tik vieną vienintelį draugą Paulių, kuris taip pat laikui bėgant paaiškėja, jog nėra toks geras draugas. Balys neturi su kuo pasikalbėti, daro dalykus, kuriuos tėvai nori, nors jis pats visiškai tam noro neturi. Labiausiai jis kompleksuoja dėl savo plaukų, vardo ir pavardės. Jam nieko nėra baisiau už vardą Balys ir pavardę Belekas. Taip pat jis eidamas į mokyklą visada sulaukia replikos "Žiūrėk, ryžas eina". Jis nekentė savo plaukų, nes jo bendraklasiai visi buvo tamsiaplaukiai arba šviesiaplaukiai, o jis vienintelis toks - ugninių plaukų berniukas. Baliui atrodo, jog jo gyvenimas yra visiškai nereikšmingas dalykas, kol vieną dieną į jo mokyklą nepradeda eiti kitas vaikinas - Ričis. Ričis apverčia Balio gyvenimą aukštyn kojomis.
Ričis yra visiška Balio priešingybė. Merginos dėl jo eina iš proto, jis yra išvaizdus, protingas, drąsus ir sportiškas. Vaikinas važinėja į mokyklą motoroleriu taip dar labiau atkreipdamas kitų dėmesį.
Balio ir Ričio pažintis nėra viena iš pačių geriausių, ji ne tokia, kaip turėtų prasidėti tikra draugystė, tačiau nepaisant to, Balys ir Ričis tampa neišskiriamais draugais ir jų istorija čia dar tikrai nepasibaigia.

Mano nuomonė

Iš šios knygos nesitikėjau kažko įspūdingo ar neįprasto. Atrodė kaip paprastas dar vienas paaugliškas skaitalas. Prieš savaitę pasiėmiau šią knygą iš savo mokyklos bibliotekos, nes nauja knyga, konkurso nominantė, norėjosi perskaityti ir sužinoti, apie ką gi ji. Ir ji visiškai pranoko mano lūkesčius. Taip, knygoje rašoma apie visas tas pačias paaugliškas problemas, tačiau vis tiek. Joje buvo kažkas, kas sukaustė žvilgsnį ir nesinorėjo jo atplėšti nuo knygos.
Balio istorija, pažintis su Ričiu, jų abiejų nuotykiai tiesiog privertė "suryti" knygą per kelias valandas.
Visa ta pažintis, kai Ričis su Baliu susipažino uždavė klausimą "Ar šioje knygoje jie taps mirtinais priešais?" Knygos pradžioje man Ričis kaip vaikinas visiškai nepatiko, nes jis pasirodė atgrasus, peštukas, įžūlus ir šiek tiek pasipūtęs. Tačiau puslapis po puslapio viskas keitėsi ir keitėsi, savo nuomonę keičiau su kiekvienu knygos puslapiu. Tai knygai prideda žavesio, jog ji yra nenuspėjama, kaip kitos paauglių knygos.
Ką galu pasakyti apie pabaigą? Ogi tai, jog ji buvo visai ne tokia, kokia tikėjausi. Ir vėl smūgis mano spėliojimams. Pabaiga man bent jau, pasirodė gana liūdna. Kai perskaičiau, dar dėliojau savo mintis apie šią knygą. Ji ne tokia, kad perskaitai ir viskas, pabaiga laiminga viskas taip, kaip tu ir norėjai. Taip nėra. Ir tai dar vienas knygos pliusas, nes ji nėra eilinė. Šioje knygoje pliusų yra tikrai daug daugiau negu minusų. Ir man ji tikrai labai labai patiko
Ją siūlyčiau perskaityti nuo 13-17 metų paaugliams.
Mano vertinimas 10/10

Patikusios citatos


"Bet Ričio veidas rimtas, rimtesnis nei bet kada.
- Kartais jaučiu didžiulę jėgą ir ji mane stumia pasielgti ne taip, kaip reikėtų, kaip dera… Tai kažkas, kažkas labai nuostabaus ir kartu baisaus… Supranti, lyg stovėtum ant aukščiausios viršukalnės ir norėtum stačia galva šokti žemyn… Ir tegul bus, kas būna. Tegul bus, kas būna!"

"- Žmonės, sūnau, labai nevienodi. Jie Tave gali nugramzdinti į patį klampiausią dugną, kur nėra šviesos. Bet taip pat žmonės gali iškelti saulę, ligi pat dausų ir dar aukščiau. Žinok tai."


"Mirtis vaikšto aplink mus ant pirštų galiukų, kicena šalimais kaip katė tykodama vienintelio neatsargaus tavo kryptelėjimo, gaudydama kiekvieną tavo silpnumo akimirką,budriai laukdama savo progos."
3 Komentarai

  1. Man tai labiau trūksta traškučių negu knygos XD

    AtsakytiPanaikinti
  2. Siūlyčiau padirbėti su išdėstymu, nes man kažkaip asmeniškai "neskaniai" skaitėsi. Taip pat, pasitikrink šriftą prie citatų, nes nevienodas. Šiaip knyga gal ir visai įdomi atrodo, bet jau nebemano amžiui :D

    AtsakytiPanaikinti
  3. Skaičiau, knyga labai patiko, buvo įdomi ir "užkabino". Tikrai verta paskaityti☺

    AtsakytiPanaikinti