Kai nesi "pakankamai"

Ar teko žiūrėti į veidrodį ir manyti, kad tai nėra tai, ko tu iš tiesų nori? Manei, kad neatitinki šiuolaikinių standartų? Visuomet manei, kad nesi tokia, kokios iš tavęs tikimasi? Ar kada susidūrei su nepasitikėjimu savimi, atšiauria ir negailestinga savikritika, neapykanta sau akis į akį? Jei šias situacijas, apmąstymus bei klausimus jau buvai surezgusi savo galvoje, tuomet turiu diagnozę - įsitikinimas, jog nesi "pakankamai".


Kas lemia tokį įsitikinimą

Tikriausiai visos žinom, kad aplinka formuoja mūsų mąstymą ir tenka pripažinti, kad ir čia ji pasidarbavo. Modeliai žurnaluose, įžymybės televizorių ekranuose, kerinčio grožio merginos instagram'o feeduose, visa tai sukuria stereotipus, standartus ir "grožio idealus" mūsų pasąmonėje, kurie mums kiekvieną dieną pamačius save veidrodyje tarsi šnabžda: "tu nesi pakankamai graži", "tu nesi pakankamai liekna", "tu nesi pakankamai sportiška", "tu nesi pakankamai"... O tuomet tu pradedi nebežiūrėti į veidrodį, nes tu nesi "pakankamai", tačiau tikroji problema, kad tu esi pakankamai, tik visa tai, ką tu matai aplinkui, verčia tave manyti kitaip.
Tai, kad ant tavo veido matosi aknė, kad tu nešioji kabes, kad tavo nosis nėra tiesi kaip liniuotė, kad tavo plaukai nėra ilgi, kad tavo akys mažos, kad nesi panaši į fitness'o dievaitę, tai nereiškia, kad nesi pakankamai, nereiškia, kad esi negraži, tai reiškia, jog tu esi tu ir visi tie, kurie išdrįs pasakyti, jog esi nepakankamai, yra nepakankamai iš vidaus. 

Tikėjimas veikia tave

Kas nutinka, kai įsitikini, kad nesi pakankamai? Ogi štai kas: bet koks pokalbis apie išvaizdą priverčia tave jaustis velniškai nepatogiai, kiekvienas žvilgsnis į veidrodį tampa vis skausmingesnis ir vis labiau jo vengi, verčiau lieki namie viena, nei sutinki išeiti į viešumą, kur manai, kad visi teis tavo išvaizdą, bet kokia replika apie tai kaip atrodai išstumia į išorę ilgai užgniaužtas ašaras, kurios liejasi iki paryčių. Kiekvienoje frazėje randi paslėptą užuominą apie savo išvaizdą ir tau atrodo, jog viskas kas tave supa bando tau pasakyti, jog nesi pakankamai, kad būtum šioje žemėje.
Antrosios pusės nebuvimas sukelia dar stipresnį nesu pakankamai mąstymą, mat pradedi manyti, kad dėl to, jog neturi antrosios pusės yra kalta tavo nepakankamai išvaizda. To pasekmėje tu atstumi kiekvieną vaikiną, kol jis neatstūmė tavęs pirmas, nuvertini, žemini, kritikuoji save, pradedi nekęsti savęs ir elgiesi su savimi lyg su didžiausiu priešu. Jautiesi lyg nesi nusipelniusi nieko ką turi ir visą tai turi tik iš gailesčio.
Kiekvieną dieną tu vis labiau įtiki mintimi, kad visgi nesi pakankamai ir šią mintį išplėšti iš savo pasąmonės yra labai sunku, nes tavo mintys tiki viskuo ką joms pasakysi, todėl kiekvieną dieną primindama sau, jog nesi pakankamai tu žaloji save ir priverti tuo patikėti.
Nors tai ir skamba beprotiškai dramatiškai ir pernelyg absurdiškai, kad būtų galima tuo tikėti, tačiau būtent taip į pasaulį žvelgia žmogus, kuris nesijaučia pakankamai.

Visuomet yra išsigelbėjimas

Kaip jau ir minėjau anksčiau, tavo mintys tiki viskuo ką joms pasakysi, todėl turi joms pasakyti, kad visuomet buvai, esi ir būsi pakankamai. Pakankamai graži, patraukli, sportiška, nuostab ir nusipelnei visko ką turi gera. Visi tie maži trūkumai, kurie tau nepatinka tėra tarsi teptuko štrichai didžiuliame ir nepakartojamame tavo sukurtame paveiksle. Tu nesi šablonas, todėl neturi tilpti į jokius grožio stereotipus ar standartus, neturi nekęsti savęs dėl to, jog neatrodai taip, kaip atrodo visos kitos, neturi kritikuoti savęs dėl mažų detalių savo išvaizdoje, kurios išskiria tave iš kitų ir padaro unikalesne. Nėra taisyklių išvaizdoje, todėl neskirk sau bausmės už jų nesilaikymą.

Mylėk save, nes esi vienintelė, nepakartojama ir, žinoma, esi pakankamai kiekvienu savo odos milimetru ir kiekviena savo detale.

2 Komentarai

  1. Ačiū! Straipsnis puikus, motyvuojantis ir įkvepiantis. " (...) nereiškia, kad esi negraži, tai reiškia, jog tu esi tu ir visi tie, kurie išdrįs pasakyti, jog esi nepakankamai, yra nepakankamai iš vidaus" - saugausi į savo kaupiamų minčių sąrašą :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Iš tiesų puikus straipsnis. Mokausi pamilti save, ir tokie žodžiai labai padeda. Ačiū!

    AtsakytiPanaikinti