Keisčiausi pasaulio gyvūnai


Esame matę begales gyvūnų. Kai kurie mums atrodo mieli, gražūs ir juos laikome kaip naminius gyvūnėlius, kiti būna plėšrūs ir pavojingi, prie kurių artintis yra tiesiog draudžiama. Nepaisant to, yra ir tokių gyvūnų, kurių esam realybėje net nematę, kurių net nežinojome egzistuojant. Tai yra mums neįprasti, nematyti ir šiek tiek keisti gyvūnai. Būtent apie keisčiausius pasaulio gyvūnus aš jums dabar ir papasakosiu ir parodysiu kiekvieno iš jų nuotrauką. Keli bus gražūs, mieli, o keli bus gana šlykštūs ir keistoki. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ilgakulniai“

Ilgakulniai (Tarsier). Taip taip taip, pavadinimas iš tikrųjų yra gana keistas ir juokingas. Tikriausiai dar nei vienas iš jūsų nežinojote tokio gyvūno. Ilgakulniai yra nedidelės, siauros specializacijos pusbeždžionės. Jos turi gana dideles akis, juda šuoliuodamos ir turi trumpa liemenį, kuris baigiasi ilga uodega. Ilgakulniai gyvena Pietryčių Azijoje ir Filipinuose. 
Įdomus faktas: Jie yra lankstūs ir gali pasisukti 180 laipsnių kampu.

Žirafinė gazele (Gerenuk). Jos turi labai mažą galvą palyginus su jų kūnu, tačiau turi gana dideles akis ir ausis. Žirafinės gazelės yra žolėdės. Savo ilgais kaklais jos pasiekia aukštai augančius augalus, o jei jų net ir taip nepasiekia, gali atsistoti ant savo galinių kojų ir priekinėmis kojomis nulaužti medžių šakas tai pasiimdamos sau maisto.
Įdomus faktas: Žirafinės gazelės turi užsibrėžusios savo ribas, kurių peržengti jos negali, o turi būti tik savo teritorijoje.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „plikasis smėlrausis“
Plikasis smėlrausis (Naked Mole Rat). Šis retas gyvūnėlis yra tikrai šlykštus ir į jį yra gana nemalonu žiūrėti. Jis gyvena rytinėje Afrikos dalyje. Plikojo smėlrausio akys yra labai mažos, todėl ir regėjimas yra labai silpnas. Kojos labai plonos ir trumpos, tačiau po žeme jis gali judėti atbulomis taip pat greitai kaip ir bėgdamas į priekį.
Įdomus faktas: Plikasis smėlrausis yra naudojamas mokslinėse laboratorijose, nes jis turi ypač naudingas biologines savybes.  


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žuvis lašas“Žuvis-lašas (Bloobfish).  Šis gyvūnas yra ne tik keisčiausias pasaulyje, tačiau taip pat buvo išrinktas ir pačia bjauriausia pasaulio žuvimi. Žuvis-lašas yra nevalgoma žuvis ir ją galima rasti tik giliai vandenyse Australijoje ir Tasmanijoje. Žuvis-lašas minta vėžiagyviais.
Įdomus faktas: Žuvis-lašas padėjusi ikrus guli ant jų tol, kol išsirita palikuonys. Ši žuvis pasižymi dideliu rūpestingumu savo palikuonims.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nykštukinė marmozetė“

Nykštukinė marmozetė (Pygmy marmoset). Šių gyvūnų galima rasti pietryčių Kolumbijoje, rytų Ekvadore, vakarinėje Brazilijos dalyje ir rytinėje Peru dalyje. Nykštukinė marmozetė yra mažiausia pasaulio beždžionė, ji sveria tik 100 gramų. Šie gyvūnai yra visaėdžiai, jie valgo lapus, vaisius, nedidelius roplius ir vabzdžius.
Įdomus faktas: Jų uodega yra ilgesnė už visą kūną. 


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „angoros triušiai“Angoros triušiai (Angora rabbit). Šie triušiai nėra panašūs į mums įprastus triušius. Jie turi labai labai didelį ir gauruotą kailį. Jis toks didelis, kad kartais nesimato nei akių, o šis triušis labiau primena didelį gauruotą kamuolį. Yra kilę iš Turkijos. Angoros produktai būtent iš šių triušių vilnos. Tačiau pastarieji nėra auginami vien tik dėl kailio, kai kurie juos laiko kaip naminį gyvūnėlį. 
Įdomus faktas: Nors kailis ir yra labai didelis, tačiau jie bėga gana greitai ir jiems jis visiškai netrukdo. Vaizdo rezultatas pagal užklausą „red panda“
Raudonoji panda (Red panda). Tikriausiai daugelis iš mūsų žino tik apie mums įprastas pandas, kurių kailis yra juodas su trupučiu baltos spalvos. Tačiau pasaulyje egzistuoja ir raudonoji panda. Šių pandų galima rasti Himalajuose ir pietvakarių Kinijoje. Ji minta įvairiausiomis šaknimis, pelėmis, paukščiais. Taip pat ėda ir žolę, vaisius, giles.
Įdomus faktas: Šios mielos pandos dieną miega, susirietusios ant šakos ir uodega prisidengusios akis arba prispaudusios galvą prie krūtinės.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „okapi“Okapija (Okapi). Šis gyvūnas tikriausiai jums šiek tiek primena zebrą dėl baltų dryžių ant jų kojų, tačiau tai nėra zebras. Jis yra kilęs iš žirafų šeimos. Okapijų galima rasti centrinėje Afrikos dalyje, Kongo upės baseino drėgnuosiuose tropiniuose miškuose. Okapija dažniausiai gyvena pavieniui, kartais būna, kad ir porose. Ji minta medžių lapais. 
Įdomus faktas: Okapijos liežuvis yra toks ilgas, kad ji gali palaižyti savo ausis. Jos liežuvis apie 14-18 colių ilgio. 

4 Komentarai

 1. Na žinai Iveta nežinojau tik Žuvies-Lašo ir Plikasis smelrausis kiti buvo žinomi. Nors tai tikrai įdomu , bet gal geriau rašyk apie mokykla life hacks patarimus ir t.t ačiū. Bet geras įrašas

  AtsakytiPanaikinti
 2. O man patiko, nes smagu skaityt ne tik apie mokyklą ar nagų lakus. Taigi reikia paįvairinti viską. Patiko jog visur stengeisi įdėti po įdomų faktą. Žinoma, ne visi faktai buvo tokie, bet skaityti vistiek buvo smagu, nors pažiūrėjus į kitų gyvių paveikslėlius norisi tarti šlykštu😂😂

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai įdomus straipsnis! Smagu kad jis toks išskirtinis ir ypatingas!!!
  Daugiau tokių...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Patarimas tau, Iveta: stenkis nekartoti tų pačių žodžių. Šiame straipsnyje nelabai matosi, nes aš ištaisiau, bet šiaip tai labai rėžė akį ;)
  O pats straipsnis linksmas ir lengvai susiskaitė

  AtsakytiPanaikinti