Keisčiausios vestuvių tradicijos

Vestuvės žmogaus gyvenime yra turbūt gražiausia ir viena iš įsimintiniausių švenčių. Lietuvoje yra įprastos didelės vestuvės su didele žmonių svita, piršlio "korimu" ir kitomis tradicijomis. Tačiau apžvelkime kitų šalių keisčiausias tradicijas, sužinosite ne vieną naują faktą.Naujoji Gvinėja
Pagal vienos iš salų žmogėdrų genties papročius vaikinui leidžiama tuoktis tik tuomet, kai jis atneša savo išrinktajai gretimo kaimo gyventojo galvą. O aukos kūnas patiekiamas vestuvių puotoje.


Tibetas
Ankščiau vyravo kone pats keisčiausias visame pasaulyje paprotys — nesaugoti jaunosios skaistybės. Net priešingai — jei iki santuokos mergina nepermiegodavo bent su tuzinu vyrų, rizikavo būti išvyta iš kaimo. Norinčios ištekėti merginos buvo priverstos budėti kalnų perėjose, laukdamos keleivių ir jiems pasisiūlydamos…Atokvėpio nebūdavo ir po vestuvių, nes jaunoji iš karto tapdavo kelių brolių žmona.

Vokietija
Triukšmingiausios čia būna vestuvių išvakarės, nes tą vakarą susirenka visi jaunosios bičiuliai ir ant jos namų slenksčio daužo indus. Tikima, kad kuo daugiau pridaužys indų, tuo daugiau laimės atneš šukės. Prie altoriaus jaunoji žengia prie kūno įsidėjusi gabalėlį duonos ir žiupsnelį druskos. Prieš namus kelias būna nuklotas ką tik nuskintomis eglių šakelėmis, kad poros gyvenimas būtų turtingas, o jaunavedžiai svečiams dovanoja nosines, skirtas vestuvių lauktuvėms susiuvynioti.


Nigerija
Pietryčių Nigerijos jaunikiams tenka drąsiai stoti į kovą. Dėl mylimosios jaunikis turi brautis pro išsirikiavusius merginos giminaičius, kurie yra ginkluoti lazdomis. Jaunikiui tenka iškęsti visus smūgius. O pasipuošęs ne viena mėlyne, jis įrodo giminei ir šeimai, kad yra pasiryžęs pakelti visus šeimyninio gyvenimo sunkumus. 


Škotija 
Kai kuriuose Škotijos kaimuose, likus kelioms dienoms iki vestuvių būsima nuotaka apipilama purvu, kuris sumaišyta su kiaušiniais, padažais, surūgusiu pienu ir t. t. Kuo bjauresnis mišinys, tuo geriau! Nuostabiai „pasipuošusi“ ir, ko gero, labai kvepianti nuotaika turi eiti į miestą, pasirodyti visose pažįstamose kavinėse.


Kinija
Vestuvių papročiai reikalauja, kad vaikinas savo išrinktajai pasiųstų skarelę. Mergina turi numegzti jam šlepetes. Jeigu prie jų dar prideda bananų ryšulėlį, vadinasi, sutinka už jo tekėti. Jeigu atsidėkoja žaliais svogūnų laiškais — atsisako. 


Balis
  Balyje jaunavedžiams dantų „gražinimo“ procedūra atliekama nemokamai! Prieš vestuves jiems nudildomos iltys ir kapliai, tai reiškia suaugusio gyvenimo pradžią. Ir dar, kad būtų smagiau, ritualas vyksta be narkozės. Balio salos gyventojai tiki, kad žmogaus iltys yra giminingos gyvūnų iltims, todėl gyvuliškus instinktus būtina sutramdyti nudildant dantis. Beje, vestuves teks atšvęsti vienai be jaunikio, nes jaunikis ilsėsis po vaišių ruošimo puotai ir dantų gražinimo procedūros.


Prancūzija
Prancūzijoje vestuvių svečiai po visos ceremonijos turi surikti visas šiukšles (pavyzdžiui, maisto atliekas) ir visa tai priversti jaunuosius gerti iš unitazo. Tokie brutalūs būdai dabar yra žymiai švelninami, tačiau idėja lieka ta pati. Šiam reikalui yra naudojamos ne atliekos, o pavyzdžiui, šokoladas ir netikras unitazas (imitacija)


Fidžis
Vienas iš daugelyje šalių gyvuojančių vestuvių papročių - jaunikio kreipimasis į nuotakos tėvą prašant mylimosios rankos. Tačiau Fidžyje prašant tėvo atiduoti savo dukrą, neužtenka gražiai paprašyti. Norėdamas vesti merginą, būsimasis jaunikis nuotakos tėvui turi atnešti banginio dantį. Gal tai ir neatrodytų taip baisu, tačiau pagalvokite – banginio dantį galima gauti tik dviem būdais: juodojoje rinkoje arba tiesiogiai iš banginio burnos. Tai tikras pasišventimas meilei.

O ar jūs žinote kokių keistų vestuvių tradicijų?


5 Komentarai

 1. Vau keista ir įspudinga šaunuolė nežinojau nei vienos tradicijos

  AtsakytiPanaikinti
 2. Su Tibetu tai grynai buvo WTF momentas, maždaug, jūs čia rimtai? :D
  Labai įdomus straipsnis! ♥

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man buvo tikrai labai įdomu skaityti. Pirmieji du patys įdomiausi ir keisčiausi, labiausiai nesuprantami kaip taip galima. Likę faktai man pasirodė arba gan suvokiami arba keliantys šleikštulį. ačiū!♡

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis gana įdomus, sužinojau daug naujo. Tačiau su išdėstymu reikėtų padirbėti. Sėkmės. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. NNNNNuostabus straipsnis!!! Man labai patiko... Tik norėtūsi dar daugiau informacijos.

  AtsakytiPanaikinti