Kritika

Visos susiduriame su kritika. Skaudu, kai kažkoks nepažįstamasis kritikuoja tavo darbą, pasirodymą ar tai, ką tu darai. Na, kai kurios esame užkietėjusios ir kritikos nebijome, bet yra panelių, kurios bijo kritikos. Taigi, šis straipsnis bus būtent apie tai, kaip priimti kritiką ir kitų neigiamą nuomonę.


Aš esu rašytoja, bet ir piešiu, kuriu tekstus, mokausi ir esu paauglė, kuri susiduria su kritika kaip ir visos kitos. Taip aš priimu visų nuomones ir neįsižeidžiu, bet yra tokių personų, kurie kritikuoja, vien dėl to, kad įžeistų ar pasityčiotų. Taip pat, yra tokių, kurie nori iš to gauti naudos. Vieni kritikuoja tik dėl to, kad kalbėtų/rašytų ir, kad liktų pastebėti. Atvirai pasakau, aš tokių žmonių nesuprantu... 
Vienos kritiką priimame labai skaudžiai, nes žmonės kartais peržengia žmogiškumo ribas. Visi žinome kaip skaudu girdėti kai išpeikia tavo darbą. Bet kritika ir žmogaus nuomonė yra du skirtingi dalykai.
Kritika - vertinimas remiantis kokiais nors kriterijais, tikrinant turinį. Bet žmonės šiais laikais vertina ir kritikuoja kaip tik nori. Sako tai kas šauna į galvą ir jiems nereikia tavo nuomonės, jie tikrąja to žodžio prasme ,,loja,, ant tavęs.
Na šiais laikais žmonės mėgsta kritikuoti už akių ir kritikuoja ne tik tavo meno kūrinius, rašinius, dainas, bet ir tavo aprangą, kalbą, tavo plaukus, kurpinę ir t.t. Bet ar jie tau tai pasakys? Ne. Jie kalba ir jiems visai nerūpi, kad gal tu nespėjai išsitiesinti plaukų, nes pramiegojai, arba tavo nagai nėra perlakuoti arba išvis nėra nulakuoti, nes vakar vakare tu labai daug mokeis ir jokie nagai tau nerūpėjo. Na šiaip ar taip tai perauga į patyčias. Ką daryti, kad kritikos nebūtų? Ji visada ir visur bus, niekur ji nedings.  O kaip praleisti bereikšmę kritiką pro pirštus? Na štai keli patarimai kuriais aš naudojosi, kad užmirščiau bereiškmę kritiką.

  • Klausykis muzikos, kuri pakelia nuotaiką. Jei tavo grojaraštyje tik niūros dainos, bus tik sunkiau, todėl atnaujink savo grojaraštį dainomis, kurios tave ,,užveda".
  • Pasivaikščiok. Puikiai išvalo mintis. Tapsi ramesnė. Vaikščiodama apgalvok, kad žmonės kurie nieko nedaro, bet tik kritikuoja, nors patys nieko gyvenime neveikia, ir yra verti nieko.
  • Atsigerk žaliosios arba juodosios arbatos. Ji ramina.
  • Užsiimk joga. 
  • Valgyk citrusinius vaisius. Pavyzdžiui, greipfrutas padeda surikiuoti mintis, atsigauti po sunkios darbo dienos,mažina įtampą.
  • Levandų ir jazminų kvapas padeda geriau mąstyti, pagerina nuotaiką, ramina nervus. 
  • Valgyk bananus. Jie pakelia nuotaiką.
  • Pasikalbėk su drauge.
  • Pasiimk plastilino ir nulipdyk ką nors mielo. 
  • Tiesiog nusipjauk į nereikšmingą kritiką. Juk tu žinai, kas tau pakelia nuotaiką. Filmas, gėlių laistymas, karpymas, nuotraukos? Nesvarbu kas, svarbu kad tau tai patiktų.
Žmonės visada kalbėjo ir kalbės. Susitaikyk su tuo. Žinau, sunku, aš pati išmokau tik per kelis metus. Darykime tai kas mums prie širdies, ir nusispjaukime į tuos, kurie sako, kad tai, ką tu darai, neturi reikšmės/nulio verta ir t.t. Bet aš nesakau, kad visų nuomones ir patarimus reikia pamiršti ir ignoruoti. Jokiu būdu ne. Mums kitų žmonių nuomonės turi būti svarbios. O patarimai yra gerai. Nepamirškime, kad kritikos sulaukia visi ir tikrai nėra taip, kad kritikuoja tave vieną, tiesiog kiti moka ją priimti. Tad nusiramink ir pasinaudok mano patarimais. Aš jų nenukopijavau, tiesiog rašiau iš širdies ir manau, kad mano straipsnyje esantys patarimai išliks galvoje ir reikiamu metu jais pasinaudosi.
0 Komentarai