Šiek tiek apie patyčias ir kaip jas ištverti


Tikriausiai visi supranta, kas yra patyčios.. Kaip jas galima lengvai sukelti. Tačiau jas sustabdyti gana sunkus darbas arba lengviau pasakius - neįmanoma. Visada atsiras patyčių, tačiau tai nereiškia, kad mes jų neturime stabdyti.. O galbūt tyčiojatės ir internete? Juk niekas jūsų nebaus už išsakytą "nuomonę".. Tikriausiai gan daug žmonių pagalvoja, kaip jaučiasi tie, iš kurių tyčiojamasi, tačiau ypač tose tyčiojimosi situacijose galime pripažinti dauguma mūsų.. Tie, iš kurių nebuvo tyčiojamasi, tiesiog tyli, o galbūt tiesiog bijo, kad iš jų pasityčios? O galbūt patys iš to žmogaus pasityčiojame drauge su kitais?..

Kadangi visi suprantame, kad mūsų mokyklose yra palyginus daug patyčių, tačiau supratimo, kaip tuo metu jaučiasi nuskriaustieji, visai stokojame, pasiskaičiusi aprašysiu, kaip viskas vyksta bei kaip ištverti patyčias, taip pat įkelsiu kelis filmus, kurie susiję su jomis ir noriu priminti, kad daugelis patyčių baigiasi savižudybe.. Nejau norite prie to prisidėti?.. 

Kaip jaučiasi pradžioje užgauliojamas žmogus: Pačioje pradžioje, dažniausiai mokinys, studentas ar kitas užgauliojamas žmogus stengiasi į užgauliojimus nekreipti dėmesio bei mano, kad tai tik laikina ir viskas pasibaigs. Aišku, kartais  taip ir būna, bet dažniau mokinys būna dar labiau užgauliojamas.. Tačiau vien tai, kad žmogų užgauliojame, dar nereiškia, kad va, aš pasakiau kelis žodžius ir jam tai nieko neturi reikšti, nes tai tik keli žodžiai. Turime suprasti, kad kiekvienas žeidžiantis žodis įsminga žmogaus širdyje kitaip ir kiekvienas turi savo pasėkmes. O galbūt jūs sugadinote žmogaus nuotaiką visai likusiai dienai ir net kitai? Galbūt pasakęs įžeidžiantį žodį jį privertėte pasijusti bjauriai? Būtent to mes nesuprantame..

Kaip jaučiasi jau gan ilgą laiką užgauliojamas žmogus: Toks žmogus jau ilgą laiką jaučiasi blogai, liūdnai, tačiau dėvi kaukę ir jau beveik nebekreipia dėmesio į tai, tačiau žodžiai jį žeidžia dar daugiau.. Toks žmogus ilgainiui vis labiau užsisklendžia savyje bei tampa vis liūdnesnis. Tačiau ar pagalvojome apie tai, kad galbūt jis grįžęs namo verkia, jaučiasi bjauriai, liūdnai ir galbūt sau kažką daro?.. Ir prie viso to prisidedame mes, jei įžeidinėjame žmogų..

Kaip jaučiasi žmogus užgauliojamas visada: Dažniausiai tokie žmonės būna užsisklendę savyje, nebepasitiki kitais bei galvoja apie savižudybę, didžiąją dalį laiko žmogus nori praleisti vienas, žmogui pasaulis atrodo kaip pilnas chaoso.. Užgauliojamas žmogus jaučiasi kaip nepritapėlis, prislėgtas, juokiasi vis rečiau arba išvis nebesijuokia.. Aišku, taip būna ne visiems, tačiau daugeliui.. Visiems, iš kurių tyčiojasi, yra skaudu.. O kaip jūs pasijustumėte, jei žmogus, iš kurio kažkada pasityčiojote ar net dabar tyčiojatės, nusižudytų ar pasidarytų sau ką nors žiauraus.. Tikriausiai sakytumėte, kad tas žmogus nesveiko proto, kad taip daro.. Tačiau ar susimąstėte, kad galbūt taip atsitiko, nes jūsų bjaurūs žodžiai jį žeidė bei vertė jaustis bjauriai dėl savęs bei nuvertinti save.. Tokie žmonės jaučiasi kaip užspeisti į kampą, iš kurio  niekada negali ištrūkti.. Pagalvokite apie tai, kad galbūt dėl jūsų žodžių žmogus ką nors pasidarė sau.. Supraskite, kad įskaudinot nekaltą žmogų bei prie to, ką galbūt jis sau pasidarė, prisidėjote jūs..

Filmai apie patyčias, verčiantys susimąstyti: "Niekur nesaugu", "Virtualus priekabiavimas", "Virtualūs priekabiautojai"

Šį straipsnį nusprendžiau parašyti dėl tų užgauliojamų žmonių ir labai tikiuosi, kad kiekvienas stengsimės skatinti kitus nesityčioti ir gyventi gražiai..Tikiuosi, kad kiekvienas, kuris turi idėjų su mokyklos taryba (jei yra tokia) ar su kitais atsakingais asmenimis pasitars ir stengsis stabdyti patyčias.. Gyvenkime taikiai! 


1 Komentarai

  1. Man kažkodėl nesiskaitė šis straipsnis. Labai netinkamas pavadinimas ..mkaip ištverti patyčias. Nereikia su tuo taikstytis ir stengtis ištverti. Apie nuolatinį užgauliojima reikia kalbėti ir mėginti spręsti problemą. Nors ir atrodo, kad "pasiskundus" patyčios tik suaktyvės stengtis ištverti vis tiek nereikia. PROBLEMAS REIKIA SPRĘSTI.

    AtsakytiPanaikinti