TD blykstė: Marilyn MonroeMarilyn Monroe - viena iš įžymiausių XX amžiaus kino žvaigždžių, pop kultūros ikona ir moteriškumo etalonas, visoms moterims.

Ankstyvas gyvenimas ir karjera


M. Monroe gimė Los Andželo ligoninėje. Buvo pakrikštyta Norma Jean vardu. Būdama devynerių Monroe buvo išsiųsta į Los Andželo vaikų globos namus.1942 m. Marilyn ištekėjo už James Dougherty, kad nereikėtų grįžti į vaikų namus. Vėliau ji įsidarbino fabrike, kur tvarkydavo lėktuvo detales. Tuo metu armijos fotografas padrąsino Norma eiti į modelių agentūras. Ji pasirašė sutartį su „The Blue Book“ modelių agentūra, kur jai buvo pasakyta, jog ieškoma modelių šviesiais plaukais, todėl ji tapo iš brunetės blondine. Monroe įstojo į Kalifornijos universitetą studijuoti literatūrą ir meną bei nusifilmavo dar keliuose filmuose. 1951 m. ji buvo dvidešimt trečiosios Oskarų teikimo ceremonijos vedėja.

Karjeros viršūnė


Vienas sėkmingiausių jos filmų buvo „Džentelmenai renkasi blondines“ . Marilyn suvaidino Lorelei Lee, aukso medžiotoją, dainininkę ir šokėją, o 1954 m. Niujorke ji filmavosi „The Seven Year Itch“ filme. Filmuojant vieną iš scenų, pravažiavusio metro sukeltas vėjas pakėlė jos sijoną, o tada darytos nuotraukos tapo labai populiarios.

Santuokos


Moteris buvo ištekėjusi tris kartus: pirmąjį kartą už Jameso Dougherty, norėdama pabėgti iš vaikų namų ir išvengti tetos globos. Jiedu išsiskyrė dėl Marilyn populiarumo siekio. Antrąjį kartą aktorė ištekėjo už sportininko Joe DiMaggio – šis žmogus vėliau surengė jos laidotuves ir kiekvieną savaitę, ištisus 20 metų, nešė ant jos kapo po 6 rožes. Pora išsiskyrė, kai filmuojant po žeme pralėkusio metro sukeltas vėjas pakėlė aktorės suknelę. Paskutinį kartą Marilyn Monroe ištekėjo už dramaturgo Arthuro Millerio. Moteris norėjo kurti šeimą, o jam labiau rūpėjo darbas – tai buvo pagrindinė jų pykčių priežastis.
Kalbėdama apie savo trečiąjį vyrą, Marilyn, savo dienoraštyje, rašė taip: Iš jo užrašų aš atsitiktinai sužinojau, kad jis manimi nusivylė ir gėdijasi manęs prieš savo draugus."  Filmuojant „Nerimstančius“, šiam filmui scenarijų parašęs dramaturgas įsimylėjo kitą moterį. M. Monroe dienoraštyje rašė: „Visada labai bijojau tapti kieno nors žmona – gyvenimas man parodė, kad žmogus negali mylėti kito tikra meile.“

Mirties aplinkybės


Oficialiai yra manoma, kad Marilyn mirė dėl narkotikų arba vaistų perdozavimo. Tačiau kalbama, kai tai galėjo būti savižudybė, tačiau ši versija kelia labai daug klaustukų. Jos organizme buvo rasta be galo didelė vaistų dozė. Kalbas apie savižudybę pakurstė ir tokie žodžiai rasti moters dienoraštyje „Norėčiau numirti. Nebeegzistuoti. Bet kaip galiu taip pasielgti... Man labai patinka Bruklino tiltas. Ten gražu ir oras toks grynas. Kai eini per tiltą, viskas atrodo gražu, nepaisant didžiulio automobilių srauto. Ne, tai turėtų būti kitas tiltas – negražus, be nuostabaus vaizdo...“

Įdomūs faktai

* Būsimoji garsenybė užaugo prieglaudoje. 11 m. mergaitę kartą bandė įsidukrinti, bet po kiek laiko gražino į vaikų namus.
* Ji tapo pirmo „Playboy“ žurnalo viršelio mergina (1949). Tada už nuotrauką jai sumokėjo 50 dolerių.
* Studijos „20th Century Fox“ atstovai, pasiūlę jai pirmą sutartį, patarė jai pasirinkti kitą vardą ir pasiūlė porą variantų – Claire Norman, Marilyn Miller. Pati Norma norėjo pasivadinti Jan Adair.

* Ji mėgo skaityti. Asmeninę M. Monroe biblioteką sudarė 400 įvairių autorių knygų. Aktorės favoritai buvo A. Camus, J. Joyse‘as, S. Freudas, L. Tolstojus.
* Buvo pirma moteris kino prodiuserė, įkūrusi savo vardo kino kompaniją. „Marilyn Monroe Productions“ išleido tik vieną filmą „Princas ir šokėja“
* Ji buvo palaidota žalia „Pucci“ suknele. Per šermenis gulėjo atvirame karste, jai buvo uždėtas platininis perukas, nes per skrodimą dalį plaukų nukirpo.


Žinomiausios M. Monroe frazės

* Jeigu man bent kiek pasiseks, kada nors galėsiu sužinoti, kodėl žmones taip jaudina seksas. Man jis nėra svarbesnis už batų valymą.

* Stipriam vyrui nereikia įsitvirtinti moters, turėjusiai silpnybę jį įsimylėti, sąskaita. Jam yra kur demonstruoti jėgą.

* Milijonų svajonė negali priklausyti kažkam vienam.


* Moteris turi tik du ginklus – blakstienų tušą ir ašaras.7 Komentarai

 1. Asmeniškai pati šia persona nelabai žaviuosi, tačiau straipsnis buvo pakankamai informatyvus. ;) Taip ir toliau. Judėk į priekį :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunuolė, turiu knygą Anri Miler "Tarp meilės ir tragedijos Merlina Monro", jai kas domisi paskaitykit :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai žavi ši asmenybė! Ačiū už straipsnį, buvo labai įdomu apie ją sužinoti daugiau.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vos pamačiusi šios nuostabios asmenybės vardą su džiaugsmu puoliau skaityti straipsnį. Buvo įdomu. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 5. "ikona ir moteriškumo etalonas, visoms moterims." kablelio nereik čia.

  ar aš praskaičiau ar nepaminėjai, kodėl ji vadinosi Monroe, o ne tikruoju vardu? be to, ji grįžo į vaikų namus, nes šeimose pastoviai bandydavo ją išprievartauti. būtent dėl to ir gimė ta pirmoji frazė apie seksą, kurią parašei. iki 19 metų ji net 2 kart bandė nusižudyt. be to, savarankiškai atsikratė mikčiojimo. galėjai dar paminėt, kad ištekėjo ji pirmą kart būdama vos 16 metų. buvo brunetė, bet dėl vaidmens tapo blone. ir jos veidas yra paliestas plastinių operacijų, tad niekad savęs negraužkit į ją žiūrint, ji negimė tokiu veidu. 13 abortų darė, todėl negalėjau daugiau susilaukti vaikų, nors norėjo. žodžiu, galėjai parinkti daug įdomesnių faktų apie jos gyvenimą, kurie šiek tiek labiau su jos asmenybe supažindintų, nes tų vyrų pavardės ir kiti pavadinimai nesako nieko apie ją. žavi asmenybė, tiek iškentusi ir dideles depresijos jūras perplaukusi.

  p.s. nuotraukų būtų gerai ir iš jos jaunystės parinkt, nes jos žymiai skirias nuo tų kurias esam įpratę matyt. (pvz. http://idomybes.one.lt/uploads/editor/image/2012/08/27/3128-cfc6ccb793424299ab5d45c0316bc193a8ac0482.jpg )

  tikrai neatidirbtas įrašas, paskubėta ir neįsigilinta, tik kad parašyt ir viskas. nemanau, kad ir pačiai buvo labai įdomu rašyt. :)

  o šiaip gerą asmenybę pasirinkai, tik nelabai pavyko tai parodyt.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Peroksidinė blondinė visu pirma aš manau straipsnis geras ir atidirbtas, juk negali surasti visų įdomių faktų ir visų nuotraukų, nes straipsnis būtų per ilgas ir atsibostų skaityti. Visu antra ji paminėjo, kad ji nusidažė plaukus. Visu trečia straipsnis puikus, aš manau atidirbtas, išbaigtas ir lengvai skaitomas. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū merginoms jums už komentarus ir nuomones! Kaip tik galvojau ar neprašausiu su šia asmenybe, tačiau man asmeniškai labai knietėjo parašyti apie ją ir atskleisti jums daugiau jos paslapčių.
  Peroksidine blondine - ačiū labai tau už tavo įžvalgią nuomonę. Dėl straipsnio labai stengiausi ir prie jo sėdėjau ne vieną ir ne dvi valandas. Kitą kartą pasistengsiu dar labiau atidirbti dėl įrašo, bet kaip Eva ir paminėjo, negaliu visko sugrūsti dar labiau, nes būtų nelabai įdomu skaityti:)
  Eva - labai tau ačiū!!

  AtsakytiPanaikinti