Didžioji baimė - suklysti


Tikriausiai žinai, kas toks yra Tomas Edisonas. Taip, tai tas vyrukas, išradęs elektros lemputę. Kartą jo paklausė: ,,Kiek kartų tau nepavyko?''. Tomas atsakė: ,,Bandžiau devynis tūkstančius devynis šimtus devyniasdešimt devynis kartus''. ,,Tau nepavyko tiek kartų?!'' - nustebo pašnekovas. ,,Ne, tiesiog aš žinau devynis tūkstančius devynis šimtus devyniasdešimt devynis būdus neišrasti elektros lemputės'' - atsakė Edisonas.

Leiskit paklausti, ar jums kada buvo nepasisekę, nepavykę? Po kiek nesėkmių nuleidote rankas? Po pirmos, antros, na gal ir po trečios nesėkmės viską metate. Tikslas lieka nepasiektas, o jūs skundžiatės nelaimingu gyvenimu. Galiu pasakyti, kad jie, visi garsūs išradėjai, mokslininkai ir sportininkai, jiems nepavyko dešimtis tūkstančių kartų. Bet jie savimi tikėjo ir pasiekė tikslą. Jie nenuleido rankų, ir dabar yra garsūs ir sėkmingi žmonės.


Garsiosios ,,Hario Poterio'' autorės J.K Rowling rankraštį atmetė vienuolika kartų. Penicilino išradėjui A. Fleminigui nepavyko šimtus kartų, M. Kiuri atidavė savo sveikatą dėl mokslo, lažinkimės, kad ir Leonardas da Vinčis ne iš pirmo karto nutapė Mona Lizą. O kiek turi stengtis sportininkas, kad pasiektų gerų rezultatų, kiek kartų Madona nepataikė į taktą, kol tapo tokia garsia dainininke, kokia yra dabar.

Kad pasiektum tikslą, reikia žinoti vieną dalyką - klysti nėra blogai. Mes mokomės iš klaidų. Tiesiog - nesustok.

,,Visada bandyk. Visada klysk. Nesvarbu. Bandyk dar kartą. Klysk dar kartą. Klysk geriau.'' - S. Becket.


1 Komentarai

  1. Visų pirma, šlovė ir sėkmė ne tas pats, kas laimė. Parašyta labai paviršutiniškai. Trūko teksto, įsigilinimo, galbūt patarimų skaitytojams. Sėkmės toliau rašant ;)

    AtsakytiPanaikinti