Įkvėpimas merginoms, norinčioms būti mokslininkėmisVisi sako, kad gerai mokėti fiziką ir matematiką gali tik vaikinai, bet tai paneigė  Marija Sklodovska.   Marija Sklodovska - lenkė, gimusi neturtingoje šeimoje. Dar maža stebino visus savo gera atmintimi ir visada buvo atvira žinioms, noriai mokėsi. 
   Šiais, kaip ir ankstesniais, laikais merginos svajoja apie meilę, berniukus, romantiką... Marija būdama šešiolikos baigė mokyklą ir svajojo apie Paryžių, bet ne dėl to, kad tai - romantiškiausias miestas, apipintas tobulomis meilės istorijomis, o dėl to, kad  ten galėtų studijuoti ir mokytis fizikos, ir matematikos. Mokytis Paryžiuje trukdė finansinė padėtis ir mamos mirtis. Na, bet jei tik norėsi ir nieko nedarysi, nieko nepasieksi - tai žinojo Marija, todėl  su savo seserimi Bronia sugalvojo planą: kol Bronia mokysis medicinos, Marija dirbs ir padės seseriai finansiškai, paskui apsikeis vietomis. Jų planas pavyko, Marija dirbo ir padėjo seseriai. Ir, galiausiai, po penkių metų jos svajonė išsipildė - ji Paryžiuje. Tačiau, tai nebuvo taip lengva kaip Marija manė. Ji valgė kartą per dieną, bet sunkios sąlygos netrukdė tvirtai siekti tikslo - mokytis.
   Baigusi mokslus, fizikos magistrą ir gavusi matematikos diplomą ji toliau norėjo mokytis. Pradėjo dirbti su mokslininku Pjeru Kiuri. Ir jį įsimylėjo...Ir meilė buvo su atsaku! Tarp Marijos Sklodovskos ir Pjero Kiuri įsiplieskė meilė. Jie tapo tobulu mokslininkų duetu...
  Na, o 1903 metais Marija pakeitė istoriją - ji tapo pirmąją moterimi laimėjusią Nobelio premiją fizikos srityje. Taip pat, vėliau gavo ir Nobelio premiją chemijos srityje. Tačiau, meilėje  jai sekėsi nekaip... Pjeras Kiuri žuvo auto įvykyje...Tačiau, Marija nepalūžo, toliau tęsė mokslinius tyrimus iki pat savo mirties.

Marija - puikus įkvėpimas toms panelėms, kurios nori tapti mokslininkėmis. Ji tai darė 1900 metais, tai kodėl tu negali dabar? 
1 Komentarai

  1. Apie Mariją ir jis gyvenimą yra sukurtas DVD filmukas vaikams. Labai įdomus ir straipsnus, ir filmukas.

    AtsakytiPanaikinti