Ko galime išmokti iš Disney princesių?

Mergaitės seniau svajodavo, kaip užaugusios bus princesės, šoks pasipuošusios žavingiausiomis suknelėmis, regėtomis tik sapnuose, o vidurnaktį suras savo gyvenimo meilę; svajodavo, kaip visas pasaulis bus namai, visi bus draugiški, o gėris visuomet įveiks blogį; svajodavo, kaip tikra meilė nugalės visus sunkumus ir kliūtis.
Kol vieni gyvena realų gyvenimą, skundžiasi savo problemomis, kiti renkasi gyventi princesės gyvenimą. Ir tai nebūtinai reiškia, kad privalai gyventi pilyje, o dailias šukuosenas puošti tiara (nors, be abejonės, gali daryti ir tai). Dažnai princesės mums rodo, kad tokios jos yra širdyje, o būtent tas vidinis žavesys verčia mus pamilti jas ir norėti tokiomis būti.
Vis dėlto, kokios yra tos princesės ir kaip bent mažumėle priartėti prie jų?

1.       Geros

Šis žodis yra nuvalkiotas, bet dažnai yra pamirštama jo reikšmė. O būtent gerumas, sklindantis iš princesių, skatina mus būti kitokiais, žvelgti ir į pasaulį kitaip. Ar pastebėjote, kad princesės geros gamtai – savo tikriesiems namams – ir visiems gyvūnams, geros kitiems, net jeigu šie elgiasi nederamai.
Pamėginkite būti geros. Siūlome pasižvalgyti ir į skautus, kurie duodami įžodį pasižada stengtis kasdien padaryti bent vieną gerąjį darbelį. Jei ir iš pradžių tai skamba lėkštai, šiuo pasižadėjimu užsikrečiama, tad verta pamėginti!

2.       Optimistiškos

Jos šypsosi. Jos laimingos. Galbūt todėl, kad į daugumą dalykų princesės paprasčiausiai žiūri kitaip? Kartą skaičiau Eleonor H. Porter kūrinį „Poliana“ – mergaitė nebuvo princesė, tačiau ji visose situacijose mėgindavo rasti priežastį, kodėl ji turėtų džiaugtis ir šypsotis. Princesės tuo taip pat žavingos.
Siūlome pamėginti šį Polianos metodą. Pirmiausia, tikime ir suprantame, bus sudėtinga, tačiau žengus tolimesnius žingsnius darysis lengviau, o rezultatai džiugins.
Kad geriau suprastumei šį metodą, pateikiama pavyzdį iš knygos: kai Polianai paskyrė mažą palėpę gyventi, kur buvo tamsu, daug dulkių ir senų daiktų, mergaitė atsidarė langą ir šypsodamasi pagalvojo, jog nuostabu, kad ji čia gyvens, kur galės atsidaryti langą, kvėpuoti grynu oru iš taip aukštai.

3.       Gražios

Ne paslaptis, kad princesės asocijuojasi su nenusakomu grožiu. Visgi grožio sudedamosios dalys čia yra dvi: laimė bei, žinoma, pastangos. Žinote tokį pasakymą: „Ar esi matęs dainuojantį žmogų, kuris būtų nelaimingas? Jeigu esi, vadinasi, tai nebuvo daina.“. Lygiai tas pats pasakytina ir apie grožio ir laimės samplaiką: ar esi matęs laimingą žmogų, kuris būtų negražus? Nuoširdžią šypseną? Iš laimės blizgančias akis? Susikūrus laimę, pakanka šiek tiek pasistengti iš išorės: pasirūpinki plaukais, manikiūru ir oda.

4 Komentarai

 1. Idėja gera,bet galėjai daugiau parašyta ,nes jau įsijaučiau ir baigėsi. :D Taip pat 3-oje daly paveiksliukas nukanda šiek tiek teksto.Bet šaunuolė ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Super tema ! Man labai smagu pasidarė , kai paminėjai skautus, pati bandau šiuo metu tapti ja

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai smagus straipsnis, patiko:) Tik manau, kad "išorinis grožis" neturėtų būti toks svarbus - svarbiausia tiesiog neapsileisti ir rūpintis savimi. Juk visi žmonės yra gražūs:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Merginos, mergaitės, nežinau kaip kreiptis, tačiau.. Tokie straipsniai.. Jie nėra kažkokio ''lygio''.
  Kartais skaitydama straipsnį jaučiuosi taip, lyg tiek pat, o gal net daugiau išmokčiau iš tv laidos ''24 valandos''...

  AtsakytiPanaikinti