Pavasarinė depresija arba kaip išsklaidyti nuobodulį ir nenorą veikti

Tikriausiai visoms teko susidurti su problema, kai viskas nusibosta, jaučiatės pavargusios nuo kasdienybės, norisi kažko naujo, norisi pasikeisti. Artėjant pavasariui taip dažnai nutinka, bet yra būdų, kaip išsivaduoti iš blogų minčių, kaip vėl jaustis energingoms ir kupinoms naujų idėjų ir minčių. Šiandien dalinuosi keliais būdais, kaip mes atgaunu jėgas ir norą veikti.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „poilsis“

1. Grįžusi namo po sunkios dienos, kai rodos nebeturiu jėgų net pastovėti, griūnu į lovą, pasileidžiu muziką, šiltai įsisupu į pledą ir leidžiu sau ramiai pusvalanduką nusnūsti. Labai greit atsigauna ir kojos, ir visa sveikata. Nereikia ilgai miegoti, galite išvis nemiegoti, tik sau ramiai pagulėti, padainuoti ar šiaip pagalvoti apie gyvenimą.

2. Kai kas nors stipriai sunervina ar tiesiog nutinka kažkas tokio, ko neina išmest iš galvos ir tai neleidžia toliau nieko daryti, tiesiog pasiimu baltą popieriaus lapą, užrašinę ar dienoraštį ir rašau. Rašau viską, kas man neduoda ramybės, visus pasvarstymus, įvykius, mintis. Raštu draugus išvadinu durniais, mokytojus - priešais ir t.t. Tai tikrai padeda, nes mes atsikratome visomis neigiamomis emocijomis, visomis mintimis, kurių mes niekada nepasakysime akis į akį kitam žmogui. Po to geriausia tą lapą išmesti, sudeginti ar kitaip atsikratyti, kad niekas nerastų ir neperskaitytų.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pasivaiksciojimas“

3. Kai turiu daugybę minčių, kai man kažkas stipriai neduoda ramybės, tiesiog išeinu iš namų be telefono, be draugų, be muzikos, tik aš su savo mintimis ir leidžiu sau apie viską ramiai paglvoti. Tai vienas geriausių būdų kai nori geriau suprasti save ar aplinkinius, išeini ir apgalvoji, neleidi niekam tavęs perkalbėti, įtikinti, o grįžti tik tada kai turi reikalingą sprendimą. Geriausia vieta tokiam galvojui gamta, miškas, ežeras ar kažkas panašaus, nes ten ramu ir niekas netrukdys galvoti.

4. Kai viskas stipriai atsibosta arba iššsikeliu visiškai naują iššūkį arba keičiu savo rutiną. Nežinau kaip kitiems, bet man labai greitai viskas atsibosta, tad kad jausčiausi laiminga turiu vis kažką keisti, atrasti naujus dalykus. Na, iššūkių manau jūs ir pačios daugybe žinote, tik dar neišbandėte, o dėl rutinos keitimo tai darau taip. Aš visada su draugėmis susitikdavau penktadieniais, dabar tai pradėjau daryti antradieniais ar kitą darbo dieną, nes nepaprastai gerą leisti sau atsikvėpti nuo namų darbų ir visokių reikalų ir nė nelaukiant kol ateis savaitgalis. Ir visokie kiti panašūs dalykai.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pasivaiksciojimas“

5. Ir jei vis dar niekas nepadeda turiu dar vieną slaptą kozerį tai – padaryti kažką BEPROTIŠKO. Taip, taip, beprotiško, aišku, kiekvienas mes skirtingai suprantame šio žodžio reikšmę, bet manau, kad mes kiekvienas turime kažką jau seniai sugalvoje, bet vis dar neįvykde, nes bijome. Taigi, čia jau pasireiškia kiekvieno mūsų asmeninė kūrybą, keletas pasiūlymų: išeik naktį pasivaikščioti, užkalbink visai nepažįstamą žmogų, sudalyvauk renginyje, kuriame niekada nesi buvusi ir manai, kad tai nesąmonė, išslysk iš savo rogių ir padaryk kažką įdomaus, kažką kitokio nei įprastai.

Tai tiek tų mano geresnio gyvenimo paslapčių, tikiuosi pasinaudosite šiais patarimais ir paversite savo gyvenimą bent kiek įdomesnį ir smagesnį. 

4 Komentarai

  1. Pagaliau kažkas naujo!Labai patiko:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tiktai ne nervuoja, o nervina :) (čia antroje pastraipoje).

    AtsakytiPanaikinti
  3. Buvo gramatinių ir stiliaus klaidų, tačiau pati straipsnio idėja labai patiko:) Ačiū!

    AtsakytiPanaikinti