Wattpad svečias: Naya
Wattpad'as dar vadinamas kūrybos pasauliu. Šioje svetainėje galima atskleisti savo, kaip rašytojos, talentą ir sugebėjimus. Šįkart pakalbinau kylančią Wattpad'o žvaigždutę Naya.

Naya - 21 metų mergina, save įvardijanti kaip keistuolę, lakios vaizduotės merginą, kuri dievina kurti istorijas. Kita vertus, jos profilyje pilna aukštos kategorijos istorijų, jau galinčių prilygti tikroms knygoms. Ji turi daugiau nei tūkstantį sekėjų, jos istorijos viršija tūkstančius peržiūrų, Naya taip pat gali pasigirti daugybe komentarų, kas šioje svetainėje nėra dažnas dalykas. Taigi, ką ji papasakos šįkart?

1. Trumpai apie save

Wattpad'e susikūriau savo slapyvardį SleepingMonster, siaubingai slepiu savo tapatybę, todėl paprasčiausiai mane galima vadinti Naya. Esu šiek tiek atitrūkusi nuo realybės, gyvenanti savame pasaulyje, tad labiau mėgstu vienatvę.

2. Kas paskatino susikurti Wattpad?

Wattpad anketą susikūriau 2012 metais, visiškai netikėtai atradusi šį istorijų puslapį. Tada dar istorijos neužėmė svarbios vietos mano gyvenime, todėl buvau tik pašalietė, skaitanti angliškas istorijas, nes kitokių tuo metu kaip ir nebuvo.

3.Kodėl pasirinkai būtent tokį slapyvardį?


Iš pradžių pamaniau, kad tai labai gražiai skamba, ypač angliškai. O aš tokia būtent esu - ne sleeping beauty, o pabaisiukė (kai suvokiama, kad gyvenimas ne rožėmis klotas). Ir šiaip, tai labai puikiai pabrėžia fantastikos pasaulį.

4. Ką tau duoda kūryba?

Laisvę, galimybę atitrūkti nuo tikrovės ir tapti kažkuo kitu. Žinoma, turėčiau paminėti ir tai, kad kūryba lavina vaizduotę bei gebėjimą vaizdingiau viską aprašyti. Taigi, iš dalies tai tampa tarsi treniruotė.

5. Kokios tavo mėgstamiausios rašytojos?


Mėgstamiausios rašytojos kaip ir neišskirčiau, bet man visai patinka Becca Fitzpatrick ("Puolęs angelas" autorė) kūryba ir jos rašymo stilius.

6. Kaip tau pavyko pasiekti tokio pripažinimo? Per kiek laiko?


Tiesą pasakius, nė nenumanau. Rašau jau ilgą laiką, 5 metus, o ir tas pasisekimas atėjo ne iš karto. Realiai pajutau, kad mano istorijos sulaukia gana daug susidomėjusių skaitytojų, tik tada, kai pradėjau jas publikuoti Wattpade. O tai buvo gal prieš 2 ar 3 metus.

7. Ko tau trūksta wattpade?


Didžiausias Wattpad'o minusas galbūt yra tas, kad jis nėra sukurtas lietuvių auditorijai. Čia niekada nebūsi pripažintas, kaip autorius, žinoma, galima sulaukti skaitytojų ir puikių atsiliepimų. Tačiau čia vykstantys įvairūs konkursai, apdovanojimai, nėra skirti lietuviškoms istorijoms, jų nepastebės jokios leidyklos ir t.t. Taigi, apskritai lietuviams kūrėjams nelabai kaip yra pasireikšti, nes, manau, kad ir tos fantastinės istorijos (knygos) nėra populiarios Lietuvoje (ar bent jau aš apie tokius dalykus kol kas nieko nežinau).

8. Koks žanras tavo mėgstamiausias? Kodėl?


Fantastika, mistika yra mano mėgstamiausias žanrai, nes tik jį atradusi buvau įsupta į knygų, o tada ir į istorijų verpetą.

9. Kokio žanro tavo istorijos? Kodėl?


Mano istorijos irgi fantastinės (nors neatmetu minties kurti teen fiction). Man patinka įsivaizduoti kitokius gyvenimus, pasaulius, kas tikrovėje tikrai neegzistuotų.

10. Kuri istorija tau labiausiai prie širdies? Kuri sulaukia daugiausiai tavo dėmesio dabar?


Ta, kurią dabar rašau - "Paskutinė drakonė". Nors greitu metu pradėsiu rašyti naują istoriją, todėl mano širdį gali užimti ir kita.


11. Kurią istoriją norėtum išleisti?

Visada troškau, kad mano istorija "Sergėtoja" pavirstų knyga, tačiau žinau, jog jai reikia taisymo, be to, vampyrų tema vis labiau lieka praeityje. Tad šiuo metu stipriai dirbu ties "Paskutine drakone", kurią tikrai norėčiau išleisti kaip knygą.

12. Kuo ypatingos tavo istorijos?

Šitą ir aš norėčiau žinoti. Tiesiog kuriu iš širdies, pridėdama savo gyvenimo, tai, kas gyvena mano fantazijoje, vaizduotėje. Pasirodo, skaitytojams tai patinka.

13. Kokios rašymo klaidos iškart krinta į akį?

Lietuviškų raidžių nevartojimas, kablelių pamiršimas, rašybos klaidos. Tikrai niekada nieko nepeikiu, pati pridarau klaidų, tačiau galima atpažinti, kur žmogus tiesiog neraštingas, o kur iš rašymo inercijos pamiršta rašybos taisykles.

14. Į ką reikia atkreipti dėmesį rašant istoriją?

Į siužetą. Jei jis neįdomus, net geriausias rašytojas neprivers skaitytojo pasirinkti jo istorijos.

15. Nuo ko reikia pradėti kurti istoriją?


Nuo plano. Bent jau aš taip darau. Veikėjų, siužeto ir aplinkos plano. Užtenka mintyse susidaryti vaizdą. Žinoma, daug kas gali keistis, tačiau pagrindiniai dalykai išliks, kurie taps istorijos inkaru.

16. Kokių savybių reikia turėti norint kurti istoriją? Kaip manai, ar tu jas turi?


Pirmiausia, galbūt netgi svarbiausia, vaizduotė, toliau platus mąstymas (out of box), raštingumas, kūrybiškumas... Na, mano manymu, gebėjimas sukurti fantastinį pasaulį ir yra pakankama savybė norint rašyti istorijas. Bent jau šią savybę aš tikrai turiu, o visa kita, ko iš tiesų reikia rašytojui, galbūt atsiras su laiku.

17. Ko palinkėtum skaitytojoms?


Skaitytojoms galiu palinkėti atrasti kuo daugiau pasaulių, nesvarbu, ar tai knyga, ar filmas, kurie įtrauktų į savo nuotykius ir leistu pajusti fantastikos dvasią.

Dėkoju jaunajai rašytojai už atsakymus ir linkiu sėkmės tolimesnėje kūryboje.

Nayos profilį galite rasti čia.6 Komentarai

 1. wow, Migle!! net nepamenu kada skaičiau tokį straipsnį, kuris tikrai pritrauktų dėmesį. einu ieškoti jos istorijų!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Smagu pamatyti kažką naujo ir dar neskaityto. Tikrai straipsnis buvo labai įdomus ir dabar noriu bėgti ir skaityti Naya istorijas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki apsilankykite mano naujame bloge

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vau! Man taip pat labai patiko, kažkas naujesnio ir įdomesnio nei visada. :) Lekiu paskaityti šios šaunios panelės. :)

  AtsakytiPanaikinti