Faktai, kurie privers didžiuotis Lietuva


Vis daugiau žmonių palieka Lietuvą. Skundžiasi, kad čia blogai gyventi: mažos algos, nepatinka valdžia, niūrus oras, didelės kainos... Bet dažnai pamirštame pasidžiaugti tuo, ką turime. Pamirštame didžiuotis ir mylėti savo Tėvynę, nes tik vieną ją turime. Ir kokia ji yra, tokia ir džiaukimės. Štai keletas faktų, kurie tikrai privers tai padaryti.

1. Interneto greitis. Galbūt nežinojai, bet Lietuvoje turime ypač greitą internetą, o miesto wi-fi - vienas kokybiškiausių Europoje. Interneto spartos Lietuvai turėtų pavydėti net ekonomiškai labai stiprios šalys, tokios kaip Kinija ar net Amerika!

2. Kalba. Lietuvių kalba yra seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba. O tai, kad kalbame ne rusiškai, lenkiškai ar vokiškai, yra kone stebuklas. Kiek okupacijų, karų, rusinimo ir vokietinimo patyrė mūsų tauta, bet iškovojo laisvę ir savo kalbą.

3. Lazeriai. Lietuvą su jais tapatina daugybė viso pasaulio šalių IT specialistų, nes būtent mūsų šalis gamina lazerius jų įmonėms. Be to, lietuviai IT specialistai yra žinomi visame pasaulyje kaip labai gabūs ir talentingi programuotojai. Jie yra net sukūrę žaidimą "Monster Buster", kuris yra vienas iš geriausiai įvertintų žaidimų Google play platformoje.

4. Stipriausi pasaulyje. Žydrūnas Savickas yra stipriausias žmogus žemėje, kilęs iš mažos, daug kam nežinomos šalies, muša rekordus vieną po kito ir garsina mūsų valstybę.

5. Auksinė žuvelė Rūta Meilutytė. Jai priklauso daugybė aukso medalių, ji tapo jauniausia aukso laimėtoja plaukike Olimpinių žaidynių istorijoje. Ir ji lietuvė.

6. Peticija. Lietuvai priklauso dar vienas rekordas - didžiausia pasaulyje peticija, kurią pasirašė net 5 milionai dušimtai tūkstančių žmonių. Ja buvo siekiama, kad Sovietų sąjunga pripažintų Lietuvos nepriklausomybę. Turime didžiuotis savo protėviais, kurie plikomis rankomis ir be ginklų iškovojo mums laisvę.

7. Mūsų kunigaikščiai ir karalius. Nuo karaliaus Mindaugo iki Žygimanto Augusto, mūsų didikai, pralenkę daugybė valdovų visoje Europoje, buvę geriausi diplomatai, puikūs karvedžiai ir išmintingi valdovai. Spaudžiami Lenkijos ir Rusijos, jie pavertė Lietuvą didinga valstybę, paliko mums pilis ir dvarus, kurių istorija ir didingumas žavi ne tik mus, bet ir viso pasaulio turistus.

8. Darius ir Girėnas. Pirmieji perskrido Atlantą, paaukojo savo gyvybę stengdamiesi išgarsinti Lietuvą ir įrodė, kad ir maža šalis gali varžytis ir net aplenkti didžiausias pasaulio galiūnes.

9. Krepšinis. Tai sporto šaka, kuri suvienija visą Lietuvą nors kartą per metus. Lietuvos rinktinė yra didžiausia varžovė Ispanijai ir netgi Amerikai. Nors ne visada pasiseka laimėti, bet lietuviai tikrai dažnai žengia ant prizų pakylos, niekas nepamirš 2003 metų Europos pirmenybių, kai auksu pasidabinę lietuviai giedojo Lietuvos himną.

10. Gamta. Lietuvoje aptinkama didžiausia gandrų populiacija Europoje. Apie 20 000 perinčių porų. O kur pusantro tūkstančio metų senumo Stelmužės ąžuolas? Kopos? Nemunas? Miškai, kuriais garsėja Lietuva? Dzūkijos grybai ir uogos? Piliakalniai? Ežerai ir upės?

Džiaukimės, tuo, ką turime! O ką tu įtrauktum į šį sąrašą, kaip 11 numerį? 3 Komentarai

  1. Iš tiesų labai myliu Lietuvą ir nesu iš tų, kurie skundžiasi, kaip joje blogai - man tai nesuprantama ir kiek juokinga :D Šaunuolė, puikus straipsnis, man patiko!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Smagu, kad dar liko žmonių, kurie sugeba vertinti tai, ką turi!!!

    AtsakytiPanaikinti
  3. Šaunus straipsnis! Kai kurių faktų iš tikrųjų nežinojau. Tobulėk taip ir toliau ;)

    AtsakytiPanaikinti